TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czym się kierować wybierając portfel

Poniedziałek, 08 maja 2017 o 15:53, autor: 0
Czym się kierować wybierając portfel

Kupując różne rzeczy bierzemy pod uwagę różne kryteria, dla jednych najważniejszy jest wygląd, dla innych względy praktyczne, a jeszcze inni zwracają uwagę tylko na markowość. W wielu wypadkach wszystkie te kryteria można zastosować w odniesieniu do jednego artykułu, należy do nich portfel męski.

Wygląd – jak powinien wyglądać męski portfel

Przede wszystkim musi być elegancki, czyli dyskretny. Nie może wystawać z kieszeni i jej wypychać, a więc wielkością musi być dopasowany do rozmiaru kieszeni męskich garniturów. Z tego względu coraz większą popularnością cieszą się modele slim wallet.

Najbardziej eleganckie portfele miejskie wykonane są ze skóry naturalnej w kolorze czarnym lub różnych odcieniach brązu, młodsi mężczyźni często wybierają portfele w kolorach bordo, szarych lub imitujących wytartą skórę. Każdy z nich będzie się dobrze prezentował, jeżeli zostanie dobrany do pozostałych części garderoby.

Portfel praktyczny czyli funkcjonalny

Portfel używany jest bardzo często, nawet kilka razy dziennie. To dlatego bardzo ważna jest jego praktyczność. Musi się łatwo otwierać, mieścić wszystko co niezbędne.

Producenci oferują portfele składane bez zapięcia, portfele zamykane na zamek, zapięcie zatrzaskowe lub magnesowe. Z tych propozycji najszybsze otwarcie zapewniają portfele bez zapięcia lub z zapięciem magnesowym, wystarczy do tego jedna ręka, w przypadku dwóch pozostałych potrzebne są dwie ręce.

Co w portfelu musimy mieć koniecznie i na co musi znaleźć się miejsce? To przede wszystkim dokumenty, czyli dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny. Na dwa pierwsze plastikowe wystarczą dwie niewielkie kieszonki, na dowód rejestracyjny musi być dwa razy większa.

Dawniej w portfelu przechowywane były głównie pieniądze, obecnie przede wszystkim karty bankomatowe i to na nie muszą być odpowiednie kieszonki umożliwiające szybkie znalezienie i wyjęcie karty. Na banknoty wystarczy jedna przegroda.

Problemem pozostaje bilon, który czasami jest niezbędny. Można trzymać go w niewielkiej zamykanej kieszonce portfela, ale powoduje to zwiększenie jego objętości. Innym rozwiązaniem jest komplet – portfel i osobna bilonówka. Takie m.in. rozwiązania w swoich produktach proponuje sklep Gentle-man.pl.

Portfele markowe

Na pewno są droższe, ale różnice nie są tak duże, jak mogłoby się wydawać. Zdecydowanie portfele markowe łączą w sobie elegancję (najczęściej w pudełkach), funkcjonalność i solidność wykonania, spełniają wszystkie kryteria eleganckiego prezentu.REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl