Dąb Sława-Przybyszów rozpoczyna sezon wygraną (FOTO)

Poniedziałek, 14 sierpnia 2023 o 08:31, aktualizacja Poniedziałek, 14 sierpnia 2023 o 08:47, autor: 0

Dąb Sława-Przybyszów zainaugurował nowy sezon w IV lidze lubuskiej, odnosząc zwycięstwo nad Pogonią Świebodzin. W emocjonującym meczu, który miał miejsce w ubiegłą sobotę, gospodarze pokonali rywali 2:1.

Dęby wyszły na prowadzenie

Mecz rozpoczął się dynamicznie, z wyraźną przewagą gospodarzy. Już w 21 minucie Dawid Świdwa, debiutujący w klubie, strzelił pierwszą bramkę, pokonując golkipera gości.

"Od początku narzuciliśmy swój styl i kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Wynikiem tego był gol strzelony w 21 minucie spotkania", komentują zawodnicy Dębu.

Walka do końca

Po przerwie goście weszli na boisko z nową energią, a jeden z wprowadzonych przed momentem zawodników pokonał bramkarza gospodarzy lobem. Pogoń Świebodzin coraz śmielej poczynała sobie na boisku, a nerwowość rosła.

W 72 minucie Radosław Szafer, nowo mianowany kapitan Dębu, zdobył drugą bramkę dla swojego zespołu, która okazała się zwycięska.

"W końcu decyduje się na strzał, dzięki temu zdobywamy bramkę, która w późniejszym czasie okazała się zwycięska", relacjonują gracze.

Liczne debiuty

W tym meczu zadebiutowali nowi zawodnicy: Dawid Świdwa, Amadeusz Żak, Patryk Kolman oraz Kajetan Pawłowski. Niemal przez całe spotkanie Dęby konsekwentnie darzyły do celu.

"Jeden pracował za drugiego i tak chcemy grać w tym sezonie", podsumowują zawodnicy.

Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy, którzy zainkasowali komplet punktów. Wygrana na własnym stadionie to na pewno mocny początek i znakomity punkt wyjścia do dalszej rywalizacji w IV lidze lubuskiej.

Źródło/foto: Dąb Sława Przebyszów, slawa.pl