TworzymyGłos Regionu

Bezpłatna pomoc dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami

- Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczyna nabór uczestników

Piątek, 03 marca 2023 o 02:27, autor: 0 1682
Bezpłatna pomoc dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami

Bez wątpienia każdy rodzic zna wartość czasu wolnego i odpoczynku. Jednakże, gdy w rodzinie pojawia się osoba z niepełnosprawnością, poziom stresu, zmęczenia i ciągłego zmartwienia rośnie. Właśnie w celu zapewnienia chwil wytchnienia dla opiekunów, Ośrodek Pomocy Społecznej we Wschowie ogłasza nabór uczestników do Programu „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023.

Program będzie realizowany od 20 marca 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. i jest skierowany do członków rodzin lub opiekunów, którzy bezpośrednio sprawują opiekę nad osobami z orzeczeniem o niepełnosprawności, posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego. Program ma na celu zapewnienie czasowego odciążenia opiekunów osób z niepełnosprawnościami poprzez umożliwienie im czasu na odpoczynek i regenerację oraz zadbanie o własne sprawy zdrowotne.

Decyzja o przyjęciu do programu zależy od daty zgłoszenia. W przypadku dużego zainteresowania programem, decydujące będą karty FIM wypełnione przez lekarza pierwszego kontaktu, lekarza rehabilitacji medycznej, fizjoterapeutę lub pielęgniarkę. Warto jednak pamiętać, że program jest całkowicie nieodpłatny, a jego finansowanie pochodzi z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Nabór prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej we Wschowie, a karty zgłoszeniowe wraz z załącznikami należy składać do 15 marca 2023 r. w godzinach pracy Ośrodka, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00.

Załączniki:

Źródło: OPS Wschowa
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl