TworzymyGłos Regionu

reklama

Burmistrz Antkowiak zaprasza na Wigilię Miejską z prezentami!

Środa, 13 grudnia 2023 o 11:05, aktualizacja Środa, 13 grudnia 2023 o 11:23, autor: 21
Burmistrz Antkowiak zaprasza na Wigilię Miejską z prezentami!

Burmistrz Konrad Antkowiak wraz z partnerami serdecznie zapraszają mieszkańców na coroczną Wigilię Miejską, która w tym roku obfituje w wyjątkowe atrakcje. Wydarzenie odbędzie się 17 grudnia (niedziela) na wschowskim Rynku.

Jarmark, kolędowanie, kolacja i... prezenty!

W programie wydarzenia znalazł się klimatyczny Jarmark Świąteczny, a także wspólne kolędowanie. Ale to nie wszystko! Burmistrz wraz z Fundacją Biedronki organizuje też darmową kolację Wigilijną, gdzie będzie można poczuć prawdziwą magię świąt.

Choinka za elektroodpady? Tak, we Wschowie!

W ramach inicjatywy ekologicznej mieszkańcy mają szansę otrzymać żywą choinkę w zamian za przekazanie dużych elektroodpadów. Wystarczy przywieźć np. stary telewizor czy pralkę. Za mniejsze elektrośmieci przewidziane są świąteczne upominki. Akcja jest efektem współpracy miasta z firmą Stena Recycling oraz Nadleśnictwem Włoszakowice.

Uwaga! Niektóre odpady wykluczone

Podczas akcji nie będą przyjmowane m.in. części samochodowe, leki, czy bębny od pralek. Organizatorzy proszą także o przekazywanie sprzętu bez zbędnych opakowań.

Harmonogram wydarzeń

Jarmark Bożonarodzeniowy: 13:00-17:00

Wspólne kolędowanie:

  • 14:30 – Świąteczny występ Studia Piosenki CKiR
  • 15:00 – Chór Kantylena
  • 15:20 – Chór Lutnia
  • 15:40 – Zespół wokalny Cantus

Inne atrakcje:

  • 15:00 – Kolacja z Fundacją Biedronki
  • 16:00 – Życzenia świąteczne, przekazanie światełka betlejemskiego
  • 16:30 – "Przybieżeli do Betlejem" - wspólne śpiewanie
  • 16:40-17:00 – Ponowny występ Zespołu wokalnego Cantus

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (21)

avatar

avatar
~Święta i nasz kochany p. Antkowiak
13.12.2023 12:09

Jakie to szczęście Panie burmistrzu, przyjdziemy się z Panem radować, wygraliśmy Wybory i w końcu mamy swojego p. premiera, naszą UE i odpowiedzialnie myślącą młodzież. Dzień dobry Polsko, jak będzie miło i radośnie zakończyć ten 2023 rok bez PiSu i aroganckiego Kaczyńskiego.

avatar
~Koalicja 15 Października !!!
13.12.2023 12:34

Niech Żyje!!!!!, Niech Żyje, Niech Żyje, Niech Żyje nam Nasza Demokratyczna Polska i Koalicja 15 Października !!!!!!. Panowie z pslu - co wy robicie w koalicji z pisem w starostwie ??????. Brrrrrrrrr!/.

avatar
~Emeryt
16.12.2023 08:15

Widzę że POlityka ponad . Proszę . Proszę mi wytłumaczyć logicznie dlaczego wasi idole kontynuują rozdawnictwo i podkręcanie inflacji ? Podwyżki dla na uczycieli o 1500 zł z podatków biznesu ? Już się okazuje z Prezesi spółek skarbu państwa wcale nie zarabiają tak dużo . Bo wasi nominaci i krewni wskoczą na te stanowiska ? Czyli wraca stare . Głównym problemem są lekcje religii i TVP . Macie TVN Polsat Interię Onety WP Sorosa . Macie już wszystko .

avatar
~Urszula Chudak
13.12.2023 14:46

Nie trzeba być wybitnym językoznawcą, by się zorientować, iż bardzo wiele [ten sam styl pisania] komentarzy, zamieszcza jedna i ta sama osoba. Do zamieszczenia tego wpisu skłonił mnie taki fakt. Przed chwilą obiegła sieć informacja, iż w drzwiach ministerstwa sportu, na nowego ministra czekała opuszczająca ten gmach, minister Danuta Andrzejuk. Nie czekała z pustymi rękami, a z bukietem kwiatów. Czyli tak też można zachować się z klasą i do tego zachęcam tu komentujących, dedykując prośbę z innego portalu: "Prosimy o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania się, pomówienia itp. Szanujmy się". Spróbujemy chociaż w okresie przedświątecznym? A nuż się nam to spodoba?

avatar
~Szanowna p. UCh
13.12.2023 20:38

A pani styl jest wciąż na okrągło taki sam i ciągle monotonny bez treści z wartościami . Czy wg pani jest to obrażanie ?.

avatar
~forumowicz-ka
14.12.2023 07:57

Z treści wpisu ( j.w) Ch.U można wywnioskować coś jak zazdrość, że ktoś na tym forum może i na pewno to robi, t.j. pisze ważne dla nas teksty, u pani Urszuli ciągle ta sama nuta "nawijania tematów na okrętkę" - jej tekst to taka nostalgia, a może nawet brak u pani Urszuli coś na wzór nowej weny w pisaniu na temat ..... o rany ale namieszałem :):):) !. Wiek - podobnie jak u pani Urszuli robi swoje :):):). Pa !.

avatar
~Urszula Chudak
14.12.2023 09:09

Pan mój styl pisania nazywa monotonnym - ja - wyważonym. A wie Pan dlaczego taki jest? Bo ja się podpisuję. Biorę więc odpowiedzialność za każde wypowiedziane w komentarzu słowo. Szanuję oczywiście również pański punkt widzenia; ma Pan po prostu do niego prawo.

avatar
~DO Ch.U. ***
14.12.2023 12:37

Bardzo się dziwię Szanownej Pani ( czy TO pod nazwiskiem czy TO pod super pseudonimem ...) że w tym wieku chce się Pani tak ciągle innych irytować swoimi zaczepnymi wpisami ?. Narka !.

avatar
~Adaś
14.12.2023 12:21

Ad. "U.Ch." - forumowiczu...., jakoś tym razem nie zrozumiałem Pani zamysłu zamieszczonego w słowach - cyt. - " ...... iż bardzo wiele [ten sam styl pisania] komentarzy, zamieszcza jedna i ta sama osoba." O co Pani chodzi, .... że za dużo jeden z drugim ma dopowiedzenia/komentarzy ? Moje zdanie i rozstrzygnięcie jest takie: po pierwsze, jednak coś się w Polsce po 15. 10 wydarzyło i toś wielkiego. To, że tylko ta 1/2 Plaków jest z tego uradowana (KO +) tak już wyszło, taka jest polityka i kolejność po sobie odmiennego porządku. Nie widzę w tym nic zdumiewającego, Ci ludzie się autentycznie cieszą, mają oczekiwania i radość w sobie, nie chcą np. programów szkolno-religijnych p. Czarnka, przekłamania dotyczącego "łapówki" 50tys. czy króla nafty " O....... wszystko może" tylko nie za swoje. Po drugie: o tym była już mowa - Ja, Pani, itp. jesteśmy w ciągłej krytyce. Dlaczego ? Pani, wie za dużo, Pani jest za mądra, Pani komentuje nie po ich myśli...... a robią to głównie, te Panie które się o ramię Pani ocierają, tzw. koleżanki od serca np. z Kongresu. Konkluzja: ja w tych komentarzach hejtu nie widzę, w przeciwieństwie do Pani zachęcam do dyskusji, ubolewam, że aktualnie Zw jest już tylko czystym kurierem, nie ma ambitnych tekstów i gości, że nie ma rozsądnego i twórczego "Konia" jakim np. był p. Klan. Piszcie i komentujcie jak najwięcej, nie bójcie się, nie ograniczajcie się, nie opluwajcie się nawzajem. Zamordyzm czy segregacja Polaków miejmy nadzieję, że skończyła się raz na zawsze, że UE i nasi najbliżsi graniczni sąsiedzi zaczną w nas widzieć przyjaznych partnerów. Adaś

avatar
~Urszula Chudak
14.12.2023 14:22

Panie Adasiu, aż mi się nie chce wierzyć, że nie zrozumiał Pan mojej opinii dot. jednego z komentatorów. W jego wpisach znajdujemy negatywną ocenę działań poprzedniego rządu, pod każdym artykułem te same o nim opinie napisane z dużą ilością znaków zapytania i wykrzykników. Często używany caps lock. I to mi [wiem, że nie tylko mi] się po prostu znudziło. Nie rozpaczam za tamtym porządkiem, liczę na wiele pozytywnych zmian, cieszę się jak komuś się udaje coś fajnego osiągnąć. I o tym ostatnim. My Lubuszanie, mamy pierwszego wiceministra i to kobietę! Otóż wice szefową edukacji została gubinianka, Izabela Ziętka. Na giełdzie nazwisk jest jeszcze inna kobieta do tak wysokiej funkcji ale.... to na razie giełda, więc cicho sza. Reasumując - zapraszam Pana do przeczytania raz jeszcze w komentarzu zdania, które wzięłam w cudzysłów. Myślę, że się Pan z nim zgodzi.

