TworzymyGłos Regionu

Bezdomny nie jest obcy – Hufiec Pracy z I Zespołem Szkół pomagają potrzebującym

Wtorek, 16 maja 2023 o 17:58, autor: 2
Bezdomny nie jest obcy – Hufiec Pracy z I Zespołem Szkół pomagają potrzebującym

W związku z obchodzonym w kwietniu Dniem Ludzi Bezdomnych, Hufiec Pracy we współpracy z I Zespołem Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie zorganizował akcję zbiórki darów rzeczowych dla osób bezdomnych.

Cele akcji

Głównym celem akcji jest uświadomienie młodzieży trudnej sytuacji życiowej osób bezdomnych oraz wyrażenie wsparcia dla tych ludzi. Poprzez inicjatywę o nazwie "Bezdomny nie jest obcy", uczniowie mieli okazję zapoznać się z przyczynami i skutkami, z jakimi codziennie borykają się osoby znajdujące się w kryzysie bezdomności.

Zaangażowanie młodzieży

Młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem i empatią w ramach tej akcji. Wychowawcy przeprowadzili zajęcia, podczas których młodzi ludzie mieli możliwość dowiedzieć się więcej o problemach bezdomności. Uczestnictwo w akcji było dla nich ważnym zadaniem, które pozwoliło im rozwijać umiejętność empatii i solidarności z drugim człowiekiem.

Zbiórka darów

Zbiórka darów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów. Dary zgromadzone przez młodzież zostały przekazane opiekunom akcji oraz przedstawicielom Wspólnoty Zakonnej Wschowskiego Konwentu Franciszkanów, której głównym celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym od wielu lat. Dzięki współpracy ze wspólnotą, darowane przedmioty trafiły do osób bezdomnych, które potrzebują wsparcia i solidarności społecznej.

Źródło: Hufiec Pracy Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Wschowa
17.05.2023 06:17

Brawo Wy!

avatar
~Bednarek
17.05.2023 15:43

Popieram inicjatywę, ale każdy bezdomny również powinien pokazać swoje możliwości i wykazać się swoim zainteresowaniem, aby spróbować znaleźć jakąś pracę, choćby nawet dorywczą, jak to mówią, kto szuka nie błądzi. Lecz jak ktoś woli być na kogoś utrzymaniu, to jego wola. I później jest jak jest. Szkoda.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl