TworzymyGłos Regionu

reklama

Burmistrz Antkowiak: Wykręć kilometry dla Wschowy w konkursie „Rowerowa stolica Polski!”

Poniedziałek, 29 maja 2023 o 17:31, autor: 5
Burmistrz Antkowiak: Wykręć kilometry dla Wschowy w konkursie „Rowerowa stolica Polski!”

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Konrad Antkowiak, we współpracy ze Stowarzyszeniem AktywnaWschowa, przygotował sportowe wyzwanie dla wszystkich mieszkańców. Ta fascynująca inicjatywa ma na celu zachęcenie ludzi do aktywności fizycznej, jednocześnie promując Wschowę jako wspaniałe miejsce do uprawiania sportu. Jeśli jesteś mieszkańcem Wschowy i uwielbiasz jeździć na rowerze, ta okazja jest dla ciebie!

Zasady rywalizacji

Wyzwanie polega na przejechaniu określonej liczby kilometrów i zdobyciu specjalnych odznak oraz gadżetów miejskich. Zasady są bardzo proste i dostępne dla każdego:

  1. Pobierz darmową aplikację, specjalnie stworzoną na potrzeby tego wydarzenia. Aplikacja będzie rejestrować trasy, które pokonujesz na rowerze, oraz ich długości.
  2. Zdecyduj, dla którego miasta "kręcisz kilometry". Oczywiście, gorąco zachęcamy do wybrania Wschowy, ponieważ jest to doskonała okazja do wspierania lokalnej społeczności i promowania piękna tego miasta.

Brązowa odznaka i bandamka

Pierwsze 200 osób, które przejadą minimum 200 kilometrów, otrzyma brązową odznakę Gminy Wschowa. To wspaniała pamiątka, która podkreśli twoje osiągnięcie. Dodatkowo, jako wyraz uznania, otrzymasz bandamkę kolarską z limitowanej kolekcji gadżetów miejskich. Nie zapominaj, że istnieje możliwość zdobycia kolejnych odznak i gadżetów!

Srebrna odznaka i bidon

Jeśli jesteś jednym z pierwszych 100 uczestników, którzy pokonają co najmniej 350 kilometrów, otrzymasz srebrną odznakę Gminy Wschowa. To wyróżnienie świadczy o twoim zaangażowaniu i wytrwałości. Oprócz tego, jako nagrodę, otrzymasz bidon sportowy z limitowanej kolekcji gadżetów miejskich. Pamiętaj, że zdobycie złotej odznaki i kolejnego gadżetu jest również w twoim zasięgu!

Złota odznaka i plecak

Dla najbardziej zdeterminowanych rowerzystów przygotowano jeszcze większą nagrodę. Pierwsze 50 osób, które pokonają co najmniej 450 kilometrów, otrzyma złotą odznakę Gminy Wschowa. Jest to zaszczytne wyróżnienie, które podkreśli twoje osiągnięcia sportowe. Dodatkowo, jako nagrodę, otrzymasz plecak z limitowanej kolekcji gadżetów miejskich. To idealne wyposażenie dla prawdziwego pasjonata rowerów!

Wschowa dąży do tytułu Rowerowej Stolicy Polski

Burmistrz Konrad Antkowiak wzywa wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tym sportowym wyzwaniu. Rejestracja w aplikacji Aktywne Miasta jest całkowicie bezpłatna, więc nie ma żadnych przeszkód, byś dołączył do zabawy. Każdy kilometr, który pokonasz na rowerze, przyczyni się do wspólnego celu - zdobycia tytułu Rowerowej Stolicy Polski dla Wschowy!

Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni "Puchar Rowerowej Stolicy Polski". Jeśli uda się wygrać trzy razy z rzędu, ten prestiżowy puchar stanie się stałym symbolem danego miasta.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Wschowianka
30.05.2023 09:50

Gratuluję i proszę za mnie jeszcze wykręcić kilometry, dziękuję

avatar
~Joanna
30.05.2023 12:34

Wszystko pięknie -popieram, tylko akurat we Wschowie jest brak ścieżek rowerowych. Gdyby było ich więcej, może wtedy Wschowa zostałaby rowerową stolicą polski a tak nikłe szanse.

avatar
~Maryś
30.05.2023 13:38

"Ta fascynująca inicjatywa ..." - nie twierdzę że to jest zła inicjatywa ale pomysł niemłody i przez lata oklepany z każdej możliwej strony. Taki PR rodem z gazetki szkolnej nie tylko zniechęca do czytania ale przede wszystkim nie przystoi poważnej instytucji.

avatar
~Pedal
30.05.2023 22:30

..przepraszam...dla kogo..?

avatar
~Piękny Roman
01.06.2023 11:19

Ludzie.. słuchać się Was nie da. Człowiek chce zrobić coś fajnego, wychodzi z inicjatywą, dla każdego, za darmo, w wolnym czasie... a Wy potraficie tylko narzekać. Wszyscy marudzą że nic się w tym mieście nie dzieje ale jak ktoś poczyta Wasze komentarze to dalej nic się dziać nie będzie bo po co się wychylać jak Wy wiecznie niezadowoleni??

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl