Blisko podium w Mistrzostwach Polski

Środa, 21 maja 2014 o 15:28, autor: 0

Tadeusz Jaromin

Wschowski Klub Motorowy znajduje się na 4 miejscu klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski w motocrossie. Tuż za podium znajduje się też Robert Jaromin. Kolejna runda rywalizacji o krajowy czempionat odbyła się w miniony weekend na torze w Olsztynie. - Zawody trwały dwa dni, a warunki na torze zmieniły się diametralnie - mówi trener WKM. - W sobotę nawierzchnia była w bardzo dobrym stanie. Tor był twardy, równy i nadawał się do ścigania. W nocy jednak przeszły ulewne deszcze i w niedzielę było niebezpiecznie. Tor zrobił się grząski i porobiły się dziury. W sobotę w klasie MX 2 wystartował . Nasz zawodnik był dziesiąty w pierwszym wyścigu, a w drugim poprawił się o jedno oczko. Ostatecznie zajął 9 pozycję i zdobył 63 punkty. W klasyfikacji sezonu pozwoliło mu to awansować na 7 miejsce. W niedzielę Igor zaprezentował się ponownie tym razem w klasie MX 2 Junior. Wśród swoich rówieśników zajął 7 pozycję i zdobył 69 punktów. W pierwszym wyścigu był siódmy, w drugim zajął 6 pozycję. W klasie MX Masters wystartowało dwóch zawodników WKM. zajął 6 i 8 miejsce w poszczególnych biegach, w rezultacie zakończył zawody na 8 pozycji i zdobył 68 punktów. Pozwoliło mu to awansować na 7 miejsce w klasyfikacji sezonu. Kolejną rundę opuścił . - W poprzednich zawodach Gabor nie wystartował, bo miał problemy sprzętowe. Tym razem przygotowywał się do matury. Wiadomo nauka jest w tym momencie najważniejsza - mówi trener WKM. W klasyfikacji klubowej WKM z 751 punktami zajmuje 4 miejsce. Do trzeciego SKM Szarak Sochaczew traci prawie 100 punktów. Największą szansę na dogonienie rywali nasz klub będzie miał 23 i 24 sierpnia kiedy do Mistrzostwa Polski zawitają na Kacze Doły. Już w najbliższą niedzielę natomiast napraszamy na wschowski obiekt na IV Rundę Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej, która rozpoczyna się o godzinie 13.00. (mij)