TworzymyGłos Regionu

Ciężarówki pod lupą wschowskiej drogówki (ZDJĘCIA)

Niedziela, 22 maja 2022 o 16:13, autor: 2 756
Ciężarówki pod lupą wschowskiej drogówki (ZDJĘCIA)

Wschowscy policjanci ruchu drogowego w ramach codziennych kontroli sprawdzają nie tylko pojazdy osobowe, ale również pojazdy wielkogabarytowe oraz busy. Celem policyjnych działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu transportu drogowego osób, rzecz oraz zwierząt. Trzeźwość kierowców, czas ich pracy i stany techniczne pojazdów również są skrupulatnie sprawdzane.

Wschowska drogówka monitorując stan bezpieczeństwa w powiecie wschowskim sprawdza pojazdy wielkogabarytowe. Celem policyjnych kontroli jest ujawnianie kierowców, którzy postanowili ruszyć w trasę po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Wyeliminowanie lekkomyślnych kierowców, którzy poruszają się pojazdami wielkogabarytowymi bądź busami, których stany techniczne bardzo często nie spełniają norm i stanowią realne zagrożenie na drogach nie tylko dla samego kierowcy, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przyglądają się sposobom przewożenia ładunków, w tym ich mocowaniu.

W przypadku tego rodzaju pojazdów wschowscy specjaliści ruchu drogowego przyglądają się bardzo istotnej kwestii, a mianowicie czasowi pracy kierowcy.

Uwadze mundurowych nie umkną kierowcy, którzy w trakcie swojej podróży przekracza dozwolone prędkości w szczególności w obszarach zabudowanych oraz ci, którzy popełniają pozostałe wykroczenia drogowe.

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na naszych drogach.

 

 

komisarz Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~pipi
22.05.2022 19:57

na Orlen Szlichtyngowa.... po nocce co drugi wyjeżdża nietrzeźwy!! kiedyś wspomniałem to patrolowi wschowskiej polis .... poszło z wiatrem :P.. a teraz wielka nagonka_ bo kasa rządu pusta :)))))

avatar
~Gekon
22.05.2022 21:06

Proponuję jeszcze trzeźwy poniedziałek urządzić.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl