TworzymyGłos Regionu

Będą wakacyjne dojazdy do Lginia

Wtorek, 28 czerwca 2022 o 12:29, aktualizacja Piątek, 01 lipca 2022 o 14:55, autor: 7 3370
Będą wakacyjne dojazdy do Lginia

Problem dojazdów do Lginia w okresie wakacyjnym podnoszony był przez mieszkańców gminy już od kilku lat. Czysta woda, plaża i możliwość odpoczynku dotychczas były dostępne tylko dla zmotoryzowanych, jednak od 1 lipca tego roku Gmina Wschowa zorganizowała przejazdy.

Jezioro w Lginiu jest największą letnią atrakcją turystyczną w naszej gminie, która przyciąga turystów i mieszkańców. Niestety wraz ze zmniejszającą się liczbą połączeń autobusowych od kilku lat w okresie letnim, aby dojechać do Lginia, trzeba było dojechać samochodem lub rowerem, poruszając się po ruchliwej drodze wojewódzkiej.

- Dostępność komunikacyjna Lginia w okresie wakacyjnym była wielokrotnie poruszona przez mieszkańców, dlatego w tym roku Gmina Wschowa zaproponowała przewoźnikom ofertę organizacji takich połączeń i udało się podpisać umowę z firmą Intertrans PKS Sp. z o.o. z Głogowa. Codziennie, przez siedem dni w tygodniu odbywać się będą przewozy do i z Lginia – informuje dyrektor Biura Oświaty i Spraw Społecznych Anna Wiśniewska. – Autokar zatrzymywać się będzie także w Nowej Wsi oraz Hetmanicach, a co ważne mieszkańcy tych wsi i Lginia będą mogli skorzystać także z transportu w kierunku Wschowy.

Autobusy kursować będą na trasie Wschowa (przystanek przy Netto, na ul. Obrońców Warszawy i ul. Wolsztyńskiej), Nowa Wieś, Hetmanice i Lgiń, od poniedziałku do niedzieli, do końca sierpnia br. Cena biletu będzie wynosić 3 zł w jedną stroną. Pierwszy przejazd rusza 1 lipca.

- Tego samego dnia rozpoczyna także funkcjonowanie nasze kąpielisko. Od 10.00 do 18.00 codziennie mamy zapewnioną opiekę ratowników wodnych, czekamy na ostatnie badania wody, jakie przeprowadziła Państwowa Inspekcja Sanitarna. Jestem pewny, że tak jak w poprzednich latach nie będzie żadnych zastrzeżeń, a mieszkańcy i turyści będą mogli cieszyć się z jednego z najczystszych jezior w województwie lubuskim – dodaje dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie Piotr Kokorniak.

Poniżej zamieszczamy dokładny rozkład jazdy autokaru.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Jan
28.06.2022 16:36

Panie dyrektorze na pewno będzie bezpiecznie na pomoście gdzie są spruchniale deski i wystające gwoździe które czekają na biegające dzieci i nie tylko. Proponuję jeszcze otwarcie punktu sanitarnego na pewno będzie potrzebny.

avatar
~ela
28.06.2022 21:29

Jezioro w Lginiu jest atrakcją w gminie to prawda ale najlepszą wizytówką są chodniki które w czerwcu miały być robione i niestety cisza nie interesuje się tym ani pani sołtys ani starostwo

avatar
~Ona
29.06.2022 01:30

Pani sołtys się interesuje, ale nie jest wszechmogąca i sama nie wyremontuje drogi choć pewnie bardzo by chciała … o szczegóły remontu proszę pytać Starostwo i BMiG Wschowa. Polecam najpierw dopytać o szczegóły a dopiero później oczerniać innych. Pozdrawiam - mieszkanka Lginia

avatar
~Wschowianin
29.06.2022 20:31

A ja cały czas czekam na obiecana plażę na rynku :(

avatar
~Lsk
30.06.2022 11:10

Bardzo dobry pomysl. Jest troche osob, ktore znam i nie sa zmotoryzowane, a chetnie przyjada do Wschowy w roznych sprawach. Szkoda, ze tylko na okres wakcyjny. . Rowniez duzo osob chetnie sie przejedzie na plaze do Lginia, ktore nie maja auta.

avatar
~Monia
02.07.2022 23:23

Cieszą się rodziny 500 +

avatar
~Półkolonie w Lginiu
03.07.2022 22:11

Pani Dyrektor, a dlaczego tak mało miejsc było dla dzieci na półkolonie w Lginiu?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl