TworzymyGłos Regionu

reklama

Co dalej z termomodernizacją? Oferty konsorcjum wyższe od kwot, które przeznaczyła gmina

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 o 16:27, aktualizacja Poniedziałek, 26 czerwca 2017 o 09:06, autor: 30
Co dalej z termomodernizacją? Oferty konsorcjum wyższe od kwot, które przeznaczyła gmina

Unieważniony został przetarg na termomodernizację trzech budynków, to jest Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 oraz Przedszkola Samorządowego nr 5. W przypadku termomodernizacji SP 1 i Przedszkola Samorządowego nr 5 do Urzędu wpłynęły oferty od konsorcjum czterech firm, ale kwota wykonania zadania znacząco przewyższa kwotę, jaką na tę inwestycję przeznaczyła gmina. W przypadku termomodernizacji SP2 nie wpłynęła żadna oferta.

W przetargu wzięło udział konsorcjum składające się z czterech firm. W przypadku termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 1 konsorcjum złożyło ofertę wykonania inwestycji na kwotę 4 184 460,00 zł brutto, gmina natomiast na ten cel przeznaczyła 2 628 152,07  zł brutto.

W przypadku termomodernizacji Przedszkola Samorządowego nr 5 konsorcjum złożyło ofertę na wykonanie inwestycji w kwocie 4 131 570,00 zł brutto przy zabezpieczonych przez gminę na ten cel 1 665 565,26  brutto.

Na termomodernizację SP2 nie wpłynęła żadna oferta.

W związku z tym gmina unieważniła postępowanie przetargowe. Jak poinformowała nas pani burmistrz przetarg zostanie ogłoszony ponownie.

(rak)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (30)

avatar

avatar
~widz
19.06.2017 17:30

Wiadomo jak przetargi we Wschowie wyglądają . Ostatni przetarg jaki miał miejsce został ukręcony i odwołany . Czyżby swoi teraz do akcji wkroczą ? .

avatar
~Rodzic
19.06.2017 18:51

A co z liceum? Starosta twierdził, że prace rozpoczną się na przełomie maja i czerwca, tymczasem czerwiec się kończy, a remontu nie widać nawet na horyzoncie. Dobrze wychodzą tylko ataki na radnych, którzy zadają niewygodne pytania. A jeszcze lepiej robienie z gęby cholewy.

avatar
~Śmiech na sali
19.06.2017 20:43

No i co teraz panie Czopek? Zadłużamy Wschowę czy nic nie robimy? A swoją drogą to co to za geniusz robił ten kosztorys?

avatar
~Sp 1
19.06.2017 21:10

To jakas przesada z tymi kwotami 4 mln za oblorzenie scian styropianem . ludzie rozumu troche

avatar
~Edward
19.06.2017 21:23

Usługi są tyle warte za ile ktoś chce je wykonać. Zawsze Czopek może sam wszystko robić. Czyż nie zna się na wszystkim najlepiej ?

avatar
~Tomek
20.06.2017 07:46

Diabeł tkwi w szczegółach, dokumentacja do przetargu może nie odpowiadała rzeczywistemu zakresowi prac, wobec powyższego na zasadzie, a może się uda i odtrąbi sukces. Jak nie wyjdzie zawsze można ponownie napisać przetarg, poprawić dokumentację i "dumnie" wypinając pierś opowiadać w "gazetce" czy, też na sesji Rady Miejskiej, że chcieliśmy, ale znów ktoś, znów gdzieś, tylko nie my odnowiciele jesteśmy winni kolosalnej wpadce. Stwierdzenie, że każdy może być burmistrzem, zdewaluowało się. Prawda jest taka, że jednak nie każdy... i z uśmiechem tej ekipie już dziękujemy.

avatar
~wschowianin
20.06.2017 08:37

No teraz widać jak na dłoni umiejętności i wykształcenie tych co to " obliczali" tą inwestycje ? . Szacowanie kosztów tego ocieplania budynku zapewne odbyła się tak jak inne plany inwestycyjne czyli kopiuj wklej a może z głowy i na oko bo już na pewno nie z kosztorysu . Proponuję zatrudnić profesora zwyczajnego z jakiegoś uniwersytetu znanego i z tradycją może wtedy nie będziecie się ośmieszać . A swoją drogą zwykły robol nie da się złapać na wasze sztuczki co świadczy tylko o waszym podejściu do pracy . Nasuwa mi się stwierdzenie tylko jedno kto dał wam tytuły naukowe tak w tym ratuszu i S.K .

avatar
~Wschowa
20.06.2017 09:30

Do tej inwestycji nie było żadnych kosztorysów. Każdy uczestnik postępowania kalkulował prace we własnym zakresie. Zrobione były audyty, oraz projekty wstępne. Jak w/w rozmówca opisał elewacja tyle kosztuje to w zakres ten wchodziły jeszcze dużo poważniejsze prace jak fotowoltaika, nowe projekty budowlane czy pompy ciepła ( o oknach i ogrzewaniu już nie wspomnę ) . Dlatego taka cena wyszła. Powodzenia dla włodarzy jak w swojej cenie zrobią całą inwestycję.

avatar
~kijek
20.06.2017 10:39

A co do audytów to ratusz ma wybitne osiągnięcia w tym temacie . Parę tyś zł wydali już na te swoje audyty czyli krótko mówiąc wywalili w błoto i nic poza tym nie osiągnęli . Co prawda w oczach tych co prowadzili te audyty wyszli na ludzi mściwych, zaciekłych oraz (...) co nie kryli po dokonaniu tego zadania .

avatar
~Adaś
20.06.2017 12:24

Mnie też zaciekawił ten straszny "rozstrzał" w kalkulacji , to przecież w jednym przypadku 60% a drugim to już za pół darmo ? ...... to ogłupienie ludzi . Zastanowiło mnie też to, na ile jest temu winien nasz "ekonom" z ratusza, jaki jest zakres obowiązku w profesjonalnym przygotowaniu projektu do realizacji ...... czy tytuły naukowe idą w parze z wiedzą , bo jestem zaniepokojony tym stanem odpowiedzialności i rzetelności wykonanej pracy ? To miasto pod "patalasowym" parasolem straciło impet , biznes stał się kłopotliwą formacją , zadłużenie nie zmalało , zakłócone zostały więzi prospołeczne , a niektóre osoby czy instytucje ( np. p. Małkus, Czas Art ) są ukazywane w stylu ruletkowego półmroku. Można nas nie kochać , ...... ale nie da się żyć bez tych co łożą na utrzymanie tego miasta spore podatki , .... każda taka inwestycja jest uzależniona od bazy którą tworzy zasób kapitału . Jest wielką ujmą (powinno być) i chyba wstydem dla Urzędu wykonanie takiego przetargu, .... to degradacja procedury przetargowej, .... skoro sami nie umiecie należało ponownie skorzystać z biur wielkomiejskich i poważnie podejść do sprawy ? Ostatnie poczynania, zachowania Pani burmistrz dla mnie są wyrazem nonszalancji , to nie fair na koniec miesiąca ( swojej kadencji) chętnie pobierać wynagrodzenie za nie wykonaną usługę . Przetarg nierozstrzygnięty jest wątpliwym prawem do postukiwania się "szkłem" ...... ja dopiero wkręcam korkociąg jak "zysk" jest na wyciągu ..... iluzją dzisiaj karmią mnie od rana ...... bo Policja od roku nie wiedziała , .... bo Prezydent nie to miał na myśli .....bo miesięcznice to tylko uliczne nabożeństwa bez modlitwy, takie "młócenie słomy" . Dość , .... mam już dość robienia z nas "snopów" uniżonych, potrafimy też myśleć i odpłacić pięknym za nadobne.... już wkrótce . Adaś

avatar
~Adam
20.06.2017 17:12

Tak panie Adaś tutaj widać ogłupianie ludzi . Koleś myślał że kosztorys można napisać od tak sobie co się chce jak w swoich tych gazetkach co to niby nie zaoszczędził i wykonał a tu zderzenie z rzeczywistością i twarde lądowanie . Jeżeli jest stawka o pieniądze i to o własne pieniądze nie ma zmiłuj .Każdy umie liczyć i kalkulować i taki szwindelek wyjdzie i obnaży mądrość tych z ratusza . Żonglerka cyferkami może jest i dobra w wykonaniu doktora i pisaniu w swojej gazecie półprawd i niedomówień bo to trudno udowodnić że jest inaczej ale propaganda sukcesu działa . A tutaj chodzi o pieniądze i niestety matematyka musi się zgadzać co do złotówki . Tutaj w tym przypadku trudno mówić o przestrzeleniu , to już facet ma we krwi takie podchodzenie do sprawy ponieważ jak dotąd nikt nie odkrył kart mówiąc sprawdzam . On po prostu z nikim się nie liczy myśląc że pozjadał wszystkie rozumy a i tak dotrwa spokojnie do swojej kadencji tak samo jak jego pracodawczyni . I to jest smutne bo miasto nic nie zyskuje tylko musi łożyć na ich utrzymanie .

avatar
~ignacy
20.06.2017 13:23

No to teraz macie wolną rękę i nikt was nie posądzi o kolesiostwo . Zatrudnijcie firmę z Malczyc lub z Kożuchowa to nic że one będą droższe od tych tutaj prezentowanych ale wasz cel dopniecie w białych rękawiczkach . A czas nagli i czasu już niewiele zostało do wykonania tego zadania .

avatar
~Wschowa
20.06.2017 21:38

Kadencja się kończy i z szumnie zapowiadanego rozwoju wyszły nici. Potrzebne więc wielka dotacja i inwestycja. Więc się wpisuje we wniosku rzeczy za które dają najwięcej punktów czyli OZE. Fotowoltaiczne źródła energii i pompy ciepła. Cholerny koszt wyrósł jak z pod ziemi. Niespodzianka?

avatar
~obserwator
20.06.2017 22:21

Słuchajcie wszyscy co komentujecie przyjdą obcy co zrobią to za male pieniądze gmina na pewno do tego nie dopłaci a nasi fachowcy niech kupią sobie lizaki przewraca im się i w głowie i w d...ie

avatar
~Janek
21.06.2017 09:36

Panie obserwator nikomu nie przewraca się w głowach a już na pewno nie tym co mieli by to zadanie wykonać . Oni umieją liczyć pieniądze bo to są ich pieniądze a rachunek ekonomiczny pokazuje jasno i dobitnie . Jeżeli komuś się w głowie przewróciło to temu co zaoferował takie sumy na wykonanie tego ocieplenia . Nikt nie prowadzi firmy żeby jechać na stratach bo to mija się z sensem i prowadzi w końcu do upadku .

avatar
~Adaś
21.06.2017 10:51

Ad. "obserwator" - forumowiczu , ....... cyt. To miasto pod "patalasowym" parasolem straciło impet , biznes stał się kłopotliwą formacją , zadłużenie nie zmalało , zakłócone zostały więzi prospołeczne , a niektóre osoby czy instytucje ( np. p. Małkus, Czas Art ) są ukazywane w stylu ruletkowego półmroku. Można nas nie kochać , ...... ale nie da się żyć bez tych co łożą na utrzymanie tego miasta spore podatki ..." - odp. "obserwatora" cyt. " ... przyjdą obcy ......" - swoimi słowami obraziłeś tą część mieszkańców , co pracowali dla tego miasta , ...... nie dla władzy tego miasta . Adaś

avatar
~ABC
20.06.2017 22:40

Skoro adaś taki madry to na burmistrza... wszyscy na tym portalu mądrzy bo anonimowo... stan twarzą w twarz a uwierzysz ile potrafię, a wy i tak nawet palcem nie ruszycie. Który odważny?

avatar
~mieszkaniec
21.06.2017 09:19

A czy ktoś doktorowi przykładał pistolet do głowy żeby on pełnił funkcję burmistrza ? . A swoją drogą wstyd ponoć facet ma doktorat z ekonomii i nie potrafi sporządzić poprawnie kosztorysu na dane projekty ? . To co on potrafi , mścić się na swoich oponentach i przeciwnikach politycznych . I nie sugeruj komuś że ktoś chce na burmistrza bo my społeczeństwo mamy prawo do krytyki bo to nasze pieniądze . A tak na marginesie cofnij się o dwa lata na konferencję obu burmistrzów tam to tobie włosy na głowie staną co to nie oni we dwójkę dokonają . Mnie ogarnął napad śmiechu i przerażenie kiedy to oni dokonają i czy starczy im dwie lub trzy kadencje rządzenia . Dziś już widzimy że polegli już po półtorej roku tej odnowy samorządowej Wschowy.https://www.youtube.com/watch?v=VN_Xfn4kPac . Życzę miłego oglądania ze zrozumieniem dla tych co zaklinają rzeczywistość .

avatar
~do ABC
21.06.2017 08:00

Masz absolutną rację. To samo za każdym razem przychodzi mi do głowy jak czytam wywody Adasia. Orator z niego pierwszej wody. Tylko tyle!!! Adasiu apelujemy, jeżeli prowadzisz firmę [jestem pewny, że nie], spróbuj poprowadzić miasto, będziesz podpowiadał sobie, wszak robisz to wprost akademicko.

avatar
~witek
21.06.2017 09:26

Z tego co wiem Czopek wyprzedził wszystkich chętnych poprzez to że został zatrudniony przez Patalasową . I więcej etatów zastępcy już nie ma . To o czym wam się marzy panie ABCi doABC .

avatar
~Adaś
21.06.2017 10:36

Ad. do ABC - forumowiczu, .... to nie czytaj tych Adasiowych wywodów, tak będzie ok ? Ja mógłbym z Tobą podyskutować ale pod warunkiem , że wiesz o czym mówisz ? Nie apeluj , nie martw się o moją firmę, ... ja nie wkładam swojej "buzi" za Twoje drzwi ! W kwestii formalnej , nie ja zabiegałem , nie ja oklejałem miasto symbolem "GRABIEŻCY" ! Skoncentruj się na myśli przewodniej p. R. Klana , bo dla mnie skala rozbieżności jest, ta jak i dla niego , nieprzystępna. Forumowiczu, nie obraż się , kupowanie codziennie masełka i chleba nie równa się ze skalowaniem firmy. Adaś

avatar
~do Adasia
21.06.2017 12:08

Wiem, że lepiej krytykować niż być krytykowanym. Mówił ci ktoś, że masz rozbudowane ego? Bo to, że masz, jest pewne!

avatar
~Do do Adasia
21.06.2017 13:02

Jakie ego rozbudowane , gdzie jest napisane że Adaś krytykuje burmistrza i pisze że on czyli sam Adaś zrobiłby to lepiej . Ty nadbudowujesz narrację i piszesz nieprawdę ! . Owszem pisze Adaś krytycznie o burmistrzu i do tego ma prawo bo jest tak samo podatnikiem i płaci za te bzdurne i nieudaczne poczynania burmistrza swoimi podatkami . Czytaj ze zrozumieniem a wybujałe ego ma burmistrz w wywiadzie udzielonym tutaj . Wschowy.https://www.youtube.com/watch?v=VN_Xfn4kPac

avatar
~Wyborca
21.06.2017 13:27

Ad. - do Adasia - nie pisz głupot, jak nie masz nic do powiedzenia to nie pisz nic. Adasia mogę czytać , Ciebie już NIE. Wytocz choć jeden argument , że ten facet kłamie ? Jesteś 100% frustratem.

avatar
~wschowianka
21.06.2017 14:52

A ja też już nie mogę czytać przemądrzałych komentarzy Adasia.

avatar
~do wschowianki
21.06.2017 15:07

To nie czytaj, napisz swój mniej przemądrzały i będzie po równo. Każdy będzie zadowolony. A tak swoją drogą , podaj przykład jego przemądrzałości ?

avatar
~Anonim
21.06.2017 17:15

A ja myślę że Adaś ma wiedzę

avatar
~obserwator
21.06.2017 17:29

Do Janka drogi Janku czy 750 tys kredytu na kawiarnię w CKiR jest OK zobacz co jest tam zrobione (jest to po prostu (...)) warte nie więcej niż 250tys to swiadczy o naszych rodzimych firmach

avatar
~Janek
21.06.2017 20:26

Panie obserwator prace jakie się wykonuje dla instytucji publicznych nie mogą się brać z sufitu . Na te prace jest jakiś zakres robót który określa zleceniodawca i jest też kosztorys mówiący ile ten zakres robót będzie kosztował . Więc dwie strony zleceniodawca umawia się z wykonawcą na taki kosztorys i wykonawca wykonuje zgodnie z kosztorysem swoją robotę . No chyba że obaj się umówili na tyle i tyle ale wykonawca nie pójdzie niżej bo nic nie zarobi . Zleceniodawca ma też inspektora nadzoru budowlanego który pilnuje wykonawcę czy materiały i inne rzeczy są instalowane , montowane i wreszcie czy materiały są odpowiedniej jakości takie jak w projekcie . To wszystko wchodzi w skład ceny na jaką opiewa kosztorys . Jak ktoś odebrał bez sprawdzania czy to wszystko było wykonane w tym zadaniu to efekt będzie taki jak tu piszesz . Zasada jest taka trzeba na bieżąco sprawdzać wykonawcę jak to on wykonuje tą robotę i czy zgodnie z uzgodnionym planem . Innej drogi nie ma żeby zadanie było dobrze wykonane .

avatar
~lobo
26.06.2017 13:19

A mi wydaje się, że w Ratuszu zatrudnionych jest zbyt dużo specjalistów, którzy nie potrafią przeprowadzić prostego audytu inwestycyjnego. Brawo panie Czopek!!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl