TworzymyGłos Regionu

Burmistrz nie chce komentować wypowiedzi Pawła Giezka. Owoc: zaczyna się gra pt. chcieliśmy dobrze, ale pani burmistrz wszystko popsuła

Środa, 10 sierpnia 2016 o 09:56, aktualizacja Piątek, 12 sierpnia 2016 o 13:33, autor: 29 4138
Burmistrz nie chce komentować wypowiedzi Pawła Giezka. Owoc: zaczyna się gra pt. chcieliśmy dobrze, ale pani burmistrz wszystko popsuła

Paweł Giezek dla portalu elka.pl tłumaczy dlaczego odszedł z klubu Nasza Wschowa Nasz Samorząd. Twierdzi, że zachowania pani burmistrz godzą w interesy gminy i jest to powód, dla którego odszedł z klubu. Burmistrz Danuta Patalas nie chce komentować dzisiejszej wypowiedzi wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Pawła Giezka dla radia elka. Jak nas poinformowała, zamierza wydać w tej sprawie oświadczenie.

Wszystko wskazuje na to, że w obozie rządzących trwają zdecydowane przepychanki. I wyraźnie widać, że coś na linii pani burmistrz - wiceprzewodniczący pękło. Być może pękło również na linii środowisko Stowarzyszenia Odnowy Samorządu, którego prezesem jest wiceburmistrz Miłosz Czopek, a panią burmistrz. Zwraca na to uwagę radny Krzysztof Owoc.

- Wypowiedź radnego Pawła Giezka oraz ostatnie wydanie Naszych Wschowskich Spraw utwierdzają mnie w przekonaniu, że zaczęła się gra pod tytułem - chcieliśmy dobrze, ale pani Danuta Patalas wszystko popsuła. Finałem tej gry w mojej ocenie będzie kandydatura Miłosza Czopka na stanowisko burmistrza w 2018 roku lub wcześniej - mówi radny Krzysztof Owoc - jednocześnie zapewniam, że wraz z radnym Piotrem Buczkiem jesteśmy gotowi wspierać panią burmistrz w reformach. Dodam też, że jeżeli dobrze rozumiałem intencje inicjatorów referendum, to ich celem między innymi było odsunięcie od samorządu takich osób, jak Paweł Giezek. W pewnym sensie sam odsunął się od klubu Nasza Wschowa Nasz Samorząd, ale moim zdaniem jest to tylko gra, w której bierze udział więcej osób ze środowiska Stowarzyszenia Odnowy Samorządu, jest to gra o jeszcze większe apanaże, o wyższe stanowiska.

Jeszcze dzisiaj postaramy się o opinie innych radnych. 

(rak)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

avatar

avatar
~picer
10.08.2016 10:39

Panie Owoc jeżeli chodzi o wspieranie Patalasowej to to jest bez sensu . Ta kobieta nie potrafi nic z sensem wykonać wokół siebie i w najbliższym otoczeniu a co dopiero przeprowadzić jakieś reformy . Sama jej postawa i usposobienie do społeczeństwa jest chamskie i ordynarne nie mówiąc o znajomości zagadnień samorządowych i biurokratycznych . Jej poziom wykształcenia dużo nie odbiega od poziomu tej którą zatrudniła w S.K a ta bije chyba wszystkich na łeb z niedouczenia i głupoty . Jeżeli już chcecie pomagać to i owszem pomagajcie w podaniu się do dymisji obu burmistrzów , tak będzie taniej dla miasta i mniej wstydu w województwie . Im prędzej to zrobicie tym lepiej dla obu żrących się burmistrzów .

avatar
~Do Pani Burmistrz
10.08.2016 10:39

Danuto, to Ty jesteś burmistrzem, to Ty możesz pogonić vice-burmistrza i uratować swoje dobre imię. Danuto, weź wreszcie sprawy w swoje ręce, póki są jeszcze ludzie z którymi mogłabyś pracować. Do dzieła, kobieto !

avatar
~Marek
10.08.2016 11:06

Ptaszki (na szczęście nie gołębie) na mieście ćwierkają, iż część ze zwolnionych specjalistów pewnie z miłą chęcią wróciłaby do ratusza i dalej rzetelnie wykonywałaby swoje obowiązki, gdyby w UMiG została Pani Danuta bez Pana Miłosza.

avatar
~alla
10.08.2016 11:15

od dawna było wiadomo, że Patalas to tylko pionek a na mine została wstawiona przez panów faktycznie rządzących czyli wice i naczelnika, jak się nie opanuje burmistrzowa to jeszczczekaj ją wiele spraw u drzwi sądu i prokuratury ona za wszystko odpowiada a oni jak kaczynski za nic

avatar
~do ~Do Pani Burmistrz
10.08.2016 11:26

Przy takim podejściu do ludzi ta kobieta nie ma żadnych szans na samodzielne rządzenie . Za dużo ludzi skrzywdziła i jest mało kumata w terminologii samorządowej nie mówiąc już o zapleczu ekonomicznym ( cały Głogów ) . Jak taki człowiek może rządzić kiedy nie zna podstaw zwykłego pracownika biurowego ( napisanie bez błędów pisma ) . Teraz wychodzi nieuctwo i brak kadry menadżerskiej którą zwolniła . Ogołociła całe drzewo z gałęzi a teraz ma się wdrapać na sam czubek ? . Troczę to nierealne i zaczyna być śmieszne .

avatar
~mm
10.08.2016 11:43

Panie Giezek ... Wstyd, żenada, kompromitacja, hańba, frajerstwo

avatar
~ext7
10.08.2016 11:51

Oooooo...zaczyna robić się ciekawie!!! Oto niewdzięcznicy, co na niewieścich plecach do ratusza wjechali, próbują dyskredytować osobę Pani Burmistrz. Nie wiem ,polityczna głupota ,czy brak instynktu samozachowawczego??? Panowie „puczyści” zapomnieli o zależności podwładnego od SZEFA(w tym przypadku od SZEFOWEJ) Przecież powszechnie wiadomo jaka jest sytuacja w radzie gminy(wątlutka przewaga ekipy rządzącej). Czyżby nie zauważyli ,że społeczna niechęć do nich osiągnęła górne ekstremum. Podejrzewam ,że w tej sytuacji Panią Burmistrz w ważnych dla gminy sprawach poprze nie tylko „Owocowe” ugrupowanie, ale cała reszta rozumnych radnych. Cyt.” mojej ocenie będzie kandydatura Miłosza Czopka na stanowisko burmistrza”. Eeee...tam ,ten pomysł nie ma najmniejszej szansy powodzenia. O to jestem spokojny, bowiem wschowski LUD być może nieco leniwy jest ,ale z pewnością nie jest DURNY...

avatar
~kamuflaż
10.08.2016 11:51

Kamuflaż poparty fikcją w rozgrywce o zastraszenie pani Burmistrz przez ludzi Czopka /Darka, Piotra/ w celu jej całkowitego ubezwłasnowolnienia w zarządzaniu i kierowaniu urzędem MiG i Spółki Komunalnej. Chodzi im o całkowite przejęcie władzy, bowiem po referendum Danuśka zaczęła im się stawiać. Doprowadziła, że Czopek nie przeprowadził konkursu na prezesa SK, który planował już po 2 - 3 miesiącach czasu rządów prezes. Wszystkim wiadomo, że obecna Prezes jest z nadania p. Patalas w tym celu powołano FIKCYJNY Zarząd SK, który miał ze (...) zrobić panią prezes - jak się okazało ciężki materiał na to stanowisko. (...) zwerbowała swoje psiapsiółki i mamy co mamy CYRK a nie flagowy zakład UMiG - wstyd goni wstyd co jest plamą dla NWNS.......................

avatar
~mm
10.08.2016 12:06

Jeśli ktoś nie potrafi się dogadać po dwóch latach od wyborów w grupie ludzi, z którą te wybory wygrał, to jakie są szanse, że taki ktoś w ogóle wie co to jest współpraca, negocjacje, słuchanie argumentów, szukanie dobrych rozwiązań? W mojej ocenie to jest obnażenie swoich słabości. To jest bardzo słabe. Nie budzi zaufania.

avatar
~aszer
10.08.2016 12:31

Giezek coś zarzuca, ale bez konkretów. Niech gra w otwarte karty i powie, co mu leży na sercu. Takie polityczne seppuku w wykonaniu radnego.

