TworzymyGłos Regionu

„CEGIEŁKA” ze Wschowy dla dzieci i młodzieży z Oyem w Gabonie

Wtorek, 17 maja 2016 o 08:56, aktualizacja Wtorek, 17 maja 2016 o 09:07, autor: 0
„CEGIEŁKA” ze Wschowy dla dzieci i młodzieży z Oyem w Gabonie

Dnia 14 maja 2016 r. na placu Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek już po raz szósty odbył się KONCERT CHARYTATYWNY NA RZECZ MISJI. W tym roku zbierane były pieniądze dla dzieci w Gabonie. „Podarujmy dzieciom szkolną klasę z prawdziwego zdarzenia” – takie było tegoroczne motto.

Gabon to państwo położone w Afryce środkowej, nad Oceanem Atlantyckim. Szkolnictwo w tej części Afryki jest na stosunkowo niskim poziomie. Jest to spowodowane biedą i brakiem środków. Siostry Salezjanki starają się zrobić wszystko aby misyjne szkoły, które prowadzą były dobrą propozycją edukacyjną w tej sytuacji.

W tegorocznym koncercie na rzecz misji w Oyem w Gabonie wystąpili soliści i zespoły z przedszkoli, szkół i parafii z naszego miasta i okolic, zespół perkusyjny ze Szkoły Muzycznej, Mażoretki, cheerleaderki z Leszna, soliści CKiR. Gościem specjalnym na scenie był zespół „Meriba” z Wrocławia. Są to studenci i studentki, którzy wyrośli w środowiskach salezjańskich.

Koncert został zorganizowany przez Siostry Salezjanki przy współudziale: pracowników przedszkola sióstr, Salezjanek Współpracownic i wolontariuszy Oratorium. Imprezę patronatem objął UMiG Wschowa, Władze Spółki Komunalnej ze Wschowy, Centrum Kultury i Rekreacji, Pan Zbigniew Zieliński z firmą „Violex”, Akcja Katolicka oraz Drukarnia Wielkoformatowa DEBORA ze Wschowy. Patronat medialny nad imprezą sprawował zespół portalu ZW oraz pracownicy PROTEKST Komputer. Wśród darczyńców znaleźli się także Państwo Kasperscy i Gierczakowie, rodzice dzieci przedszkolnych i inni, którzy upiekli ciasta na rzecz misji oraz wszyscy, którzy swoją ofiarą wsparli projekt edukacyjny s. Barbary Kiragi, Polki, salezjanki – misjonarki w Gabonie.

Dochód ze sprzedaży oraz pieniądze zbierane do puszek podczas całego koncertu zostały przeznaczone na pomoc dla Gabonu. Zebrana kwota to 3 135,17 zł. została przekazana na konto Inspektorii Sióstr Salezjanek we Wrocławiu, skąd trafi do szkoły sióstr w Oyem w Gabonie.

Dziękujemy wszystkim za bezinteresowny wkład w koncert, za poświęcony czas i za każdy gest dobroci.

(siostry salezjanki)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl