TworzymyGłos Regionu

Co posadzić wzdłuż ogrodzenia?

Poniedziałek, 23 stycznia 2023 o 20:41, autor: 0 156
Co posadzić wzdłuż ogrodzenia?

Każdy z nas czasami potrzebuje prywatności, miejsca w którym możemy przebywać bez niepotrzebnych nieproszonych wzroku sąsiadów. Właśnie z uwagi na to, wiele osób decyduje się na własny dom. Pomimo wybrania odpowiedniego ogrodzenia, często nie jest ono w stanie zapewnić nam całkowitej prywatności. Możemy zdecydować się na posadzenie krzewów wzdłuż płotu lub jeśli chcemy go jeszcze bardziej upiększyć możemy wybrać kwiaty. Możliwości jest naprawdę sporo, więc na co się zdecydować? Czym kierować się wybierając rośliny?

Co zyskamy sadząc rośliny wzdłuż płotu?

Zazwyczaj chcemy, aby otoczenie było spójne z naszym domem. Właśnie tak często wybieramy ogrodzenie czy bramy Żory, aby wybrać te właściwe, które będzie się dobrze prezentowało. Nawet jeśli w momencie wybierania, ogrodzenie może nam się bardzo podobać, z czasem może się to zmienić i zaczyna nam czegoś w nim brakować. Wtedy właśnie, często sięgamy po rośliny. Dzięki temu, poza względami estetycznymi możemy naprawdę wiele zyskać:

  • dodatkowy płot - wybrana przez nas roślinność, może stworzyć naturalne dodatkowe ogrodzenie,
  • urozmaicenie -nasze ogrodzenie po wielu latach, może pozostawiać wiele do życzenia. W łatwy sposób możemy zmienić to dzięki roślinności i całkowicie odmienić jego wygląd, 
  • prywatność- gdy nasze ogrodzenie posiada spore szczeliny,rośliny mogą zwiększyć poczucie naszej prywatności,

 

Jakie rośliny wybrać?

 Istnieje wiele pięknych krzewów czy kwiatów, musimy jednak pamiętać o tym, że nie wszystko co nam się spodoba możemy posadzić wzdłuż ogrodzenia, nie każda roślina się do tego nadaje. Powinniśmy również zwrócić uwagę na to, jak będą wyglądać zimą, jeśli nie będą spełniać wtedy swojej roli, to jaki wtedy jest sens ich sadzenia?

Kiedy spacerujemy po okolicy, bez wątpienia możemy zauważyć że najczęściej wzdłuż ogrodzenia sadzi się iglaki, a dokładniej tuje. Bez wątpienia, ich największą zaletą jest fakt, że mogą rosnąć do sporych wysokości. Dodatkowym atutem jest fakt, że tuje bardzo szybko rosną, więc możemy w bardzo krótkim czasie uzyskać pożądany przez nas efekt. Nie musimy ich w jakiś specjalny sposób pielęgnować, za to możemy formować z nich różnorodne kształty. 

Iglaki które są szczególnie polecane:

  • cis,
  • jałowiec,
  • sosna,
  • świerk kłujący.

Kolejną opcją, która świetnie się sprawdza są pnącza. W szczególności przy płotach z oczkami, wtedy mogą je swobodnie oplatać. Zanim jednak zdecydujemy się na pnącza, powinniśmy poważnie to przemyśleć. Takie rośliny uniemożliwiają nam dbanie o ogrodzenie, ponieważ blokują do niego dostęp.

Idealny rozwiązaniem są różnorodne krzewy. Musimy jednak pamiętać aby zdecydować się na takie, które osiągną odpowiednią wysokość. Zbyt niskie mogą nie spełniać swojej roli. Mamy dwie możliwości, są to krzewy liściaste ( np.:bukszpan,grab) lub kwiatowe (np.:hibiskusy,kalina). 

 

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl