TworzymyGłos Regionu

reklama

Chór Lutnia z Siedlnicy ma już 25 lat! (FOTO)

Niedziela, 16 lipca 2023 o 21:15, aktualizacja Poniedziałek, 17 lipca 2023 o 01:46, autor: 4
Chór Lutnia z Siedlnicy ma już 25 lat! (FOTO)

Chór „Lutnia” działający przy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie świętuje w tym roku swój srebrny jubileusz. Grupa przez ostatnie 25 lat odgrywała ważną rolę w lokalnym krajobrazie kulturalnym. Z okazji tej wyjątkowej rocznicy, osoby związane „Lutnią” spotkały się w Siedlnicy. Nie zabrakło zaproszonych gości na czele z burmistrzem Konradem Antkowiakiem i sołtys Agnieszką Nachaj.

Uroczystość z okazji jubileuszu

W niedzielę, 16 lipca, Siedlnica gościła uroczystość związana z 25-leciem istnienia Chóru Lutnia. Zanim członkowie chóru i zaproszeni goście zasiedli do stołu, w Kościele pw. Narodzenia NMP i Jana Apostoła odbyła się uroczysta msza św., którą celebrował ksiądz proboszcz Dominik Kamiński.

Życzenia od Burmistrza

Swoją radość z obecności na jubileuszu Chóru Lutnia wyraził burmistrz Konrad Antkowiak. Włodarz podkreślił, że przez ostatnie 25 lat chór stał się nieodłączną częścią Siedlnicy, przyczyniając się do jej integracji lokalnej społeczności. Burmistrz Antkowiak szczególnie docenił wkład pani Zofii Szklarz, prezeski Chóru Lutnia, która od wielu lat pełni niezwykle ważną rolę w organizacji i prowadzeniu chóru. Burmistrz życzył chórzystom dalszych lat wspólnych występów oraz rozwoju chóru. 

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
17.07.2023 11:40

Według Beethowena zagranie złej nuty, jest bez znaczenia. Granie bez pasji - jest niewybaczalne. Państwu akuratnie tej pasji nie brakuje! Wystarczy Was zobaczyć i posłuchać na koncertach. Ja je po prostu uwielbiam i zawsze głośno domagam się bisów. Skutecznie zresztą. Brakuje mi tu wspomnienia jeszcze jednej osoby, dobrego ducha chóru, osoby dla której sprawy zespołu były nie mniej ważne od spraw prywatnych. Mam tu na myśli nieżyjącą już, Panią Stanisławę Kołodyńską.

avatar
~capella
17.07.2023 18:46

A gdzie dyrygent ? Bez dyrygenta nie ma chóru !

avatar
~Cepelia +
18.07.2023 10:38

Na poziomie melodii tvs !. podobnie jak komentarz p. U.Ch.

avatar
~Urszula Chudak
18.07.2023 14:08

Tego typu zespoły, najczęściej w repertuarze mają szeroki wachlarz utworów - tak też ma Lutnia. Niestety muzyki heavy metalowej nie mają, również nie rapują. Bo pewnie tego właśnie u nich brakuje Cepelii+.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl