TworzymyGłos Regionu

reklama

Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zaprasza na otwarcie Pracowni Orange!

Poniedziałek, 25 września 2023 o 16:08, autor: 0
Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zaprasza na otwarcie Pracowni Orange!

29 września o godz. 16:00, Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie (CKiR) zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Wschowa na otwarcie Pracowni Orange, które mieści się przy ul. Niepodległości 1, wejście od strony ul. Daszyńskiego.

Co nas czeka w programie?

  • Pokazy technologiczne: prezentacja okularów GOGLE VR, drukarki 3D oraz LOFI Robotów
  • Zabawy multimedialne: rozgrywki piłkarskie
  • Edukacja i kreatywność: zajęcia animacyjne
  • Poczęstunek: słodkości od Moniki Rycielskiej

O projekcie Pracownie Orange

Pracownie Orange to inicjatywa Fundacji Orange skupiająca się na wsparciu lokalnych społeczności poprzez dostarczenie technologii oraz rozwijanie kompetencji cyfrowych mieszkańców. CKiR we Wschowie zyskała dzięki temu nowoczesne miejsce spotkań oraz wsparcie dla osób koordynujących działania Pracowni.

Cele i działania Pracowni Orange:

  • Wsparcie społeczności: program ma na celu umocnienie kompetencji cyfrowych mieszkańców, a także wspieranie działań liderów społeczności w rozwijaniu ich umiejętności i wpływie na otoczenie.
  • Szkolenia: w ofercie znajdują się kursy z kompetencji liderskich, umiejętności cyfrowych oraz diagnozowania potrzeb lokalnych społeczności.

Fundacja Orange - twórca inicjatywy

Założona w 2005 roku Fundacja Orange działa na rzecz edukacji dzieci i młodzieży w zakresie odpowiedzialnego korzystania z technologii. Jest odpowiedzialna za realizację programu Pracownie Orange, który obecnie działa w około 80 miejscowościach w Polsce.

Źródło: CKiR

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl