Bluesobiegi to promocja zdrowego stylu życia

Poniedziałek, 08 lipca 2013 o 16:08, autor: 1

40 dzieci i młodzieży oraz 120 osób w kategorii Open wystartowało w corocznych bluesobiegach sławskich. Jest to dla nas nobilitacja i swoisty rekord pod względem liczby uczestników - mówi Leszek Markowski ze Stowarzyszenia Las, Woda&Blues

W tym roku, jak informowaliśmy, zawody wygrał sportowiec z Ukrainy Oleksii Gonchar. Drugie miejsce zajął Rafał Matuszczak z LLKS Osowa Sień, na co dzień mieszkaniec Lginia. Trzecie miejsce w kategorii Open wśród mężczyzn zajął Yuriy Blahodir z klubu Finisz Kalisz. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Tatyana Kuzubova z Ostrowa Wlkp. z czasem 40 minut i 34 sekundy. Drugie miejsce przypadło Snizhanie Rybak z Leszna, która przybiegła na metę 10 sekund później. Trzecie miejsce zajęła Anna Ficner (Złotoryja) z czasem 40:52. Pełen wykaz uczestników oraz wyniki Bluesobiegów znajdują się Podobnie jak w poprzednich latach imprezę współfinansowała gmina Sława oraz Powiat wschowski. Jako samorząd powiatowy - mówi Marek Boryczka starosta Powiatu wschowskiego - wspieramy takie imprezy, ponieważ promują zdrowy tryb życia, a z kolei zdrowy tryb życia, to zdrowe społeczeństwo i ta impreza służy promocji tego typu życiowej postawie. Po emocjach sportowych na terenie Ośrodka Wratislavia rozbrzmiały bluesowe dźwięki. Ośrodek słynie z bluesa - mówi Leszek Markowski - a w tym roku na Bluesobiegach zagrały u nas trzy zespoły, między innymi Szulerzy i Śląska Grupa Bluesowa. Ale to nie wszystko - dodaje Markowski - ponieważ po koncertach jak zawsze bawiliśmy się na jam session. Zapraszamy do obejrzenia materiałów wideo. W pierwszym rozmawiamy z Leszkiem Markowskim ze Stowarzyszenia Las, Woda&Blues. Drugi materiał, to wypowiedzi zawodników na temat samego udziału w zawodach oraz kilka porad dla początkujących biegaczy. Wypowiada się również starosta Marek Boryczka między innymi o tym, czy samorząd powiatowy, współfinansując zawody, planuje wystawić w następnym roku zawodnika. (rak/foto: mij)