avatar
~SZANOWNA p.UCH
14.12.2023 15:20

Takim wpisami jak te powyżej nie jest pani w stanie wygrać żadnych wyborów - podobnie jak ci emeryci z rekonstrukcją na czele - w Naszej Wschowie i Powiecie . Brawo Panie Adasiu - super podsumowanie !.

avatar
~ZNUDZONY---ni***
15.12.2023 06:10

Wpisami sfrustrowanej kobiety co to próbuje innym narzucać co mają pisać i jak mają pisać i jakich mają używać znaków w swoich tekstach !!!. A ponadto - Zero samokrytyki i narzucaniem Panu Adasiowi jak ma rozumieć jej nudne pisanie !!!!. Żenada !.

avatar
~Odwracasz kota
16.12.2023 08:36

Nie chcą też typów typu Grodzki zwanym też Kopertą . Taka cwana gapa z imunitetem .

avatar
~Czytelnik
14.12.2023 17:02

Fajne te wasze wpist.powinniscie dogadac i spotkac wtedy byscie sobie wyjasnili

avatar
~Mieszkanka
14.12.2023 20:28

Jak dostarczyć np lodowke telewizor.? Dojazd do rynku brak. Może Stena odbierze. Choinki nie chce tylko aby ktoś to zabrał. Będę wdzięczna. Jestem emerytka i trudno mi to zawieść.

avatar
~Urszula Chudak
15.12.2023 08:36

Nie wpisami proszę Pana wygrywa się wybory, a raczej konkretnymi działaniami. Przy okazji chciałam Pana uspokoić - nigdzie [na razie] się nie wybieram. A jeżeli Pan tak - to życzę powodzenia.

avatar
~DO "emeryta" plus***
16.12.2023 09:27

Czy ty tzw. " emeryt" - z artykułu bardziej pasujesz do " emeryta plus" <> naprawdę jesteś tak do szpiku zindoktrynowany przez te ostatnie totalne rządy pisplus, że nie widzisz zmian od 15.10.2023 roku?. Tak bardzo zryli ci te dwie półkule, że nie kumasz ni w ząb ?. Już pierwsze informacje z przejętych urzędów po tej totalnej władzy potwierdzają informacje o ich rozrzutności Naszych Publicznych pieniędzy <> a ty z tym swoim totalnym ideologizmem pis plus cos tu nam na wzór " coś tam, coś tam....... " bredzisz i imputujesz stosując ta samą zdartą ścieżkę ideologicznej pisowskiej propagandy z ostatnich ponad 8 lat !!!!. Daj sobie na wstrzymanie; to już było i nie wróci więcej ....... ::):):):)

avatar
~Cyrk w sejmie
16.12.2023 18:42

Zmiana po 15 października ? Chyba żartujesz Pixidixi . Jedyna zmiana jaka zauważyłem to cyrk w sejmie by prezenter Hołownia .

avatar
~były radny
18.12.2023 08:45

tak się składa że p. Ulę znam osobiście, tak pozytywnej osoby z pomysłami tylko pozazdrościć. Sfrustrowany to jesteś ty. A jej komentarze zawsze są na poziomie, tak je odbieram.

avatar
~Były do "Były -r..."
18.12.2023 13:17

I tak piszesz bo jesteś tylko BYŁY !. Najwyraźniej tak myślisz jak ten od ~Cyrku ....!. Jak wam coś nie wychodzi to są winni inni - zawsze inni tylko nie wy - syndrom tych z Nowogrodzkiej jak Bank !!!. A najlepiej wam wychodzi życie na koszt innych !. I tak sobie tu na tym forum na wzajem kadzicie - ludzie z syndromem ze wschodu !.

avatar
~Anna W
18.12.2023 16:16

No i już wiemy jak bedzie miło przy świątecznym stole anna⁴

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl