TworzymyGłos Regionu

reklama

Budowa świetlicy w Dryżynie zakończona (FOTO)

Środa, 14 grudnia 2022 o 15:02, aktualizacja Środa, 14 grudnia 2022 o 15:13, autor: 1
Budowa świetlicy w Dryżynie zakończona (FOTO)

W dniu 13 grudnia br. odebrano roboty budowlane w ramach inwestycji pn. Przebudowa i rozbudowa budynku gospodarczego wraz ze zmianą sposobu użytkowania na cele świetlicy wiejskiej z zapleczem kuchennym i salą wielofunkcyjną w Dryżynie. Inwestycja była realizowana na podstawie umowy zawartej w dniu 18 października 2021 r. z wykonawcą robót Zakładem Budownictwa Ogólnego s.c. Henryk Kowalczykowski, Jacek Kowalczykowski z siedzibą we Wschowie.

Odbioru końcowego dokonała komisja odbiorowa w skład której wchodzili pracownicy urzędu oraz inspektorzy nadzoru inwestorskiego w specjalnościach: konstrukcyjno-budowlanej, elektrycznej i instalacyjnej oraz wykonawca inwestycji.

W odbiorze uczestniczyła również Burmistrz Miasta i Gminy Jolanta Wielgus, radna Małgorzata Fartuszyńska oraz sołtys wsi Dryżyna Mariusz Grochmal.

Inwestycja w swoim zakresie obejmowała przebudowę istniejącego budynku (dawna remiza OSP) i dobudowę nowego na cele świetlicy wiejskiej. Nowopowstały budynek składa się z pomieszczeń: hol wejściowy, sala wielofunkcyjna mieszcząca do 50 osób, toalety – męskie i dla osób niepełnosprawnych oraz wc damskie, korytarza prowadzącego do pomieszczeń zmywalni, kuchni, magazynu i pomieszczenia technicznego. Świetlica dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pomieszczenia sanitarne zostały w pełni wyposażone. Zaplecze kuchenne wyposażono w meble i sprzęt ze stali nierdzewnej, sprzęty tj. 2 płyty grzewcze, 2 okapy pochłaniające, 2 lodówki, umywalki, dozowniki mydła, podajniki na ręczniki, kosze na śmieci i odpadki. Ułożenie sprzętów i wyposażenia pomieszczeń kuchennych pozwala na funkcjonalne i komfortowe przygotowywanie posiłków. Zakupiono także stoły i krzesła Budynek wyposażono w nowe instalacje wewnętrzne: kanalizacji sanitarnej, ciepłej wody, zimnej wody, wentylację, ogrzewania, klimatyzacji. Przebudowano przyłącze elektroenergetyczne, wodociągowe, kanalizacji sanitarnej. Nowopowstała świetlica jest energooszczędna, gdyż w ramach inwestycji wykonano mikroinstalację fotowoltaiczną, która będzie zasilała budynek, natomiast przegrody budynku, dach, posadzki są odpowiednio docieplone i zapewniają jego termoizolację. Teren wokół świetlicy wiejskiej został w pełni nowo zagospodarowany. Powstał ogrodzony plac zabaw z następującymi elementami: huśtawką „bocianie gniazdo”, zestawem zabawowym, ławkami i koszami na odpady, jako nawierzchnię bezpieczną zastosowano piasek. Wykonana została doga wewnętrzna z miejscami postojowymi – teren utwardzono z kostki betonowej. Na zapleczu działki stanęła stalowa altana śmietnikowa. Wokół budynku wykonany został chodnik, a po zachodniej stronie taras naziemny z wyjściem ze sali głównej. Cały teren działki gminnej został ogrodzony.

Całkowita wartość wykonanych robót budowlanych to kwota 1 670 922,01 zł.
Na realizację zadania Gmina Szlichtyngowa otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 020 000,00 zł.

Uroczyste otwarcie nowej świetlicy odbędzie się jeszcze w tym roku, o czym poinformujemy mieszkańców.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~mieszkaniec
15.12.2022 14:58

I teraz trzeba będzie kasę szukać aby to utrzymać a droga, z której korzystają na co dzień wszyscy mieszkańcy pozostaje nadal dziurawa.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl