Dąb wygrywa na otwarcie wiosennej rundy

Poniedziałek, 31 marca 2014 o 12:40, autor: 0

W sobotę (29 marca) Dąb Balcerzak i Sp. Sława Przybyszów zainaugurował rundę wiosenną, rozgrywając mecz w ramach rozgrywek IV ligi z Piastem Iłowa. Gospodarze wygrali 2:0, strzelając bramki w pierwszej połowie. Zagrali ofensywnie przez pierwsze 45 minut, a potem kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Za tydzień w Międzyrzeczu zagrają z miejscowym Orłem.

Po ostatnich sparingach Dębu zapewne wszyscy kibice zastanawiali się w jakiej formie będą piłkarze 29 marca. Okazało się, że pierwszy mecz w rundzie wiosennej udowodnił, że na razie o formę drużyny nie trzeba się martwić. Zagraliśmy dobry mecz - mówi Marek Szafer trener Dębu Przybyszów - pierwsza połowa ułożyła się po naszej myśli. Zdobyliśmy dwie bramki i to pozwoliło kontrolować grę na boisku. Nie ryzykowaliśmy, mieliśmy szansę podwyższyć wynik meczu, ostatecznie wygraliśmy spotkanie i myślimy już o kolejnym rywalu. Bramki dla Dębu zdobyli 5 kwietnia kolejny mecz, tym razem przeciwnikiem Dębu będzie drużyna Orła Międzyrzecz. Do każdego spotkania podchodzimy podobnie - mówi trener Dębu - nie zwracamy uwagi które obecnie nasz przeciwnik zajmuje miejsce w lidze. Drużyny są wyrównane, trzeba też pamiętać, że każdy próbował się na miarę swoich możliwości wzmocnić w czasie okna transferowego. Widać to po drużynie z Drezdenka, która w ostatnim meczu pokonała swojego rywala aż 7:0, a jest na razie na ostatnim miejscu. Tak więc jedziemy po zwycięstwo, ale rywala nie lekceważymy. (rak)