TworzymyGłos Regionu

reklama

Cleo gwiazdą Dni Sławy 2024. Głosy fanów na Facebooku przesądziły

Poniedziałek, 27 listopada 2023 o 12:18, aktualizacja Czwartek, 30 listopada 2023 o 15:58, autor: 1
Cleo gwiazdą Dni Sławy 2024. Głosy fanów na Facebooku przesądziły

Gwiazda Dni Sławy 2024 została wybrana! To Cleo, wszechstronna artystka znana z programu The Voice Kids, która zdobyła serca internautów w internetowym głosowaniu. 

Od chóru gospel do szczytów list przebojów

Cleo, właśc. Joanna Krystyna Klepko, to polska piosenkarka, autorka tekstów, malarka i projektantka mody znana z niezwykłej kariery muzycznej i udziału w programach rozrywkowych. Urodzona 25 czerwca 1983 roku w Szczecinie, Cleo rozpoczęła swoją drogę do sławy w chórze gospel Soul Connection, a jej talent szybko zaowocował współpracą z czołowymi artystami hip-hopowymi.

Duet Dwie Asie i gościnne występy

W latach 2004–2005 Cleo była częścią duetu Dwie Asie, współpracując z wykonawcami takimi jak Pih czy Endefis. Następnie, w latach 2007–2013, występowała gościnnie na nagraniach raperskich Onara czy WSRH, co umocniło jej pozycję na polskiej scenie muzycznej.

Współpraca z Donatanem i sukcesy na Eurowizji

Od 2013 roku Cleo współpracowała z Donatanem, a ich albumy, w tym Hiper/Chimera (2014) i Bastet (2016), zyskały ogromną popularność. Ich singiel „My Słowianie” zdobył 14. miejsce w finale 59. Konkursu Piosenki Eurowizji, a pierwsza płyta dotarła na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce.

Nagrody i uznanie

Cleo może poszczycić się dwoma diamentowymi płytami, jedną poczwórnie platynową, trzema potrójnie platynowymi, trzema platynowymi i sześcioma złotymi. Laureatka dwóch Superjedynek i dwóch nagród Eska Music Awards, zdobywczyni statuetek na festiwalach TOPtrendy, Lato Zet i Dwójki oraz Polsat SuperHit Festiwal.

Cleo wygrywa z niewielką przewagą

Wybór Cleo na gwiazdę Dni Sławy 2024 odbył się za pośrednictwem Facebooka. "Dzięki aktywności osób obserwujących profil Sławy na Facebook'u udało się wyłonić gwiazdę, która rozpali sławską publiczność do czerwoności. Forma wyboru poprzez internetowe głosowanie cieszyła się wielkim zainteresowaniem," - komentują organizatorzy. Cleo zdobyła 349 głosów, wyprzedzając takie gwiazdy jak Golec Uorkiestra, Enej, Kayah, Margaret, Landberry i Zakopower.

Czytaj również: Dni Sławy 2023. Deszcz nie zepsuł dobrej zabawy. Na scenie Chylińska i Róże Europy (FOTO)

Co dalej? Plan na Dni Sławy 2024

Dni Sławy 2024 odbędą sie tradycyjnie w okresie wakacyjnym. Organizatorzy z Urzędu Miejskiego w Sławie zapewniają, że "Właśnie załatwiane są wszystkie formalności, aby to Cleo bawiła publiczność." Dodają również, że w przypadku, gdyby Cleo nie mogła wystąpić, "zakontraktowany zostanie kolejny wokalista z listy." Oprócz głównej gwiazdy, rozmowy trwają również z zespołem, który wystąpi przed gwiazdą wieczoru.

Źródło: Urząd Miejski w Sławie, wikipedia.pl

Foto: Cleo (Facebook)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~xxx
29.11.2023 08:36

Bardzo słaby wybór.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl