Biegacze ze Wschowy na podium Mistrzostw Polski

Poniedziałek, 21 marca 2016 o 09:16, autor: 0

Znakomicie wypadli w Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych wschowscy biegacze z LLKS Osowa Sień. Juniorzy Młodsi uplasowali się na znakomitym 3 miejscu drużynowo w gronie ponad 160 klubów.

W pancernej stolicy Polski, czyli Żaganiu, poznaliśmy w sobotę 19.03.2016r Mistrzów Polski w biegach przełajowych w kategorii juniorów i juniorów młodszych. Walka była naprawdę zacięta i ciekawa. Łącznie na starcie stanęły 454 osoby z całej Polski. Zawodnicy rywalizowali na bardzo trudnej trasie, która znajdowała się na terenach wojskowych przy Muzeum  Obozów Jenieckich.  Indywidualnie, bardzo dobre 7 miejsce w biegu na 3000m zajęła , dla którego przełaje to nie lada wyzwanie zważywszy na długość dystansów. Szkoda, że zabrakło zmagających się z problemami zdrowotnymi Jakuba Wietechy i Tymoteusza Łeszyka. W gronie juniorów na dystansie 3000m znakomitą walkę stoczył , który po pięknej walce uplasował się na bardzo dobrej 6 pozycji – gdyby nie błędy taktyczne mógł liczyć na walkę o medal, a tak zabrakło kilka sekund. Starty naszych wschowskich biegaczy potwierdziły znakomite przygotowanie do sezonu. Podopieczni trenera mimo braku bazy treningowej i wsparcia najzdolniejszych sportowców, pokazali po raz kolejny, że ciężka, codzienna praca popłaca. Młodzi zawodnicy uzyskali 19pkt do współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu. Wyjazd na MP dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego. Ten start to znakomity prognostyk przed startami w biegach górskich i na stadionie. Gratulacje i trzymajmy kciuki za dalsze starty młodych wschowian. (LLKS)