TworzymyGłos Regionu

Czy warto podejmować kurs, by pracować jako rejestratorka medyczna?

Piątek, 17 czerwca 2022 o 17:28, aktualizacja Środa, 22 czerwca 2022 o 14:16, autor: 0 162
Czy warto podejmować kurs, by pracować jako rejestratorka medyczna?

Zgodnie z opisem zawodu rejestratorki medycznej na rządowym portalu GOV, do wykonywania tej pracy wskazane jest posiadanie wykształcenia średniego ogólnokształcącego lub technicznego o kierunku ekonomicznym. Teoretycznie ukończenie kursu kierunkowego nie jest zatem wymagane do znalezienia pracy w tym zawodzie. A jak wygląda sytuacja w praktyce? Czy warto przejść kurs na rejestratorkę medyczną? Jak może on wpłynąć na otrzymanie zatrudnienia? Odpowiadamy!

Kurs Rejestratorka medyczna – jak wygląda i co daje? Oferta szkoły Żak

 • Szkoła Żak oferuje jednoroczny kurs Rejestratorka medyczna w zaocznym trybie nauczania (https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/rejestratorka-medyczna). Oznacza to, że słuchacze nie muszą uczęszczać na niego codziennie; biorą udział w zajęciach (tak zwanych „zjazdach”) przez 2 weekendy w miesiącu. Mogą zatem swobodnie połączyć edukację na nowym kierunku ze swoim życiem rodzinnym, osobistym i aktualną pracą.
 • Mimo tego, że zjazdy nie odbywają się często, uczestnicy kursu zyskują wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz umiejętności, które w pełni przygotowują ich do podjęcia pracy jako rejestratorka medyczna, nawet jeśli wcześniej nie mieli żadnego kontaktu z ochroną zdrowia innego niż bycie pacjentem. Kurs Rejestratorka medyczna uczy między innymi:
 • klasyfikacji świadczeń medycznych,
 • zasad ewidencjonowania oraz rozliczania usług medycznych,
 • dokumentowania działalności medycznej,
 • prowadzenia statystyki medycznej,
 • psychologii oraz komunikacji interpersonalnej z pacjentem i personelem medycznym,
 • obsługi oprogramowania Medfile, z którego korzystają pracownicy służby zdrowia.
  • Co więcej, po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują dokument potwierdzający jego odbycie (zgodny z rozporządzeniem MEN), a także certyfikat szkoły Żak.

Czy warto przejść kurs na rejestratorkę medyczną?

 • Osoba zainteresowana pracą jako rejestratorka medyczna (lub rejestrator medyczny) może składać swoją aplikację, nawet jeśli ukończyła samą szkołę średnią ogólnokształcącą lub technikum ekonomiczne. Warto jednak pamiętać, że widniejący w certyfikat ukończenia kursu Rejestratorka medyczna znacznie zwiększa szanse kandydata na otrzymanie pracy. Wynika to z faktu, że dokument ten potwierdza posiadanie przez daną osobę umiejętności, które umożliwią sprawne przejście do wykonywania nowych obowiązków. Ujmując najprościej: taki kandydat wymaga zdecydowanie krótszego i mniej intensywnego przeszkolenia przez pracodawcę, co daje mu znaczną przewagę nad „konkurentami” mającymi wyłącznie wykształcenie średnie.
 • Kurs Rejestratorka medyczna a pierwsze dni pracy
  • Ukończenie kursu Rejestratorka medyczna jest opłacalne nie tylko pod względem tego, jak kandydat będzie postrzegany przez pracodawcę, ale również… pewności siebie. Osoba po kursie czuje się przygotowana do podjęcia nowych obowiązków, a tym samym czeka ją mniejszy stres. Wie, jak rozmawiać z pacjentami, lekarzami czy pielęgniarkami. Nie będzie się bała obsługi oprogramowania medycznego; ryzyko popełnienia błędu przy weryfikacji ubezpieczenia osoby zapisywanej na badania czy podczas aktualizacji bazy danych jest dużo niższe, gdy miało się wcześniej kontakt z takimi zadaniami.
  • Zdecydowanie warto zatem podjąć kurs Rejestratorka medyczna. Realnie podnosi szanse na znalezienie zatrudnienia na tym stanowisku, a także w ogromnej mierze przyspiesza oraz ułatwia proces wdrożenia się w nowe obowiązki.

--- Artykuł sponsorowany ---

REKLAMA

  Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

 • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl