TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowo otwarte strefy aktywności

Poniedziałek, 15 lipca 2019 o 16:09, aktualizacja Środa, 17 lipca 2019 o 10:51, autor: 3
Nowo otwarte strefy aktywności

8 lipca oficjalnie zakończył sie odbiór inwestycji budowy trzech Otwartych Stref Aktywności. W jego ramach w Szlichtyngowej, Parku Górczyńskim i Kowalewie powstały siłownie zewętrzne i plac zabaw. Mieszkańcy gminy będą mogli sportowo, aktywnie spędzić czas, zamiast przed komputerem czy telewizorem. Plac zabaw będzie miejscem spotkań nie tylko dzieci, ale też ich opiekunów.

W Szlichtyngowej, na ul. Dożynkowej można poćwiczyć na orbitreku, wioślarzu, pajacyku, motylu, prasie nożnej i urządzeniu do siedzącego wyciskania. Dodatkowo pasjonaci szachów oraz kółka i krzyżyka skorzystają z miejsc do gry. Rower można postawić w stojaku,a samemu po wysiłku odpocząć na ławkach.

W Parku Górczyńskim można zadbać o formę na orbitreku, wioślarzu, dużym kole tai chi, wahadle, urządzeniu do siedzącego wyciskania i rowerku. Dzieci na placu zabaw skorzystają z huśtawki wagowej, sprężynowca Dino, karuzeli tarczowej, walca wąskiego oraz pograją w kółko i krzyżyk. Dodatkowo adepci szachów mogą podnosić swoje umiejętności gry. Trenować mogą przyszli mistrzowie ping ponga.

W Kowalewie, mieszkańcy potrenują na biegaczu, drabinkach, orbitreku, urządzeniu do podciągania nóg oraz do siedzącego wyciskania, wyciągu górnym. Mogą przyjść gracze szachów oraz kółka i krzyżyka. 

Zadanie można było zrealizować dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności. Kwota dofinansowania wynosiła 96 500, 00 zł., a całkowita kwota zadania to ponad 258 tys. zł.

(Źródło: Gmina Szlichtyngowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~;;;
16.07.2019 13:41

Skoro Kowalewo i Górczyna są zadowoleni to teraz najwyższy czas zadbać o boisko w Jędrzychowicach, możliwości dużo ale szału nie ma.

avatar
~Mieszkaniec
18.07.2019 08:02

Co dla Drzewiec?

avatar
~@mieszkaniec
18.07.2019 21:03

droga

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl