TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czym są emoty i skąd je brać?

Piątek, 26 lutego 2021 o 07:24, autor: 0
Czym są emoty i skąd je brać?

Emoty pozwalają nam na wyrażanie swoich uczuć i emocji w internecie. Składają się z odpowiedniej sekwencji znaków typograficznych, które razem tworzą odpowiednią emocję jaką chcemy wyrazić. Twórcą pierwszej  emotki :-) w 1982 roku, był profesor Scott Falman z uniwersytetu Carnegie Mellon, jednak sama idea miała początek niecały rok wcześniej w jednym z statystycznych magazynów Puck.

Emoty czym są i kiedy powstały ?

Można by powiedzieć, że emoty dały początek nowemu współczesnemu językowi, który jest uniwersalny i zrozumiały dla każdej narodowości. To taki język emocji, który w łatwy sposób pomaga nam wyrazić uczucia, jak i wzbogacać nasze wiadomości dodając im większej swobody przekazu. Chociażby emotka :-*, wirtualny buziak, jest wysyłany przez miliony osób na świecie każdego dnia.

Wraz z rozwojem technologi, również i emoty przekształciły się w tak zwane emoji, które coraz bardziej wypierają ich tradycyjną formę. Emoji są to bardziej rozszerzony piktogram, w formie małych obrazków. Oprócz tych które wyrażają uczucia, w słowniku emoji znajdziemy również takie, które przedstawiają przedmioty, pogodę, zwierzęta i wiele, wiele innych. Stosowanie emotek, pozwala nam wyrazić uczucia, które ciężko ubrać w zwykłe słowa. Jest to przydatny język, zwłaszcza dla osób, które maja problemy z opisywaniem swoich uczuć, może ułatwić im komunikacje z innymi.

Skąd brać emoty ?

Każdy użytkownik smartfona z powodzeniem znajdzie je na klawiaturze tak zwanej ,,ikon emocji". Zawiera ona klasyczne obrazki, które są najczęściej stosowane w wiadomościach. W internecie można również znaleźć wiele słowników emoji, których słownictwo obrazkowe jest znacznie bardziej urozmaicone. Możemy również skorzystać z aplikacji w telefonie, dzięki którym w jeszcze prostszy sposób możemy je zastosować bezpośrednio w wiadomościach, czy też komentarzach na stronach internetowych.

Warto pamiętać, że wygląd emoji, może nieco różnić się w zależności od systemu operacyjnego jaki stosujemy w smartfonie czy komputerze. Jeśli chcemy mieć pewność w emotce jaką chcemy wysłać, najlepiej zrobić ją za pomocą klasycznych znaków typograficznych. Internetowy uśmiech :-), będzie wszędzie prezentował się tak samo.

Emotowy savoir vivre

Zasady dobrego wychowania, powinno się zachować wszędzie. Również i w internetowym świecie, należy wiedzieć jak się zachować. Stosowanie emotek, nie jest tutaj wyjątkiem. Powinno się zachować ostrożność w tym jak reagujemy za pomocą emoji na poszczególne wiadomości. Przykładowo emotka :-), pod wpisem osoby która pisze o czymś smutnym, nie jest oznaką dobrego wychowania. Zanim coś skomentujemy publicznie, warto to dobrze przemyśleć, nie warto działać pod wpływem emocji czy też komentować mechanicznie. Powinniśmy pamiętać o tym, że emotek nie wypada stosować wszędzie. Stosowanie ich w emaliach, zwłaszcza tych służbowych, nie jest zalecane.

Zobacz także gdzie znaleźć emotki i emoji do skopiowania.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl