TworzymyGłos Regionu

reklama

Dąb Sława-Przybyszów ma nowego trenera.

Jarosław Helwig odchodzi

Piątek, 08 października 2021 o 08:22, autor: 0
Dąb Sława-Przybyszów ma nowego trenera.

Zmiany w Dębie Sława-Przybyszów. W czwartek (7 października) funkcję trenera przestał pełnić Jarosław Helwig, na stanowisku zastąpił go Tomasz Pawliczak.

Dąb Sława-Przybyszów:

Pod wodzą Pana Jarosława Dąb grał od początku sezonu 2018/19. Podczas 4 sezonów rozegraliśmy wraz z byłym już szkoleniowcem 90 meczów, z czego 51 zakończyło się wygraną, 21 porażką natomiast 18 podziałem punktów. Strzeliliśmy też 233 bramki, tracąc przy tym 144.

Decyzja o zmianach została podjęta wspólnie, rozstajemy się z trenerem w pełnej przyjaźni i jednocześnie dziękujemy za te kilka lat spędzonych z drużyną i życzymy sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Trener Pawliczak od lat znany jest w naszym województwie i nie tylko. Głównie za sprawą szkolenia młodzieży jako koordynator Mobilnej AMO - uczącej największe talenty polskiej piłki. Kilka lat spędził na pracy w Polskim Związku Piłki Nożnej, współpracując z trenerami kadr młodzieżowych, m.in.

- Marcinem Dorną,

- Rafałem Lasockim,

- Bartłomiejem Zalewskim,

- Michałem Libichem.

Był odpowiedzialny za edukację trenerów oraz rozwój młodych zawodników w Lubuskim Związku Piłki Nożnej. Uczestniczył także w niezliczonej ilości kursów trenerskich, gdzie współpracował i uczył się fachu pod okiem najlepszych szkoleniowców Polsce.

Trener Pawliczak w ostatnim czasie zdobył najwyższą możliwą licencję trenerską do pracy z uzdolnioną młodzieżą: Elite Youth UEFA A oraz ukończył studia podyplomowe Trener Taktyk na Wyższej Szkole Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu.

Obserwował z bliska pracę dużych klubów w Europie i w Polsce, m.in:

- Benfica Lizbona

- Bayer Leverkusen

- Hertha Berlin

- Zagłębie Lubin

- Lega Warszawa

- Śląsk Wrocław

Życzymy trenerowi Tomaszowi wielu sukcesów, satysfakcji z pracy i serdecznie witamy w Dębie Sława - Przybyszów.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl