Coraz bliżej czołówki

Wtorek, 12 listopada 2013 o 15:02, autor: 0

Marcin Dederek

Orzeł Szlichtyngowa zwyciężył w wyjazdowym pojedynku z Cargovią Kargowa 2:1. Nasz zespół jest coraz bliżej czołówki A-klasy. Z 28 punktami znajduje się na 5 miejscu w tabeli. Jak do tej pory wygrał wszystkie mecze na własnym boisku Pierwsza połowa meczu w Kargowej nie przyniosła wielu emocji. Mecz był wyrównany. W 40 minucie Orzeł przeprowadził akcję, która zakończyła się zdobyciem bramki. Szymon Mielniczek dośrodkował w pole karne. Tam piłkę przyjął Patryk Kuczkowiak, który podał do Rafała Pawlaka, a ten pokonał bramkarza gospodarzy. Po przerwie na boisku zdecydowanie dominował już Orzeł. Długo jednak nie mógł strzelić bramki. W 88 minucie piłkarze ze Szlichtyngowej wyprowadzili kontrę. Akcję zakończyli napastnicy. Asystował Paweł Borowski, piłkę do siatki skierował Kuczkowiak. Honorowego gola gospodarze strzelili w ostatnich sekundach meczu. Obrońcy Orła liczyli już chyba, że sędzia nie pozwoli dokończyć akcji i właściwie nie podjęli interwencji. - Zwycięstwo cieszy, tym bardziej, że graliśmy w mocno osłabionym składzie - mówi trener Orła. - Pomysł z rozgrywaniem meczów w sobotę o 13.00 jest dla nas zabójczy. Nasi piłkarze są jeszcze wtedy w pracy. Do Kargowej pojechaliśmy w trzynastu. W najbliższą niedzielę o 13.00 Orzeł zmierzy się z Dębem II Sława Przybyszów. To pojedynek derbowy, w którym zmierzą się dwie najlepsze drużyny A klasy z naszego powiatu. - Na pewno będzie to mecz walki, bo każdy pojedynek z Dębem taki jest. Zespół ze Sławy na pewno wzmocnią zawodnicy z pierwszej drużyny. Chcielibyśmy żeby Szlichtyngowa została twierdzą niezdobytą. Emocji na pewno nie zabraknie, dlatego zapraszamy wszystkich na mecz - zachęca Dederek. (mij)