TworzymyGłos Regionu

Bezpieczna odzież robocza najlepszej jakości

Piątek, 05 sierpnia 2022 o 22:47, autor: 0 86
Bezpieczna odzież robocza najlepszej jakości

Odzież BHP stanowi istotny składnik pracy w warunkach, gdzie pracownik może być choć odrobinę narażony na krzywdę. Przepisy polskiego prawa jasno określają, kiedy, gdzie i jakie części standardowego ubioru roboczego jesteśmy zobowiązani nosić.

Czym wyróżnia się odzież robocza?

Ubrania robocze są specjalistycznym rodzajem odzieży, którego podstawowym celem jest zabezpieczenie człowieka przed krzywdą, a także ochrona jego prywatnych ciuchów przed zniszczeniem, rozerwaniem lub zabrudzeniem. Odzież ochronna pełni zatem rolę dwojaką. Jej zadaniem jest zarówno ochrona zdrowia oraz życia, jak i dbanie o komfort psychiczny osoby ją noszącej. Niekiedy wyróżnia się trzecią funkcję roboczego ubrania BHP, jaką mogą być specjalne wymagania odnośnie czystości wytwarzanego przez pracowników produktu.

Profesjonalna odzież robocza chroni więc tak człowieka, co i wytwarzane przez niego rzeczy. Zaleca się w związku z tym, aby nie oszczędzać na tego rodzaju ciuchach. Niemniej jednak warto też unikać przesady. Wielu nierzetelnych producentów jest skłonnych do zawyżania cen oferowanego przez siebie produktu. Częstą przesłanką czegoś takiego jest fakt, że w wielu profesjach odzież robocza jest wymagana przez prawo. Dobrej jakości ubrania BHP po rozsądnej cenie możemy na przykład znaleźć na https://www.bhpnawigator.com.pl/.

 

Ubrania robocze - ich kluczowe elementy

Większość egzemplarzy odzieży roboczej szyta jest z materiałów bawełnianych, stanowiących bazę. Następnie w zależności od przeznaczenia danego elementu ubrania mogą one być wyposażane w dodatkowe elementy takie, jak metalowe blaszki, warstwy antypoślizgowe, substancje ognio- i zimoodporne. Wyróżnić jesteśmy w stanie takie najpopularniejsze części ciuchów BHP, jak:

  • buty robocze,
  • pasy odblaskowe,
  • kamizelki robocze i bluzy,
  • kaski, gogle czy rękawice skórzane,
  • skarpety robocze. 

Odzież BHP a wymogi stanowiska

Znaczny odsetek odzieży pracowniczej powinien być certyfikowany. Tylko w taki sposób producent może poświadczyć o jakości i bezpieczeństwie swojego produktu. Takie ciuchy, jak odzież ostrzegawcza, ubrania budowlane czy kombinezony robocze zdecydowanie powinny posiadać atest. Jeżeli nasi pracownicy wykonują swoje zadaniach w warunkach wyjątkowo nieprzyjaznych, certyfikowane ubrania są must-have każdego uczciwego pracodawcy.

Gdzie kupić tanią odzież roboczą?

Ceny odzieży roboczej i akcesoriów BHP mogą różnić się naprawdę diametralnie. Uzależnione jest to nie tylko od samej marki i jej popularności wśród konsumentów, lecz także popytu na dany typ tego rodzaju ciuchów. O ile takie akcesoria, jak buty, kaski, gogle czy kurtki są względnie szybkie w produkcji, stosowane w wielu branżach gospodarki i cieszą się dużym zainteresowaniem, o tyle pozostałe są raczej zarezerwowane dla ograniczonej grupy pracowników. Przeważnie są one bardziej ekskluzywne, a przez to i droższe. Może się okazać, że więcej zapłacimy za specjalistyczne kombinezony, które nie przepuszczają szkodliwych oparów, są odporne na ogień i wodę. Wówczas cena takiego całego pakietu może mocno poszybować w górę. Nie zmienia to jednak faktu, że rynek producentów ubrań roboczych jest duży, wobec czego i ceny są bardzo konkurencyjne. Jako klienci, dzięki dobremu researchowi i wybraniu jak najtańszego oferenta, możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złoty więcej. Większość producentów przeniosła się do Internetu, w tym także BHPNawigator. W ofercie sklepu internetowego znaleźć możemy dobrej jakości, relatywnie tanią, bezpieczną, a na życzenie klienta też certyfikowaną odzież.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl