TworzymyGłos Regionu

Będzie kanalizacja dla Konradowa i wodociąg w Przyczynie Dolnej!

Piątek, 21 października 2022 o 10:18, autor: 3 1087
Będzie kanalizacja dla Konradowa i wodociąg w Przyczynie Dolnej!

Spółka Komunalna we Wschowie otrzymała dofinansowanie na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Konradowie oraz budowę sieci wodociągowej w Przyczynie Dolnej. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Departament Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich poinformował wczoraj o udzieleniu dofinansowania w wysokości 5 mln złotych, które w całości pokryją koszty inwestycji. Pieniądze przyznane zostały w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Po raz pierwszy w historii gminy otrzymają dofinansowanie w 100 proc.

Przypomnijmy, pod koniec sierpnia Spółka Komunalna we Wschowie przy wsparciu Gminy Wschowa złożyła wniosek o dofinansowanie budowy sieci kanalizacyjnej w Konradowie. 

Spółka Komunalna złożyła projekt pod nazwą: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Konradowo, gm. Wschowa”. Wnioskowaliśmy o środki na budowę sieci do Konradowa, bo Gmina Wschowa dysponowała projektem i pozwoleniem na budowę tego odcinka, a to był jeden z warunków, jaki musiał spełniać projekt – przedstawiał Bartłomiej Wilk, dyrektor techniczny w Spółce Komunalnej Wschowa. – W naszych planach jest budowa sieci kanalizacyjnej łączącej wieś Konradowo z oczyszczalnią ścieków we Wschowie oraz najbardziej newralgicznych odcinków w samej miejscowości, w tym przy blokach. 

Łącznie zaplanowano budowę ponad 5,5 kilometra sieci kanalizacyjnej, w tym ponad 3 kilometrowego odcinka łączącego wieś z oczyszczalnią ścieków. Szczególnie istotne jest połączenie zabudowy wielorodzinnej do sieci kanalizacyjnej, co znacząco ułatwi życie mieszkańcom. Realizacja tego projektu pozwoli na wykonanie najważniejszej części sieci – połączenie Konradowa z oczyszczalnią ścieków. 

- Brak skanalizowania Gminy Wschowa to jeden z największych, nierozwiązanych problemów gminy. Niestety czas, w którym gminy mogły obficie czerpać na tego typu inwestycje minął. Teraz staramy się w miarę możliwości poszukiwać dofinansowań, tak by nadrabiać te zaległości. Cieszę się, że wniosek, jaki przygotowaliśmy wspólnie ze Spółką Komunalną otrzymał dofinansowanie i uda nam się połączyć Konradowo z oczyszczalnią ścieków – mówi burmistrz Konrad Antkowiak. – Dzięki tej inwestycji będziemy mogli w przyszłości dalej rozbudowywać sieć w Konradowie i Kandlewie, rozwiązując problem kanalizacji w tej części gminy.

(UMiG Wschowa)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~a w. tylewlicach kanalizacja. w. lesie. a. tylewicka. szlachcianka. na. uzedzle. co. nato. oczywiscie. dobra. mina. do. zlej. gry.
24.10.2022 19:04

avatar
~Tomasz
26.10.2022 00:19

A dlaczego we Wschowie na osiedlu Unii Europejskiej mieszkańcy musieli sami płacić po 5 tys za kanalizację w drodze? Na wsi za darmo a w mieście odpłatnie?

avatar
~Czytelnik
26.10.2022 12:51

Spółka komunalna to najgorsze (...)chyba we Wschowie. Nasmiecili ale zeby posprzastac to nie ma komu. Półtora roku temu na parkinku spóldzielni mieszkaniowej postawili dwa zestawy ogrodzenia przy kotlowni , przywiezli piasek ktory pozostawili po skonczonej pracy . Dzwonie do pani kierownik zeby to uprzątnąc a ona mowi ze to są koszty. Ja tlumacze ze przy kontenerze na smieci sa dwa miejsca na auta i musze czasami tez tam swoj postawic ale wowczas zeby dojsc do bagaznika musze chodzic po tym piachu, chyba ze wyjade autem do przodu wtexy auto bedzie gowniarzom przeszkadzac w ejsciu na boisko. Zwykle dziadostwo zeby nie mozna bylo usunąc 10 lopat piasku. Chyba sam zbiore go i wywioze pod drzwi komunalki i tam wysypie

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl