TworzymyGłos Regionu

reklama

Birety poszybowały w powietrze! Absolutorium Wschowskiego Uniwersytetu Dziecięcego

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 o 14:02, aktualizacja Poniedziałek, 17 czerwca 2024 o 17:02, autor: 0
Birety poszybowały w powietrze! Absolutorium Wschowskiego Uniwersytetu Dziecięcego

Zakończenie roku akademickiego na Wschowskim Uniwersytecie Dziecięcym przyniosło wiele emocji. Dwudziestu małych studentów zakończyło naukę w ramach projektu realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Wschowa oraz Akademię Nauk Stosowanych w Lesznie. Uroczystość absolutoryjna odbyła się w sali posiedzeń wschowskiego magistratu.

Absolutorium Wschowskiego Uniwersytetu Dziecięcego

W sali posiedzeń wybrzmiało Gaudeamus Igitur, a mali studenci odebrali dyplomy, po czym w górę poszybowały birety. To już druga edycja projektu, który daje dzieciom możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach edukacyjnych, nie tylko lokalnie, ale także na uczelni w Lesznie. Prorektor ds. studentów ANS, dr Dorota Sipińska, zwracając się do dzieci, powiedziała:

„Ten dzień zapamiętacie na zawsze, gdyż otrzymacie dyplom Wschowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. To pierwszy etap do edukacji wyższej. Dyplom to zasługa waszej pracy, udziału we wszystkich spotkaniach i zajęciach, ale również wielką rolę w tym odegrali wasi bliscy. Gratuluję wam tego sukcesu i życzę, aby to czego przez ten cały rok nauczyliście się, zostało w waszej pamięci. Rozwijajcie dalej pasję odkrywania i poszukiwania. Podążajcie za swoimi marzeniami, gdyż one doprowadzą was do gwiazd” - podkreślała.

Słowa uznania od burmistrza Antkowiaka

Burmistrz Konrad Antkowiak również gratulował najmłodszym ukończenia studiów, wyrażając nadzieję na kontynuację projektu w przyszłych latach. „To był rok pełen wyzwań, rozwijania pasji i poszerzania horyzontów! Dziękujemy naszym wspaniałym studentom, nauczycielom oraz rodzicom za nieustanne wsparcie i zaangażowanie w edukację naszych dzieci! Życzymy naszym absolwentom wielu sukcesów w przyszłości, nieustającej ciekawości świata i spełnienia marzeń!” - mówił burmistrz.

Druga edycja projektu zakończona sukcesem

Projekt realizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Wschowa oraz Akademię Nauk Stosowanych w Lesznie okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki niemu dzieci miały okazję zdobyć nową wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania. W ramach zajęć mali studenci uczestniczyli w warsztatach i wykładach, które poszerzały ich horyzonty i inspirowały do dalszej nauki.

Źródło: UMiG Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl