TworzymyGłos Regionu

Co się będzie działo na dzisiejszych dożynkach powiatowo-gminnych w Siedlnicy?

Piątek, 26 sierpnia 2022 o 10:10, aktualizacja Sobota, 27 sierpnia 2022 o 13:18, autor: 9
Co się będzie działo na dzisiejszych dożynkach powiatowo-gminnych w Siedlnicy?

Tegoroczne powiatowo-gminne Święto Plonów odbędzie się 27 sierpnia (sobota) w Siedlnicy. Na wydarzenie zapraszają Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak oraz Sołtys Siedlnicy Agnieszka Nachaj. Atrakcji nie zabraknie.

  • W programie:

16:00 - Msza św. polowa na boisku w Siedlnicy oprawa Chór Lutnia CKiR

16:45 - Uroczyste otwarcie dożynek:

  • Wystąpienia zaproszonych gości
  • Obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca z Krzepielowa
  • Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

18:00 - Występ Chóru Lutnia CKiR

18:30 - Kabaret Bez Nzwy z Wijewa

19:10 - Koncert zespołu ABBA & BONEY M. Tribute Band

20:00 - 2:00 - Zabawa taneczna z DJ Karlos

Źródło: CKiR we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~Czesław
26.08.2022 10:39

Z skromnym zapytaniem: jaka jest przewidziana forma - czy uroczystość rolnicza jako dożynki , czy jako wiec polityczny ? Pytam, bo nie wiem jak się ubrać ?

avatar
~Trafne Pytanie !
26.08.2022 13:16

Od ostatnich siedmiu lata obecnie nam panujących czy to w skali Krajowej, czy Wojewódzkiej, a na Gminnych skończywszy to na takich Świętach więcej oficjeli politycznych - zaproszonych gości niżli Rolników !!!!. Jednym słowy mamy, a la kampanie wyborcze w postaci wieców politycznych, a na końcu namiastka Święta Chłopskiego z bochnami chleba i wieńcami , podobnie za stołami dla Vipów !!!!!. Panie Czesław, pytanie : - czy przewidziano wystąpienie tzw. przedstawicieli Wód Polskich, bowiem powiat Wschowski sąsiaduje i z Odrą i Baryczą - a tam mamy Totalne zaniedbania tej firmy ?????, - ilu przypadnie Świętujących Chłopów na ilość zaproszonych działaczy partyjnych i administracyjnych ?????. To będzie świadczyć o randze tego święta !!!!!!!!. Niech się Święci Chłopska Brać !!!!!!!

avatar
~do Trafne Pytanie!
26.08.2022 17:39

Niemcy odwołują zakazy kąpieli w Zal. Szczecińskim, wędkarstwa, rybołówstwa, używania wody do nawadniania pól i dla zwierząt. Śnięte ryby były zjawiskiem naturalnym. W odróżnieniu od sterowanego, rtęciowego puczu opozycji. Przedmiotowa manipulacja na uczuciach milionów Polaków. A lemingi jak ty dalej "śniętym przekazem dnia".

avatar
~A LA LEMING+
27.08.2022 09:29

Czyli jedziesz,,,,, jedziesz przekazem dnia z Nowogrodzkiej !!!!!, kto by pomyślał, że taka Wschowa ma u siebie, na Wschowskiej Ziemi takiego trolla jak ty ????, to prawie taka prawda jak waszego eurodeputowanego, który jako profesor ogłosił nam Wszystkim, że to nie Putin nam zagraża a UE i Niemcy !!!!!!@, to taka prawda jak kolejny wasz profesor od " Hitu Historycznego" dla Polskiej Młodzieży !!!!!@, to tak prawda jak te słynne słowa , cytat. ..."węgla starczy nam na 200 lat " !!!!!!@, a teraz ten Polak musi czekać za toną węgla w kolejce już ponad tydzień przed Polską Kopalnią --- CO TY POWIESZ TYM CO CZEKAJA W KOLEJCE ZA WĘGLEM???-!!!!!!@, A TO JUZ PRAWDA - wasza PRAWDA +, że teraz grozi nam kolejna klęska - KLĘSKA PO TOTALNYM ZANIECZYSZCZENIU ODRY i TONACH ZABITYCH RYB - z powodu braku CO2 niezbędnego do produkcji w przemyśle mleczarskim, piwnym, spożywczym , itd. !!!!!!!!-?. Jak długo wasza propaganda oparta na przekazach dnia będzie toczyć jak ten walec ciemnotę w Naszym KRAJU ????????

avatar
~OSIEM OSTATNICH LAT +/+
27.08.2022 09:56

Pytanie do trolli obecnych władz: - czy brak węgla, gazu, cukru to wina Niemiec, UE i Tuska???, - czy zakaz produkcji nawozów, CO2 przez Polskie Firmy to wina Niemiec, UE i Tuska???, - czy wzrost opłat za węgiel, gazu, prądu, drewna, artykułów spożywczych to wina Niemiec, UE i Tuska ???, -czy Totalna zagłada życia na Odrze to wina Niemiec, UE i Tuska ???, - czy wszelkie afery co do Respiratorów, Maseczek, w Spółkach Skarbu Państwa i powstanie dziesiątek nowych milionerów z Kasty pis to wina Niemiec, UE i Tuska ??? !!!!!!!. Czy twoja inteligencja - jeśli takową posiadasz - wrodzona, wyniesiona z domu, wyuczona jest w stanie to zrozumieć ????. I na tle takich AFER, a zwłaszcza padniętych w tonach ryb - przypominam ci, że Rybołówstwo w Polsce też jest zaliczane do ROLNICTWA !!!!!!!, jak widać Vipy świetnie bawią się na takich Chłopskich Świętach !!!!!!!!=?.

avatar
~@DO """do Trafne Pytanie"
27.08.2022 10:11

Mój Ty Boże !!!!, proszę mi powiedzieć gdzie tacy jak ten "leming" vel "troll" się obecnie chowają???. Czy to efekt nowej edukacji na piśmie zwanym "podręcznikiem Hit...." ???. Co taki jak on, z takim umysłem powie tym Wszystkim Polakom, którzy w tej chwili już od ponad 7-8 dni czekają w kolejkach WSTYDU za węglem przed Kopalnią Bogdanka ????!!!!. To jest efekt tych ostatnich ośmiu lat jego rządów !!!!!. Kolejki WSTYDY po 30 latach od upadku Komuny , a ten sobie spokojnie trolluje !.

avatar
~Mieszkaniec
27.08.2022 11:11

Może zamiatarkę przywiozą żeby zebrać ten piach na drogach bo strach motorem jechać.

avatar
~Widz
27.08.2022 20:16

W tej chwili oglądam zdjęcia na Facebooku z tego co już się wydarzyło. rodzi mi się w głowie pytanie, dlaczego były komendant KPP nosi się na tych zdjęciach jakby był przynajmniej gospodarzem tej uroczystości ?!

avatar
~Wedkarz
27.08.2022 20:37

Jeszcze tylko dorzucę pytanie. Czy obecny tam prawie gospodarz sądząc po ilości jego zdjęć - TK, co ma do powiedzenia w sprawie Wód Polskich - Kto i z jakimi referencjami obejmuje tam stanowiska kierownicze na naszym terenie?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl