TworzymyGłos Regionu

„Bezpieczne wakacje” były naprawdę bezpieczne w powiecie wschowskim (ZDJĘCIA)

Poniedziałek, 05 września 2022 o 15:56, autor: 0 593
„Bezpieczne wakacje” były naprawdę bezpieczne w powiecie wschowskim (ZDJĘCIA)

Wakacje 2022 zakończyły się i przechodzą powoli w zapomnienie. Dla wschowskich i sławskich policjantów był to czas wytężonej pracy. Dzięki naszemu zaangażowaniu, świetnej współpracy z jednostkami policji garnizonu lubuskiego oraz służbami ratowniczymi minione wakacje w powiecie wschowskim można podsumować i uznać za bezpieczne.

Działania prewencyjno – kontrole pod nazwą „Bezpieczne Wakacje” realizowane były przez lubuskich policjantów. Na drogach powiatu wschowskiego dostrzegalna była większa liczba patroli ruchu drogowego. Na jeziorach widoczni byli policyjni wodniacy, którzy eliminowali z ruchu wodnego nietrzeźwych stermotorzystów. Nasze działania intensywnie wspierane były przez Ratownictwo Wodne Sława oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Brzegi jezior, miejskie parki, skwery monitorowane były przez patrole rowerowe. Policyjni motocykliści również mieli na swoich maszynach sezon w pełni. Dzięki takiej intensywności działań kontrolno - prewencyjnych można uznać sezon letni za udany.

Podsumowując policjanci na terenie powiatu wschowskiego interweniowali w przypadku 1573 zgłoszeń. Były to interwencje publiczne i domowe. Mundurowi zatrzymali w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w tym okresie 105 osób, w tym 51 osób było doprowadzonych do wytrzeźwienia.

Ponadto zabezpieczaliśmy imprezy masowe, które tego lata odbyły się na terenie powiatu wschowskiego. Dzięki wsparciu policjantów z garnizonu lubuskiego, wsparciu strażników miejskich bez większych zdarzeń odbyły się takiego imprezy jak: „Festiwal Rap Stacja”, „Dni Sławy”, „Dni Wschowy”, „Disco Sława”, Pożegnanie Lata w Sławie”, czy piknik wojskowy w Sławie. W tym okresie również drogami naszego powiatu przejeżdżali kibice drużyn piłkarskich, klubów żużlowych, których trasy przejazdu monitorowane były przez wschowskich mundurowych.

W okresie wakacyjnym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa powiatu wschowskiego odnotowano 148 zgłoszeń. Kliknięcia dotyczyły w pierwszej kolejności przekroczeń prędkości, spożywania alkoholu, używania środków odurzających, niewłaściwej infrastruktury drogowej. Wszystkie zgłoszenia zostały zweryfikowane, potwierdzone bądź niepotwierdzone.

Nie można również zapomnieć o kontrolach miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży, którzy postanowili część wakacji spędzić na terenie naszego powiatu.

"Bezpieczne Wakacje 2022" można podsumować jako bardzo bezpieczne.

nadkomisarz Maja Piwowarska

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl