Dąb utrzymuje dystans, gorsza seria w A klasie

Poniedziałek, 05 maja 2014 o 13:10, autor: 0

Pierwszą porażkę  wiosną odniósł w rozgrywkach IV ligi Dąb Balcerzak i Sp. Sława Przybyszów. W sobotę nasz zespół przegrał z Arką w Nowej Soli 0:1, utrzymał jednak dystans do wicelidera. Słabo w weekend majowy prezentowały się nasze drużyny w A klasie. W długi majowy weekend rozegrano aż dwie kolejki spotkań IV ligi i A klasy. Już w środę 30 kwietnia na Stadionie Miejskim w Sławie, Dąb podejmował Sprotavię Szprotawa. Mecz zakończył się zwycięstwem Dębu 1:0, a decydującego gola strzelił Damian Koppenhagen. Porażkę 1:4 z Piastem w Iłowie w tej serii spotkań odniósł wicelider Czarni Witnica i Dąb miał już 8 punktów przewagi. W sobotę 2 maja nasz zespół poległ jednak w Nowej Soli, a Czarni pokonali na własnym boisku Orzeł Międzyrzecz 2:0. Tym samym przewaga zespołu ze Sławy zmalała ponownie do 5 punktów. Arka Nowa Sól jest natomiast pierwszy zespołem, który w tym roku strzelił gola Dębowi w rozgrywkach ligowych. Dwie porażki odniósł Orzeł Szlichtyngowa. 1 maja nasz zespół poległ w Lubięcinie 1:4. Podwójnym bohaterem tego meczu był Mariusz Bajor, który najpierw w 66 minucie strzelił kontaktowego gola, a potem w 79 minucie otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i tym samym osłabił swoją drużynę. 4 maja Orzeł przegrał na własnym boisku z Mieszkiem Konotop 1:2, choć po 10 minutach po golu Rafała Pawlaka prowadził 1:0. Po tych dwóch porażkach drużyna ze Szlichtyngowej spadła na 7 miejsce w tabeli. 1 maja na boisku w Siedlnicy doszło do derbów powiatu wschowskiego. Avia pokonała Dąb II 2:1. 4 maja Dąb II pokonał 3:2 na własnym boisku Pogoń Przyborów, bramki dla zespołu ze Sławy strzelali Roland Kifert, Patryk Pawłowski i Łukasz Furmanek. Avia zremisowała w wyjazdowym pojedynku w Raculi 1:1, gola strzelił Daniel Faliszewski. 1 maja bezbramkowym remisem zakończył się mecz Korony z Mewą Cigacice we Wschowie. W sobotę nasz zespół przegrał w Siedlisku 1:5. Jedynego gola strzelił Krzysztof Fiebig. Po tej bramce Korona prowadziła 1:0. (mij)