avatar
~eMIL
10.08.2016 12:52

Pani Burmistrz czas pokazać charakter

avatar
~ext7
10.08.2016 13:34

Ad „eMIL” Ja cały czas czekam na to ,że Pani Burmistrz „Danuśka” tupnie babskim bucikiem i wskaże miejsce w szeregu swoim podwładnym, bowiem nie może być tak, że ogon kręci PSEM, to pies może zakręcić ogonem ,no oczywiście jak ma na to ochotę.!! Tak sobie myślę ,że właśnie teraz jest szansa wyprostowania tej nieprawidłowości..

avatar
~ignaś
10.08.2016 13:37

Co wy tu bronicie tę kobietę . Popatrzcie na jej przeszłość zawodową , nigdy nie potrafiła zorganizować wokół siebie i w swoim otoczeniu ład ,porządek i organizację pracy . Zawsze coś było jakieś ale . A teraz wy wierzycie jak w tej bajce że wystarczy pocałować żabę i zrobi się z niej królewna . Taka sytuacja nie powinna mieć nigdy miejsca z tym burmistrzowaniem bo ta osoba nie ma ku temu predyspozycji . Co najwyżej sprawdzi się jako ekonom który krzykiem i groźbami wymusi sobie posłuszeństwo . Ale te czasy już dawno minęły i miejmy nadzieję że nie wrócą . A wy myślicie że burmistrzowanie to jest kwestia niewygodnego doktora . Bez niego dawno by poległa bo sytuacja ją przerosła , proszę zobaczyć kogo ona zatrudnia jako swoje otoczenie ( takich jak ona sama ,którzy są nieudacznikami i " orłami w ekonomii " ) .

avatar
~eMIL
10.08.2016 13:46

Może ktoś ma jakiegoś emalia do pani Burmistrz ? Nr telefonu ? Trzeba przesłać te opinie. Ja głosowałem na Patalas nie na Czopka

avatar
~jola
10.08.2016 14:01

Musi chyba na sesję przejechać koleżanka Ela aby wesprzeć koleżankę Danutę, tak jak to juz robiła. W Szlichcie radni chodżą tak jak Bella, na smyczy i głosują jak im pani każe.

avatar
~widz
10.08.2016 14:34

Pani Danuto, zrezygnuj pani z funkcji burmistrza i wróć do szkoły, a tym wszystkim co dzięki pani podostawali stanowiska i funkcje oczy szybko się otworzą. Strach ich taki ogarnie , że przyjdą do pani po kolanach.

avatar
~Adaś
10.08.2016 14:40

"ignaś" Ty jako jedyny postawiłeś na stole dwa kubki (wolałbym kieliszki) i właśnie Ty zauważyłeś że co się wleje do pierwszego to i tak w drugiem się znajdzie ? Czy ktoś jest innego zdania ? Proszę Państwa, każda polityka to duża manipulacja ( kur...) , we współczesnym świecie podzielona, mówiąc prosto na; król - osoba reprezentacyjna, odpowiedzialna za całość , z-ca (jak go zwał , tak pies lizał) - osoba rządząca, i wiele dyrektorów ( cwaniaki i hieny) . Czy należy coś jeszcze dodać ? Burmistrz Patalas nie widzi potrzeby zatrudnienia p. Giezka w SK, a p. Giezek nie widzi od tego momentu potrzeby współpracy z p. burmistrz ? Czy ktoś wspominał o CWANIAKACH ! ? Tak przyjacielu (ext7), masz rację, już czas , najwyższy czas pokazać mu jak się zawija kitę. Adaś

avatar
~Max
10.08.2016 16:50

Giezek z Czopkiem atakuja burmistrz zeby ja zdyskredytować...nic juz mnie nie zdziwi we Wschowie. Giezkowi zabrali grabki z piaskownicy a ten sie poplakal i poszedl sie poskarżyć...ludzie bez honoru i ambicji

avatar
~Sebcio
10.08.2016 17:05

Czy Pan Owoc chce zostać 1 czy 2 wiceburmistrzem?

avatar
~@Owoc
10.08.2016 17:08

O matko...Owoc i Buczek typowe chorągiewki będą wspierać Patalasową ulubione słowo pani burmistrz MARAKRA

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl