Makijaż wymagającej skóry
Mówiąc o atopowym zapaleniu skóry, dermatolodzy i kosmetolodzy koncentrują się na leczeniu wysypki. Najczęściej polecają stosowanie preparatów chroniących wrażliwą skórę oraz maści sterydowych, leczących swędzącą pokrzywkę. O preparatach przez nich rekomendowanych można przeczytać na http://pieknieizdrowo.pl/czy-warto-kupowac-specjalistyczne-kosmetyki-do-skory-atopowej/. Specjaliści rzadko polecają kosmetyki do skóry atopowej, dzięki którym można wykonać makijaż. Być może jest to spowodowane tym, że make-up nie jest niezbędny w codziennym funkcjonowaniu, jednak dla większości pań ma ogromne znaczenie. Wbrew temu, co twierdzą niektórzy alergicy oraz część dermatologów, makijaż atopowej skóry można wykonywać i – co więcej – może on przyczynić się do poprawy stanu cery.
Jak wykonać makijaż cery z atopowym zapaleniem skóry?
Zanim rozpocznie się wykonywanie make-up’u powinno się nałożyć na twarz krem do skóry atopowej. Będzie on stanowił bazę pod makijaż, jednocześnie łagodząc wszelkie podrażnienia i zmniejszając przykre uczucie ściągnięcia skóry. Następnie na wszystkie miejsca dotknięte rumieniem powinno się nałożyć lekki, lecz dobrze kryjący korektor w odcieniu zielonym. Dzięki niemu cera nabierze równomiernego, zdrowego kolorytu. Po nałożeniu korektora niezbędne jest pokrycie skóry podkładem. Powinien być to podkład z grupy emolientów. Niewiele pań wie, że emolienty obejmują liczną grupę kosmetyków do wykonywania makijażu, gdyż są to preparaty dostępne głównie w aptekach. W drogeriach trudno je znaleźć, jednak nie powinno się ich zastępować nawet łagodnymi podkładami oferowanymi poza apteką.
Na http://pieknieizdrowo.pl/ można przeczytać, że makijaż skóry atopowej powinien być lekki, dlatego powinno się zrezygnować z używania różu i sypkiego pudru. Aby podkreślić urodę, warto sięgnąć natomiast po dobrą maskarę i mocno wytuszować rzęsy. Tuszowanie rzęs jest niedozwolone jedynie, gdy AZS towarzyszy objaw w postaci zapalenia spojówek. Ważne jest, by pamiętać, że make-up powinno się dokładnie zmywać każdego wieczora za pomocą delikatnego płynu lub mleczka do demakijażu.