TworzymyGłos Regionu

reklama

Boryczka: Miejmy nadzieję, że Ikea zainwestuje we Wschowie

Piątek, 02 marca 2018 o 13:33, aktualizacja Czwartek, 08 marca 2018 o 16:18, autor: 19
Boryczka: Miejmy nadzieję, że Ikea zainwestuje we Wschowie

Starosta Marek Boryczka zdradził, że podczas spotkania z Pawłem Brenienkiem Dyrektorem Zakładu EKET IKEA Industry Poland Sp. z o.o. Oddział Fabryki WEST w Zbąszynku rozmawiano między innymi o biznesowych planach firmy Ikea. Jak mówił starosta zakład w Zbąszynku obecnie się rozbudowuje. Szkoda oczywiście, że nie firma nie inwestuje we Wschowie, ale z drugiej strony plany produkcyjne Ikei są na tyle optymistyczne, że wciąż można żywić nadzieję, że być może w końcu i Wschowa doczeka się oczekiwanej od lat inwestycji.

Radny Aleksander Polański pytał starostę o szczegóły spotkania z dyrektorem Brenienkiem.

- Przede wszystkim chcieliśmy dyrektorowi podziękować - mówił Marek Boryczka - za pomoc w pozyskaniu mebli na potrzeby starostwa powiatowego i nie tylko, ponieważ dzięki dobrej współpracy inne stowarzyszenie pozyskały wyposażenie meblowe. Pan dyrektor pochodzi z tego terenu, dlatego też z dużą życzliwością podchodzi do nas. 

Starosta przyznał, że rozmawiano również o planach biznesowych firmy Ikea Industry.

- Jak zapewne wszystkim wiadomo, firma rozbudowuje się w Zbąszynku - mówił Marek Boryczka - możemy oczywiście powiedzieć, że tam rozbudowują się, a we Wschowie mają tereny i tego nie robią. Rozmawialiśmy o tym i muszę powiedzieć, że słuchając, jakie są wizje rozwojowe Ikei, związane z produkcją i wzrostem sprzedaży na najbliższe lata, jestem zdania, że istnieje duża szansa na zagospodarowanie terenów we Wschowie przez Ikeę i nastąpi w końcu produkcja. 

Marek Boryczka stwierdził również, że tę szansę upatruje w tym, że obecnie jest dużo lepsza sytuacja gospodarcza na rynkach światowych niż wtedy, kiedy Ikea kupowała tereny we Wschowie.

- Wtedy nastąpił gwałtowny krach i w efekcie kryzys gospodarczy - mówił starosta - teraz to się zmieniło i miejmy nadzieję, że Ikea zainwestuje we Wschowie, a skoro do tej pory nie sprzedała gruntów, to jest spora nadzieja, że dojdzie do inwestycji.

Zdaniem Marka Boryczki Wschowa stanie się atrakcyjniejszym miejscem pod względem inwestycyjnym, kiedy zakończy się budowa drogi ekspresowej S5 i przebudowa linii kolejowej.

(rak/foto: dominik)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

avatar

avatar
~Matt
02.03.2018 13:48

Najlepiej lać wodę przed wyborami. Tyle lat zmarnowanych dla miasta i powiatu gdzie największym zakładem pracy w tym mieście jest Komenda Policji. To jest wasz dorobek przez tyle lat?!

avatar
~Adaś
02.03.2018 16:49

Ad . "Matt" - forumowiczu , ........ dawno się nad tym nie zastanawiałem , nad tym stanem ilościowym o którym piszesz ? I co ..... myślisz , że to przypadek (posterunek) w prowincjonalnych miasteczkach ? Historia każe pamiętać czym takie "zakłady" się .......... Adaś

avatar
~jklm
02.03.2018 14:09

emmm a gdzie są fabryki mebli-nasze ?

avatar
~Adaś
02.03.2018 16:04

Już się pogubiłem ........ czy burmistrz Patalas to ta osoba, co powinna dreptać wokół tematu IKEA czy to wziął już na siebie expresem zwierzchnik , p. Starosta i On teraz "zarządzi" gdzie IKEA ma inwestować ? Nadzieja ..... prawdopodobieństwo ...... i ciągle wlewana otuchy w to oszukane społeczeństwo może kiedyś przerodzić się w gniew, a nie jestem aż tak przekonany , że przedwyborcze przypominanie o tym dzisiaj wzmocni stan posiadania poparcia p. Boryczki ? To , że głównie koniunktura gospodarcza (a jednak światowa ?) o tym decyduje, to wiemy , ale nic nie wiemy jak się potoczyły obietnice p. Patalas w związku z głównym punktem strategii wyborczej ? Może żle to napisałem , bo my wiemy , że z nas zakpiono, że obiecany wyjazd do Sztokholmu to mit, to tylko była potrzeba ośmieszenia p. Grabki na potrzeby sięgnięcia po "pokarm" co mógłby zaspokoić wygórowane ambicje obecnych rządzących ? Wspaniały temat dla radnych na Sesję - co w okresie czterech lat Pani burmistrz uczyniła dla miasta aby jakakolwiek znacząca firma zainwestowała we Wschowie ? Co zrobiła .......... bo przecież bardzo dużo zarobiła ? Czy w dzisiejszym świecie politycznym "urobiony" wyborca w ogóle ma prawo domagać się uzysku z poniesionych kosztów , bo toż to ciężko zarobiona nasza dola z którą się z nimi dzielimy ? Jak to w ogóle daje się zbilansować Panie/wie radni : brak efektów a znakomite wynagrodzenie ? Adaś

avatar
~Obywatel
03.03.2018 09:29

O ile dobrze pamiętam to były burmistrz p. Grabka przyznał sobie i kolesiom spora premie za coś co nie powstało. W każdej firmie jest premia dopiero po wykonaniu pracy a nie przed

avatar
~misiek
02.03.2018 16:14

Panie starosto jest stare przysłowie " nadzieja jest matką głupich " . Daj pan już spokój z tą fabryką widmo . Kiedyś pokrzepiano ludzi " szklanymi domami , pisano trylogie a pan tym że powstanie jakaś IKEA . Nawet ta z ratusza cicho siedzi i nie wspomina o tej fabryce bo uważa że ten temat jest mocno wyświechtany i nie realny . Idą wybory więc wymyśl pan inny temat , może kilkoro się złapie .

avatar
~czechu
03.03.2018 10:30

Ale lepiej mieć jakąkolwiek matkę, niż być sierotą!

avatar
~Baśka
02.03.2018 17:01

Jakie to dzisiejsze; jakie to płytkie; wciąż i bez końca można żywić nadzieje, że być może w K O Ń C U i Wschowa doczeka się tak od lat oczekiwanej I N W E S T Y C I !? i kto to mówi i ma te tak zwane nadziej STAROSTA - Te, który powinien działać i zarządzać jak na prawdziwego starostę przystało!!!. Panie starosta N A D Z I E J E to może mieć wyborca, a nie gospodarz, który z własnej nieprzymuszonej woli podjął się tych obowiązków / czy Pan o tym nie wie, czy pan się dopiero tego po tylu latach w starostwie uczy/, cyt. ....." wciąż można żywić nadzieję, że być może w końcu i Wschowa doczeka się oczekiwanej od lat inwestycji"...... Och jakie to obłudne i fałszywe !. Po zlikwidowaniu strefy ekonomicznej na terenie Wschowy, a firma EKET IKEA wciąż rozbudowuje się w Zbąszynku Pan Starosta wciąż marzy i ma nadzieję!?. Proszę zauważyć, że Pan Starosta jak małe dziecko "marzy i ma nadzieję" - nie działa, ma nadzieję bo ......, bo zbliżają się kolejne samorządowe wybory JESIEŃ 2018. Pan Starosta w imię własnego samozadowolenia zapomniał już, że jest wieloletnim starostą powiatu Wschowskiego i nic, a nic nie zrobił aby na naszym terenie / powiecie, mieście Wschowa/ powstały nowe inwestycje, nowe miejsca pracy itd./ - zapomniał, że samymi obiecankami gospodarstwa jeszcze nikt nie zbudował - rozbudował - zmodernizował.... Ciągłe tylko obiecanki cacanki i mamienie wyborcy/suwerena co to w tej Wschowie nie powstanie - tak było w każdej kampanii przedwyborczej - i proszę bardzo jest i teraz - Starosta jak gdyby nic się nie stało M A R Z Y i ma N A D Z I E J Ę. Pytanie: - gdzie są Panie Starosto, Panie Wicestarosto " te tereny i czekają" ?, - kto tego w/g Pana NIE R O B I ?. O TO!, Starosta, który na parę miesięcy przed wyborami MARZY I STWIERDZA, że wyborca/suweren ma dalej czekać - czekać, bo Wschowa stanie się ATRAKCYJNYM miejscem pod względem inwestycji - Proszę zauważyć, że wg Starosty Wschowa dopiero teraz stanie się atrakcyjnym terenem / dotychczas przez te 30 lat zapewne w/g Starosty nie była/,t.j. jak zakończy się budowa drogi ekspresowej S5 i przebudowy linii kolejowej - / nic tylko cudotwórca/!?. Co to znaczy Panie Starosto?, Panie Wicestarosto? , - kiedy to na stępi za 10, a może 15 lat?, - czy zamierzacie Panowie trwać przez te lata, nic nie robić na swoich stanowiskach?. Oni mają nadzieję, my mamy nadzieję, a Wschowa i powiat to jak w tym starym powiedzeniu rozbuduje się sama bo " nadzieja to matka głupich". STAROSTA, który nie jest prawdziwym gospodarzem, a tylko żywi się N A D Z I E J A M I w pewnym stopniu " rujnuje a nie buduje"......... Nadzieja ...

avatar
~Wspaniały temat dla radnych na Sesję
02.03.2018 17:38

Ale nie będzie okazji zapytać pani Danusi, ona już swoje zrobiła-zarobiła i może iść na emeryturę. Natomiast warto zapytać nadburmistrza Czopka bo to on nadzoruje stronę ekonomiczną miasta. A podobno jest przekonany że to jego wybiorą na kadencję 2018-2023.

avatar
~Ja
02.03.2018 18:43

Wschowa kiedyś była pięknym i rozwijającym się miastem , teraz nie ma nic i nie będzie, jedno co będzie to coraz mniej i gorzej - przykro patrzeć i brak słów

avatar
~Przedsiebiorca
02.03.2018 23:46

Macie rację kielbaska wyborcza.Nie można tym panom wierzyć bo spotkania z przedsiębiorcami to zwykła ściema.Przedsiębiorcy potrzebują pomocy chociażby w umorzeniu chociaż trochę podatku od nieruchomości jakiegokolwiek zainteresowania czy sobie radzimy a wizyty tylko i poklepywanie to żadna pomoc.Nie ma strefy przemysłowej i nie widać żadnej nadziei .Za mało interesują się wyborcami i ich problemami.

avatar
~Adam
03.03.2018 09:38

Panie starosto, jak i panie doktorze burmistrzu wy nie macie w ogóle pomysłu jak ma wyglądać rządzenie w przyszłości miastem i gminą . Panowie już się wypalili zawodowo a mówienie o nadziei to nie na tych urzędach a raczej w punktach lotto . Tam można lub raczej trzeba mieć nadzieję . Każdy rolnik wie żeby zebrać plony najpierw należy zaorać ziemię , posypać nawozem i posiać ziarno . A pan masz nadzieję na co ? . Z waszego nieróbstwa wyrosną tylko chwasty i pozostanie tylko ugór . I taki ugór już zaczyna być widoczny idąc przez miasto . Coraz więcej zamykanych jest sklepów , coraz więcej jest dziur w ulicach i coraz więcej jest brudu i piasku w rynsztokach ulicznych . O przedmieściach miasta to jest zgroza i woła o pomstę . Czy pan jadąc do Leszna czy Głogowa lub Sławy czy Góry nie widzi tego wszechobecnego syfu na poboczach dróg ? . Czy wy od czasu do czasu musicie być wstrząśnięci przez mieszkańców troszczących się o swoje miasto i obudzeni z tego dobrego snu lub letargu ? . Czy tylko od afery do afery zabieracie się za sprawy niecierpiące zwłoki . Czy tak musi być nadal ? . A może w ramach tej nadziei weźmiecie się za posprzątanie dworca kolejowego który jest na czasie ? . Przecież zaraz po wojnie ten dworzec kolejowy wyglądał znacznie lepiej jak teraz za waszych rządów .

avatar
~Baśka
03.03.2018 10:02

Tak na szybko! : - co róż w internecie ukazuje się informacja o tym, że dobrze działający Prezydenci, Burmistrzowie i Wójtowie potrafią coś na swoim terenie zbudować, ściągnąć inwestora zagranicznego, krajowego itd. - czyli można!, Panie Starosto i wicestarosto Wschowy, Pani Patalas, Panie Czopek - m o ż n ą !. Dla przykładu: - w podrawickich Kątach / mała wioska/ firma niemiecka" Hengst Filter Polska bez problemu wykupiła grunty znajdujące się w strefie ekonomicznej i będzie budować fabrykę filtrów samochodowych - czyli wszędzie można, tylko we Wschowie, powiecie Wschowskim nie można bo ....., bo ...., nasi rządzący nami tylko MARZĄ i MAJĄ CIĄGLE NADZIEJE - już tak prawie od 30 lat, a suweren jak widać płaci im za "ich marzenia"...............

avatar
~do Baśki
03.03.2018 21:20

A co ma róż do internetu? Róż to kolor a pani pewnie tak się spieszyła ,że pomyliła z ruchem . Róż to róż a ...co rusz to ciągły ruch .

avatar
~oleole
03.03.2018 15:39

https://www.youtube.com/watch?v=NKeXtB65VNs Proszę się zapoznać . I może coś ktoś pojmie :(

avatar
~do baski
04.03.2018 10:07

Masz rację! W Szlichtyngowej identyczna sytuacja, "walczymy o pieniądze...lokal dla seniorów, muszla koncertowa - tylko dla kogo? Cztery lata i nic, tylko co zrobimy! Nie ma ani słowa od włodarzy Wschowy i Szlichtyngowej , że zrobiliśmy dla mieszkańców.

avatar
~Wyborca
04.03.2018 12:13

Jeśli mówimy o mieszkańcach i o wyboracach nawet tych najbardziej niewygodnych to w Szlichtyngowie mieszkaniec jest tylko potrzebny do złozenia glosu wyborczego i koniec .pozniej jest już niepotrzebny

avatar
~Zen
04.03.2018 12:32

Do - wyborcy- to dlaczego głosowałeś na Rahnefeld , chyba już drugi raz nie zagłosujesz ?

avatar
~mały
04.03.2018 23:58

nigdy nie będę głosować na tak konfliktową i zazdrosną osobę .Nie lubi ludzi ładnych zadbanych od razu zwalnia lub gnębi.Burmistrzem się bywa proszę pani a człowiekiem się jest

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl