TworzymyGłos Regionu

reklama

Boże Ciało w Ciosańcu

Czwartek, 31 maja 2018 o 12:18, autor: 0
Boże Ciało w Ciosańcu

Ostatniego dnia maja o godz 9:00 w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Ciosańcu odbyła się uroczysta msza święta oraz procesja z okazji Bożego Ciała. W uroczystościach wzięli udział wierni z Ciosańca, Szreniawy, Bagna, Dronik oraz innych pobliskich miejscowości.

Boże Ciało czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej to jedno z głównych świąt w Kościele katolickim. Zostało ono ustanowione na pamiątkę cudu w Bolsenie, gdzie w 1263 roku uniesiona nad ołtarz, przez kapłana hostia zaczęła krwawić. Data tego święta jest ruchoma i przypada dokładnie na 60 dni po Wielkanocy.

Uroczystościom w Ciosańcu przewodniczył proboszcz miejscowej parafii ks. Aleksander Werstler.

- Eucharystia jest dla nas pokarmem duchowym. Ten kto karmi się Eucharystią, karmi się chlebem dającym życie wieczne. Zawsze podkreślam, że w naszej parafii jest głęboko zakorzeniony, piękny zwyczaj przyjmowania podczas mszy Komunii Świętej. Bardzo duży procent uczestników Eucharystii przyjmuje tutaj Komunię. To właśnie głęboka miłość do Chrystusa sprawia, że tak licznie przyjmujemy jego ciało w postaci Komunii Świętej. Pamiętajmy, że Eucharystia jest zadatkiem życia wiecznego i jak napisane jest w Piśmie Świętym “Kto przyjmuje moje ciało i krew moją pije ma życie wieczne a ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym” - mówił podczas kazania, ks. Aleksander Werstler.

Po mszy świętej około godz. 10:00 ulicami Ciosańca przeszła procesja prowadzona w tym roku przez mieszkańców Bagna. Wierni wraz z kapłanem zatrzymywali się i modlili przy czterech ołtarzach ustawionych na trasie procesji. 

(Iks)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl