TworzymyGłos Regionu

reklama

Dawna szkoła w Siedlnicy staje się Środowiskowym Domem Samopomocy

Wtorek, 22 sierpnia 2023 o 11:36, autor: 1
Dawna szkoła w Siedlnicy staje się Środowiskowym Domem Samopomocy

Gmina Wschowa przystępuje do następnego etapu adaptacji budynku po byłej szkole podstawowej w Siedlnicy, który zostanie przekształcony w Środowiskowy Dom Samopomocy.

Umowa z wykonawcą

Gmina Wschowa zawarła umowę z firmą Zakład Budownictwa Ogólnego H. i J. Kowalczykowscy ze Wschowy dotyczącą realizacji drugiego etapu robót budowlanych. Zakres prac obejmuje m.in.:

  • prace związane z dachem budynku,
  • instalacje sanitarne i elektryczne,
  • wykończenie wnętrz,
  • oraz adaptację klatki schodowej, by była dostępna dla osób z niepełnosprawnościami.

Kosztorys prac budowlanych wynosi 1 169 889,48 zł.

Ważna inwestycja dla lokalnej społeczności

Burmistrz Konrad Antkowiak podkreślił znaczenie tej inwestycji dla mieszkańców gminy:

„Utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy to jedna z ważniejszych inwestycji, jakie udało nam się wykonać w tej kadencji. Odpowiada to potrzebom naszych mieszkańców, którzy od lat czekali na tego typu ośrodek. Dodatkowo dzięki tej lokalizacji budynek po byłej szkole podstawowej w Siedlnicy zyska drugie życie”.

Finansowanie projektu

Na realizację projektu Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlnicy, Gmina Wschowa uzyskała środki w wysokości niemal 2 500 000 zł z budżetu państwa.


Źródło/foto: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~gm
23.08.2023 12:06

Prośba do pana przedsiębiorcy aby naprawił uszkodzenia asfaltu na drodze gminnej w Lginu przy jego działkach w kierunku Wzgórz Lgińskich. Koparka utwardzając pana drogę zerwała asfalt . I jeszcze do Zarządu Dróg Gminnych , po drugiej stronie drogi działkowiec kopiąc szambo urobek zbędny usypał na pobocze pasa drogowego i zasadził kwiatki. Co zwężyło pas drogowy i utrudnia wymijane się samochodów. Proszę o interwencję Gminy.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl