TworzymyGłos Regionu

Bezpieczny Dzień Dziecka

Czwartek, 01 czerwca 2023 o 14:38, autor: 0
Bezpieczny Dzień Dziecka

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie mieli okazję spotkać się z ratownikami WOPR Sława na terenie Plaży Miejskiej Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Podczas prelekcji dzieci oraz młodzież mogli się dowiedzieć, jak właściwie zachować się nad wodą podczas zbliżających się wakacji. Woprowcy zaprezentowali także swój specjalistyczny sprzęt ratowniczy, który jest nieoceniony podczas akcji ratunkowych.

Podczas spotkania omówiono zasady postępowania w przypadku zagrożenia i udzielono wielu cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Ratownicy podkreślali, jak ważne jest korzystanie z oznakowanych stref kąpielowych, słuchanie instrukcji ratowników oraz unikanie nieznanych miejsc do kąpieli a przede wszystkim korzystanie z numeru alarmowego 112 w razie potrzeby.

(slawa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl