TworzymyGłos Regionu

Bitwa Regionów i Piknik z Produktem Polskim w Szlichtyngowej (RELACJA)

Niedziela, 26 czerwca 2022 o 14:36, aktualizacja Wtorek, 28 czerwca 2022 o 09:55, autor: 8 3117
Bitwa Regionów i Piknik z Produktem Polskim w Szlichtyngowej (RELACJA)

To dotychczas największe tego typu wydarzenie w województwie lubuskim. Do Szlichtyngowej zjechało się 20 Kół Gospodyń Wiejskich, aby rywalizować w eliminacjach powiatowych kulinarnego konkursu "Bitwa Regionów". Wydarzeniu towarzyszył Piknik z Produktem Polskim.

W "Bitwie Regionów" udział wzięły reprezentantki KGW z następujących miejscowości: Zacisze, Kowalewo, Czerlejewo, Studzieniec, Lipinki, Książ Śląski, Konotop, Mirocin Górny, Wyszanów, Lubogoszcz, Siedlnica, Niedoradz, Rejów, Lginiu, Jędrzychowice, Miłaków, Borów Wielki, Osowa Sień, Radzyń, Siedlisko. Zadaniem gospodyń było przygotowanie tradycyjnej potrawy regionalnej. Wyniki przedstawiają się następująco:
7 Wyróżnienie - KGW Radzyn
6 Wyroznienie - KGW Lubogoszcz
5 Wyroznienie - KGW Lipinki
4 Wyroznienie - KGW Czerlejewo
3 KGW Wyszanów - nagroda 500 zł
2 KGW Kowalewianki - nagroda 800 zł
1 KGW Książ Śląski - Zwycięzca - nagroda 1000 zł

Głównym organizatorem wydarzenia był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Marek Ast - Poseł na Sejm RP, Jerzy Materna - Poseł na Sejm RP, Elżbieta Rafalska - Posłanka do PE, Bożena Ronowicz - dyrektor Kasy Ubezpieczenia Społecznego, Grzegorz Maćkowiak - pełnomocnik Wojewody Lubuskiego ds. samorządu terytorialnego, Małgorzata Gośniowska-Kola - dyrektor generalna Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Krzysztof Nowakowski - zastępca dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zielonej Górze, Wojciech Szadel - dyrektor Wojewódzkiego Oddziału Doradztwa Rolniczego, Jan Wardecki - dyrektor zarządu Zlewni Państowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Zielonej Górze, Jan Pabierowski - prezes Hodowli Zwierząt Zarodowej Osowa Sień, Andrzej Nowicki - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy we Wschowie, podkom. Andrzelika Łuczak - zastępca Komendanda Powiatowego Policji we Wschowie, Joanna Wojciechowska-Smółka - kierownik Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Gorzowie Wielkopolskim, Robert Alafierowicz - kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Biuro Powiatowe we Wschowie, Katarzyna Maciejewska - kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Biuro Powiatowe we Nowej Soli, Andrzej Bielawski - Starosta Wschowski, Jolanta Denesiuk - Przewodnicząca Rady Powiatu Wschowskiego, Barbara Wróblewska - burmistrz Otynia, Anna Zalewska - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szlichtyngowej.

Wydarzenie uświetnił występ zespołu „Jarzębinki” z Gminnego Centrum Kultury w Otyniu oraz zespołu „Stypułowianie” ze Stypułowa. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowały się również dzieci i młodzież z placówek edukacyjnych z terenu Gminy. Dzieci z punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowicach pod nadzorem Pani Iwony Skrzypczak wykonały dostojnego poloneza, a uczniowie ze Szkoły Podstawowej przedstawili taniec chorwacki i taniec kwiatów. Swój program artystyczny przedstawiły również przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowie pod pieczą pań Magdaleny Szczepianiak, Joanny Zientek i Żanety Miaskowskiej i uczniowie z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Szlichtyngowie pod przewodnictwem Pani Renaty Kokorniak. 

W trakcie Pikniku zapewniono atrakcje dla wszystkich przybyłych – dla najmłodszych jak i dla tych starszych. Było stoisko z atrakcjami dla dzieci z Akademii Tańca i Animacji OTIUM ze Wschowy, na którym panie malowały twarze, robiły kolorowe warkoczyki, brokatowe tatuaże, było również balonowe zoo oraz gry i zabawy. Odbył się pokaz sprzętu strażackiego dzięki uprzejmości strażaków z jednostek OSP Gola, OSP Szlichtyngowa i OSP Wyszanów, pokaz sprzętu policyjnego dzięki uprzejmości Kierownictwa Komendy Powiatowej Policji we Wschowie oraz pokaz sprzętu rolniczego dzięki uprzejmości Pana Waldemara Kurosz – rolnika z sołectwa Kowalewo, który zaprezentował ładowarkę teleskopową oraz Pana Jana Pabierowskiego Prezesa HZZ Osowa Sień, który udostępnił ciągnik Case Quadtrac 620, John Deere 9620, opryskiwacz Hardi Alpha Evo. Na terenie Parku były stoiska ARiMR z Nowej Soli, ARiMR ze Wschowy, KOWR, KRUS, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wschowie, Banku Spółdzielczego we Wschowie oraz Nadleśnictwa Głogów. Były również dmuchańce
i punkt gastronomiczny. Obsługę muzyczną zapewnił DJ Krys.

Źródło: szlichtyngowa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Szczęść Boże Panią z Kół Wiejskich !
26.06.2022 18:39

Czegoś tu nie rozumie ?, po ilości obecnych tam przedstawicieli lokalnej partii pisu na czele z ich regionalnym szefem pis (JP) i posłami pisu to czyje to święto PARTII PIS???, czy Was Szanowne Panie Gospodynie ???. To nawet za komuny nie byłyście tak oblegane przez kacyków jak obecnie przez ta partie i ich przedstawicieli i w dodatku te dwuznaczne ich przemowy w stylu "gęsiego" do mikrofonu ???-!. Czy wy juz nie potraficie same funkcjonować ???, potrzebna Wam jest do tego partia ????. Czy może jesteście dla nich trampoliną wyborczą do zbliżających się wyborów ?????. Jakoś tego państwa pis nie było widać na Dniu Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących we Wschowie i tego pan z HZZ !!!!!!. Komu to mydlenie oczu ?????

avatar
~KGW
27.06.2022 13:00

Partia nie jest nam potrzebna, ale jeśli ktoś nie wie to uświadomię że za czasów PO KGW miało podcinane skrzydła. Organizując cokolwiek nie było wolno im sprzedać czegokolwiek, nie było wolno im zarobić na czymkolwiek . Jak już coś było robione to za friko... każda coś z domu przyniosła czy upiekła no ale ile można innych sponsorować a Oni i tak będą nosem kręcić. W tej chwili sprawa ma się inaczej. Koła dostają dofinansowanie. Oczywiście trzeba zrobić projekt i się z niego wywiązać, ale jest chociaż z czego zrobić.

avatar
~Czarusie w komplecie+
26.06.2022 20:03

Czy panie z koła gospodyń wiejskich, by się spotkać we własnym towarzystwie to teraz potrzebują " towarzyszy partyjnych" ???.

avatar
~Urszula Chudak
27.06.2022 12:29

Panie z KGW nie potrzebują działaczy partyjnych [jak już, to bliżej im do PSL-u] i nie one ich zapraszały, a zapewne organizator. Największy lubuski dziennik po metamorfozie, prawie nigdy obecnie nie umieszcza wiadomości z naszego terenu - w dzisiejszym wydaniu w/w informacja, znalazła się na pierwszej stronie, w połowie tekstu zajmując wyliczaniem organizatorów i obecnych gości. Jakoś proporcje zostały bardzo zachwiane, w niniejszej galerii również, szczególnie w jej początku. Panie z KGW i idea konkursu, to tak jakby przy okazji! Dla patrzącego z boku jest to smutne i niezrozumiałe.

avatar
~Des
26.06.2022 21:14

Kampania ruszyła ?

avatar
~Szokink(G)+
27.06.2022 11:16

TO TERAZ PO LOKALNEJ POLICJI, PO LOKALNEJ SRAZY POZARNEJ PRZYSZEDŁ CZAS NA UPARTYJNIENIE KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH NASZEJ GMINY I POWIATU ?????. CO WAM PANOWIE I PANIE LOKALNEJ PIS ZOSTAŁO DO WYBORÓW ABY UPARTYJNIĆ i ZAISTNIEĆ W NASZYCH MEDIACH PRZY MIKROFONIE , A LA cyt. ...." bo każdy śpiewać umie ...." ?????. CZT TAK TERAZ MAJĄ WYGLĄDAC WSZYSTKIE LOKALNE IMPREZY i ŚWIĘTA ??? > pis+ ???. A MOŻE BY TAK COŚ Z WASZEJ STRONY WYPADAŁO POWIEDZIEC ><WYTŁUMACZYĆ SIĘ NAM - PRZED NAMI NA TEMAT :::: TOTALNEJ IFLACI, TOTALNEJ DROŻYZNY, TOTALNYCH PIS CEN NA OPAŁ i PALIWO,......itd. ??????. A NIE PRZYKLEJAĆ SIE NA KRZYWKĘ DO STARSZYCH PAŃ z KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH !!!!!!. TAK TERAZ CHCECIE WYGRAĆ WYBORY ?????.

avatar
~zza winkla
27.06.2022 12:04

A może by p. poseł wytłumaczył i poinformował mieszkańców dlaczego p. wschowski otrzymał najmniej pieniędzy z pośród powiatów ościennych na swój rozwój ? Dlaczego do dzisiaj Wschowa nie ma obwodnicy czy ścieżki do Lginia, czy to nie wina rządzących-PiS ?

avatar
~k_o_j_o_t
28.06.2022 13:43

Zapewne Tuska i PO?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl