Dąb nadal liderem IV ligi

Poniedziałek, 26 sierpnia 2013 o 15:58, autor: 0

Marek Szafer

Dobrą passę podtrzymuje Dąb Balcerzak i Sp. Sława Przybyszów. Nasz zespół zwyciężył w 4 kolejce spotkań z Lubuszaninem w Drezdenku i pozostaje liderem IV ligi. Zwycięstwo na boisku w Sławie odniósł też grający w klasie A drugi zespół Dębu Zgodnie z oczekiwaniami Lubuszanin Drezdenko, mimo że grał na własnym boisku, cofnął się głęboko do obrony i czekał na okazje do kontry. Dąb już na początku meczu stworzył sobie dogodną sytuację, a później mozolnie budował atak pozycyjny, cały czas zagrażając bramce gospodarzy. W końcu w 30 minucie pod podaniu od Damiana Koppenhagena do bramki Lubuszanina trafił Radosław Szafer. Radość jednak nie trwała długo. Piłkarze ze Sławy chcieli szybko strzelić druga bramkę zapominając o obronie. Po kontrze zawodnik gospodarzy znalazł się sam na sam z bramkarzem Dębu i strzelił wyrównującego gola. W drugiej połowie gra wyglądała podobnie. Dąb atakował, goście szukali kontry, prowokując też stałe fragmenty gry. Po jednym z nich piłka uderzyła w słupek bramki zespołu ze Sławy. W końcu w 84 minucie Przemysław Jędrzejewski wycofał piłkę z pola karnego podając do Damiana Koppenhagena, a ten trafił do bramki i ustalił wynik na 2:1 dla Dębu. - Bardzo dziękuję chłopakom za ambicję i zaangażowanie - mówi trener Dębu. - Bardzo obawialiśmy się stałych fragmentów gry i tego, że piłkarze gospodarzy będą je prowokować. Na szczęście na wysokości zadania stanęli sędziowie. Niestety nie można powiedzieć tego o kibicach, którzy rzucali w nas wyzwiskami i nie czuliśmy się bezpiecznie. Dąb II Sława Przybyszów zwyciężył na Stadionie Miejskim w Sławie Błękitnych Lubięcin 3:2. Bramki dla naszego zespołu zdobywali: 2 Łukasz Furmanek i Amadeusz Rus. W najbliższą sobotę o godzinie 17.00 w ramach rozgrywek IV ligi Dąb zmierzy się na własnym boisku z Odrą Bytom Odrzański. - W ubiegłym roku przegraliśmy z tym zespołem na inaugurację. Chcemy się teraz zrewanżować, podtrzymać dobrą passę i utrzymać się na pozycji lidera - zapowiada Szafer. (mij, fot. Piast Iłowa)