TworzymyGłos Regionu

reklama

Burmistrz Jolanta Wielgus: Udało się stworzyć wiele miejsc odpoczynku dla naszych mieszkańców

Poniedziałek, 26 lutego 2024 o 18:19, aktualizacja Poniedziałek, 26 lutego 2024 o 22:51, autor: 1
Burmistrz Jolanta Wielgus: Udało się stworzyć wiele miejsc odpoczynku dla naszych mieszkańców

Szlichtyngowa rozwija swoją infrastrukturę rekreacyjną, realizując projekty mające na celu zwiększenie jakości życia mieszkańców. Burmistrz Jolanta Wielgus podsumowała działania podjęte w ciągu ostatnich lat, wskazując na znaczącą rozbudowę przestrzeni miejskich dedykowanych aktywnościom na świeżym powietrzu.

Nowe przestrzenie dla aktywności i odpoczynku

W 2019 roku gmina uruchomiła trzy otwarte strefy aktywności w Parku Górczyńskim, które obejmowały plac zabaw i siłownię zewnętrzną. Podobne obiekty powstały również na ulicy Dożynkowej w Szlichtyngowej oraz na boisku w Kowalewie, co świadczy o systematycznym podejściu do rozwoju lokalnej infrastruktury rekreacyjnej.

Rok 2020 przyniósł kolejne inwestycje, w tym nowoczesny plac zabaw w Kowalewie oraz montaż nowych zestawów zabawowych przy Świetlicy w Jędrzychowicach i przy zapleczu sportowym w Górczynie, finansowanych z Funduszu Sołeckiego. Jesienią 2021 na boisku w Kowalewie zainstalowano kolejny nowoczesny plac zabaw, co potwierdza kontynuację działań na rzecz najmłodszych mieszkańców gminy.

Od Małych Drzewiec do Zamysłowa

Maj 2022 roku przyniósł otwarcie nowego placu zabaw w Małych Drzewcach oraz placu zabaw i siłowni zewnętrznej w Goli. Sierpień tego samego roku to czas, kiedy w Zamysłowie i Wyszanowie pojawiły się nowoczesne place zabaw i siłownie zewnętrzne.

Ostatnie dokonania i plany na przyszłość

Z końcem 2023 roku gmina wzbogaciła się o nowe urządzenie na placu zabaw w Starych Drzewcach – zjazd linowy, popularnie nazywany tyrolką. Planowane są również dalsze inwestycje, w tym doposażenie placu zabaw i budowa siłowni zewnętrznej przy świetlicy w Nowych Drzewcach.

Burmistrz Jolanta Wielgus wyraziła zadowolenie z dotychczasowych osiągnięć: „Cieszę się, że udało się stworzyć wiele takich placów zabaw, wiele siłowni zewnętrznych, czyli atrakcyjnych bezpiecznych miejsc odpoczynku dla naszych mieszkańców, zarówno dla tych najmłodszych, jak i dla tych starszych”.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Mieszkanka
26.02.2024 19:44

Ładnie Pani wygląda na tle kolorowego placu zabaw. A tak poważnie to służna inicjatywa dla ludzi.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl