TworzymyGłos Regionu

reklama

Bezpieczeństwo a Straż Pożarna

Piątek, 09 września 2011 o 11:40, autor: 0
Bezpieczeństwo a Straż Pożarna

Na ostatniej Sesji Rady Powiatowej we Wschowie jednym z punktów obrad była ocena stanu bezpieczeństwa na terenie Powiatu wschowskiego za rok 2010 oraz pierwsze półrocze 2011. Informacje na ten temat przedstawił Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie, bryg. mgr inż. Tomasz Sosnowski.

W 2010 roku na terenie Powiatu wschowskiego zanotowano wzrost liczby zdarzeń w porównaniu do roku 2009. Było ich 1043, wobec 886-ściu w roku 2009. Najwięcej interwencji związanych było z miejscowymi zagrożeniami – 857. Liczba pożarów wyniosła 160, a alarmy fałszywe – 26. Odnotowano też 9 pożarów lasów w minionym roku. Ich główną przyczyną było niewłaściwe zachowanie człowieka. Trzeba wspomnieć o tym, że 41% powierzchni naszego powiatu zajmują właśnie lasy. Z punktu widzenia ewentualnych skutków największe niebezpieczeństwo stwarzają wypadki komunikacyjne. Jest ich jeszcze więcej - 165 w zeszłym roku, w których interweniować musiały specjalistyczne służby ratownicze celem wydobycia ofiar wypadków, uwięzionych w uszkodzonych samochodach, bądź wrakach. Coraz więcej interwencji straży pożarnych związanych jest z panującymi warunkami atmosferycznymi, wiatrem, opadami deszczu. Na terenie powiatu występuje zagrożenie powodziowe, które stwarza zakole rzeki Odry w Gminie Szlichtyngowa i w dolinie rzeki Baryczy. W pierwszej połowie 2011 roku odnotowano łącznie 478 zdarzeń, w tym miejscowych zagrożeń – 344, pożarów - 117, fałszywych alarmów – 17. Przygotowanie jednostek  ochrony przeciwpożarowej do usuwania zagrożeń jest stosunkowo dobre. Należy zaznaczyć, że dzieje się tak w dużej części dzięki zrozumieniu potrzeb straży pożarnych przez samorząd szczebla gminnego i powiatowego – podsumowuje Tomasz Sosnowski. (admu)
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl