TworzymyGłos Regionu

reklama

Dariusz Przybylski z zarzutami prokuratorskimi

Poniedziałek, 26 marca 2018 o 14:43, aktualizacja Środa, 28 marca 2018 o 13:07, autor: 32
Dariusz Przybylski z zarzutami prokuratorskimi

Prokuratura Rejonowa we Wschowie zdecydowała się postawić zarzut wobec naczelnika Wydziału Spraw Organizacyjnych i Społecznych wschowskiego ratusza Dariusza Przybylskiego. Sprawa dotyczy wycieku danych osobowych związanego z poprzednią edycją Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Trzecia edycja Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego w pamięci wielu pozostawi ślad licznych afer. Pierwsza z nich wiązała się z wyciekiem danych osobowych, później wiele projektów zostało wykluczonych, a ostatecznie zgłaszano wątpliwości co do sprawiedliwego głosowania. Sprawa wycieku danych osobowych jest jednak badana przez policję i prokuraturę. Przypomnijmy przez kilka godzin na oficjalnej stronie internetowej miasta i gminy Wschowa każdy mógł pobrać dane osób popierających poszczególne projekty. Były to imiona, nazwiska, adresy zamieszkania i numery PESEL. Po naszej interwencji dane te zostały ze strony ściągnięte, a po artykule, który na ten temat opublikowaliśmy sprawą zainteresowała się odpowiednie służby. Śledztwo wyjaśniające nadal trwa, jednak prokuratura już zadecydowała o postawieniu zarzutu nieumyślnego udostępnienia danych osobowych naczelnikowi Przybylskiemu.

- W toku prowadzonych przesłuchań ustalono, że osobą, która odpowiada za udostepnienie danych osobowych na stronie internetowej Urzędy Miasta i Gminy Wschowa jest Dariusz Przybylski, naczelnik Wydziału Spraw Organizacyjnych i Społecznych – mówi prokurator Bartosz Jabłoński, zastępca prokuratora rejonowego we Wschowie, który prowadzi sprawę. – Według ustaleń jakie poczyniono po przesłuchaniu większości świadków dane osobowe na stronie urzędu nie zostały zamieszczone celowo. Powodem ich udostępnienia był brak odpowiedniej komunikacji między naczelnikiem a pracownikami.

Za pracę wydziału odpowiada naczelnik i dlatego Dariusz Przybylski usłyszał zarzuty. W związku z tym, że śledztwo nadal trwa o tym czy sprawa zostanie skierowana do sądu prokurator zadecyduje dopiero po jego zakończeniu. W przypadku stwierdzenia winy naczelnikowi grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do roku. Prokuratura odmawia na razie udzielenia informacji na temat tego, czy Dariusz Przybylski przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sam zainteresowany sprawy nie chce komentować do zakończenia śledztwa.  

(olek)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (32)

avatar

avatar
~Adam
26.03.2018 17:18

Trochę to za pięknie napisane " . Powodem ich udostępnienia był brak odpowiedniej komunikacji między naczelnikiem a pracownikami. Powinno być napisana cała prawda a mianowicie że uw naczelnik traktuje ludzi gorzej jak bydło . I tak samo jest w " komunikacji " w S.K tam też owa prezes traktuje podobnie swoich podwładnych . Ci ludzie nie powinni kierować innymi bo kierują ludźmi poprzez zastraszanie i krzyki . Przecież tak dalej być nie może bo strach paraliżuje podwładnych . Należy skończyć z takim rządzeniem jak ekonom z zamierzchłych czasach . Oj dużo jeszcze by pisać o tym całym ratuszu i S.K . Przyjdzie jeszcze czas ich rozliczenia i wyjdzie jeszcze nie jedna sprawa w organach .

avatar
~Barbara
26.03.2018 19:36

Zastanawiam sie , skoro wszedzie jest tak zle , to dlaczego pracownicy na to sobie pozwalaja?????.!!!!!,Tego nie rozumiem???.!!!Wasze milczenie jest tylko akceptacja takiego zachowania ze strony przelozonych.!!!.Twarde dowody nagrania itp.itd.i do odpowiednich oraganow prosic o interwencje.Cos tu nie tak.?????.Dlaczego pozwalacie sie ponizac i traktowac jak " bydlo", ludzie ogarnijcie sie, polozcie temu kres.!!!!!.

avatar
~odp do Barbara
26.03.2018 20:42

Bo zastraszają okrutnie a ci co się stawiają już nie pracują.

avatar
~do Barbary
26.03.2018 20:43

Barbara nie pisz głupot ! . Gdzie jeden z drugim znajdzie pracę ? . Przecież to jest cały układ powiązany . A sady jak sądzisz ile czasu będą potrzebować na rozpoznanie danej sprawy jeden miesiąc czy raczej dwa lub trzy lata , a odwołania w trakcie rozpoznania sprawy przez tych ratuszowych prawników ( oni mają już opanowane przeciąganie sprawy ile się tylko da ) . No i wreszcie ogłoszenie wyroku zapewne po czterech latach . A żyć trzeba i spłacać kredyty , mieszkanie , wychowywać dzieci . Kto przyjmie takiego pracownika we Wschowie i na jakie stanowisko ? . Bądź kobieto realna , każdy ma rodzinę do wykarmienia .

avatar
~do Barbary
26.03.2018 20:48

Cytat " Zastanawiam sie , skoro wszedzie jest tak zle , to dlaczego pracownicy na to sobie pozwalaja?????.!!!!!,Tego nie rozumiem???.!!! . Owszem nie rozumiesz bo twój rozumek jest malutki i życzę tobie żebyś w takiej sytuacji nigdy się nie znalazła . Na przyszłość zastanów się kilka razy nim coś głupiego napiszesz . Każdy mądry jak jego to nie dotyczy .

avatar
~Eryk
27.03.2018 14:21

W ratuszu strach ogarnia pracowników, w SK terror. Ten tekst jest już dość stary, przez to nudny. Najgłośniej narzekają osoby,które straciły pracę przez niekompetencję i lenistwo.

avatar
~Wschowianka
26.03.2018 18:43

Czy w związku z zaistniałą sytuacją ten pan został usunięty ze stanowiska?

avatar
~Gekon
26.03.2018 20:11

Pan Przybylski wraz ze swym politycznym pryncypałem viceburmistrzem Czopkiem powinni podać się do dymisji!

avatar
~honor
26.03.2018 20:16

https://zw.pl/news/akcja-i-reakcja,135155

avatar
~do Barbary
26.03.2018 20:51

Pytasz się co na to pracownicy? Zapytaj się swojej imienniczki radnej z gminy Szlichtyngowa co potrafi władza i jakie ponosi konsekwencje za swoje czyny? Zwolniła bezprawnie iluś pracowników, z podatków zostały zapłacone koszty za przegrane sprawy a prawnicy otrzymali za to jeszcze sowite wynagrodzenia. (...) powinien już 4 lata temu mieć zarzut za artykuł "grabieżcy" , gdyż on był jednym z autorów tych kłamstw i pomówień. Niech tylko prokuratura jeszcze dobrze sie weźmie za przetarg w Drzewcach to będziemy mieli kolejne zarzuty.

avatar
~Kumaty
26.03.2018 21:19

To dopiero początek. Kolejny akt już wkrótce.

avatar
~Interesant
26.03.2018 23:56

Pan Darek to miły gość kilka razy z nim rozmawiałem bardzo dobrze mnie przyjął a i pracownicy urzędu też dobrze się o nim wypowiadają więc po co te oszczerstwa.

avatar
~do interesanta
27.03.2018 08:03

Pan Darek to miły gość ? . A po czym tak sądzisz że to miły gość po jego gadce ? . Taki miły że sąd określił tego miłego pana jako niekomunikatywnego wobec swoich pracowników . Czyli co pan Darek zapomniał języka że ma go w gębie i nic nie mówił tylko cicho siedział ? . Piszesz głupoty i nie masz zielonego pojęcia co określa i wyraża język polski . Wyraźnie napisane " brak odpowiedniej komunikacji między naczelnikiem a pracownikami " . A poza tym zarządzanie właśnie polega na komunikacji podwładnego i naczelnika a nie na zastraszaniu że się zwolni podwładnego dyscyplinarnie .

avatar
~Widz
27.03.2018 06:14

Darek czymaj sie jesteś niewinny uważaj na na hieny ktore ci zazdroszczą

avatar
~do Widz
27.03.2018 08:05

Myślisz o tym Darku z Głogowa którego się pozbyto z urzędu ? .

avatar
~do Widz
27.03.2018 08:10

Trafiłeś kulą w płot . Tyle tych hien czyha na pana Darka we Wschowie . W Głogowie te hieny też czyhały . Widać gość specjalizuje w przetrwaniu .

avatar
~do widz
27.03.2018 08:16

O winie zadecydował już prokurator i postawił jemu zarzuty . A twoje zdanie tylko się liczy w przypadku głosowania . A poza tym co ty nam tu opowiadasz za głupoty . Idź i powiedz to prokuratorowi że pan Darek jest niewinny .

avatar
~janko muzykant
27.03.2018 08:40

Całe to towarzystwo Patalasowo Czopkowo Janikowo Przybylsko Giezkowe ukierunkowane było już w kampanii wyborczej na pomawianie, oszukiwanie i mówienie półprawd czego dowodem był artykuł Grabieżcy. Kto sieje wiatr zbiera burzę.

avatar
~popoeram interesanta
27.03.2018 09:00

Też załatwiałem sprawę z naczelnikiem Przybylskim - rzeczowo i profesjonalnie. Dla wątpiących proponuję odsłuchanie wypowiedzi prokuratora dla lokalnego radia. Proponuję redaktorowi - spokojnie, nie róbcie niepotrzebnego napięcia, bo go nie ma.

avatar
~do popieram interesanta
27.03.2018 09:29

Zapewne masz rację ale nie w tym temacie . Wywalenie z pracy pracowników z ratusza i S.K odbyło się w spokoju i w " kulturalny sposób " . Tylko że w tą " kulturę " zwolnień nie uwierzył sąd w Nowej Soli i zasądził wysokie odszkodowania tym zwolnionym " w kulturalny sposób " pracownikom . Jak chcesz popierać to sobie popieraj ale najpierw zapoznaj się z faktami tak we Wschowie jak i Głogowie . Mnie interesuje co ustaliła prokuratura i jakie postawiła zarzuty . W mojej ocenie ten człowiek złamał prawo i powinien ponieść tego czynu skutki prawne , a co do odczuć to już inna sprawa szczególnie jak ciebie ona nie dotyczy i nie miałeś z nią nic wspólnego . A co do załatwienia sprawy rzeczowo i kulturalnie to najlepiej wiedzą pracownicy z ratusza z którymi się " komunikuje " naczelnik Przybylski .

avatar
~do popierającego interesanta
27.03.2018 10:10

A co szkodzi abyś udał się do prokuratury i poświadczył jako czynnik społeczny że ten Przybylski załatwia sprawy rzeczowo i profesjonalnie . Masz takie prawo i skorzystaj z niego a nie opisuj tu nam niestworzone rzeczy . A po drugie kto jest tam uczciwy i profesjonalny z układu Patalas i Czopek ? . Na początku byli tacy ale szybko z tej uczciwej i profesjonalnej ekipy się wycofali widząc naocznie w co wdepnęli . Zszargać swoje nazwisko i dorobek całego życia łatwo stracić w oczach ludzi, no i jeszcze mieli to poczucie godności i sprawiedliwości .

avatar
~do interesanta
27.03.2018 09:47

Wiesz jaką ksywkę miał w Głogowie? ŻMIJA . W pełni oddaje jego charakter. Ściągnął swojego brata do RN w Sk i już po chwili w atmosferze skandalu wyciszanego przez Ratusz szybko go odwołano. Mijająca kadencja jest najczarniejszą i najobfitszą w skandale od 89 roku.

avatar
~xyz
27.03.2018 13:32

Spokojnie z tym wydawaniem przedwczesnego wyroku wobec Pana Przybylskiego - zarzut prokuratorski to jeszcze nie wyrok, - zobaczymy co powie Sąd jak sprawa trafi na wokandę?, - a już ostatecznie jak zapadnie wyrok skazujący Pana Przybylskiego i się on uprawomocni !, - na tym etapie to jest tylko bezpodstawne czepianie się faceta.... Należy zwrócić uwagę, że z tego artykułu to na dzień dzisiejszy można by było przedstawić zarzut prawie - zaznaczam prawie każdemu obecnie prowadzącemu przedsiębiorstwo/działalność gosp. itd. Każdy z nich nieświadomie łamie ten przepis.....i jest potencjalnym przestępcą!?

avatar
~dada
27.03.2018 13:39

W tej chwili jest podejźany. Powinnien sam podać się do dymisji przecież w tej sprawie nic się już nie zmieni. Mleko się wylało

avatar
~do xyz
27.03.2018 17:39

Co ty nam tu sugerujesz ? . Pewne jest że dane wyciekły do internetu i to jest fakt . Faktem też jest że naczelnik osobiście odpowiada za ujawnienie tych danych na stronach internetowych . Kwestią dla sądu będzie czy to złamanie prawa jest umyślnym , czy nie umyślnym czynem owego naczelnika . I od tego stwierdzenia zależy wysokość kary jaką poniesie uw urzędnik . A ty rozprawiasz o tym czy jest winien czy nie winien . Gość jest winien bo owe dane osobowe znalazły się na stronie internetowej i mogli je zobaczyć osoby postronne . A za taki stan rzeczy odpowiada ten naczelnik i tylko on . Nie sugeruj że każdy kto prowadzi działalność gospodarczą łamie nieświadomie ten przepis i jest potencjalnym przestępcą ! ? . Są wytyczne do tego przepisu i wystarczy je przestrzegać a uniknie się kary .

avatar
~do xyz
27.03.2018 13:37

na tym portalu spokojnie, jeżeli chodzi o obecnie rządzących naszą gminą? Nie ma takiej możliwości.

avatar
~dada
27.03.2018 16:36

Naczelnik Przybylski ma tylko jedno do roboty jako urzędnik a mianowicie przestrzeganie przepisów prawa. I nie dał rady

avatar
~Fws
27.03.2018 20:21

Ten człowiek uczynił dużo złego w swoim życiu. Wielu przez niego płakało. Może się dzięki tej nauczce nawróci na dobrą drogę?

avatar
~pytanie
28.03.2018 07:40

czy to aby nie ten o którym się mówiło że razem z Czopkiem i Giezkiem jest autorem Grabieżców? Słynny Jerzy Wschowski? Politolog, socjotechnika i kariera obojętnie jakim kosztem byleby do koryta?

avatar
~do pytanie
28.03.2018 09:07

Tak to jest ten " niewinny " gagatek . Mało tego jeszcze bezczelnie pisze pochlebnie o ratuszu gdzie się tylko da i to w godzinach pracy .

avatar
~ja
28.03.2018 11:53

Ciekawe czy prokuratura dopatrzy się łamania prawa przez burmistrz Szlichtyngowej przy przy udzielaniu zamówienia na roboty budowlane na suw Stare Drzewce i postawi tej pani zarzuty. Ewidentne łamanie ustawy o zamówieniach publicznych nie może pozostać bezkarne i działanie na szkodę gminy Szlichtyngowa. Termin wykonaniu ogłoszony w przetargu to 30 listopad a mamy już koniec marca. Firma winna płacić kary umowne ale burmistrz na wniosek inwestora przedłużyła termin do 30 kwietnia, ciekawe czym to motywowała.

avatar
~do Jaśka
28.03.2018 12:21

a nie prościej by było zapytać burmistrz niż tu na forum? No tak, ale tam by się trzeba było ujawnić, a tu można chlapać anonimowo. Jestem ze Sławy, ale o tej Szlichtyngowej nie mogę już tych głupich komentarzy czytać. Dałbyś spokój chociaż w Wielkim Tygodniu?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl