TworzymyGłos Regionu

Bądź Mistrzem z Burmistrzem

- rusza program stypendialny dla sportowców

Poniedziałek, 02 stycznia 2023 o 15:22, aktualizacja Poniedziałek, 02 stycznia 2023 o 15:32, autor: 9 1113
Bądź Mistrzem z Burmistrzem

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak, pełnomocnik ds. sportu Artur Obuchowicz oraz Rada Sportu przygotowali uchwałę, która umożliwia przyznanie stypendiów sportowych za wybitne wyniki. 

Stypendia będą przyznawane na okres 10 miesięcy w danym roku kalendarzowym. O stypendia mogą ubiegać się zawodnicy, ich rodzice, kluby i związki sportowe. Odpowiednie wnioski należy składać w Biurze Obsługi Interesanta do 31 stycznia każdego roku.

Stypendium będzie przysługiwać zawodnikom, którzy są członkami kadr wojewódzkich lub narodowych w swoich dyscyplinach, zajęli miejsca od 1. do 3. w zawodach wojewódzkich lub ponadwojewódzkich, zajęli miejsca od 1. do 8. w zawodach krajowych lub zajęli miejsca od 1. do 10. w zawodach międzynarodowych.

Szczegółowe informacje są dostępne w regulaminie stanowiącym załącznik do uchwały Rady Miejskiej LINK: https://linkd.pl/2usk4

- Cieszę się, że zyskaliśmy możliwość prawną do wsparcia i docenienia wyników sportowych naszych zawodników - mówi burmistrz Konrad Antkowiak. - Liczę, że wszyscy zainteresowani skorzystają ze stypendiów i ułatwi im to osiąganie kolejnych sukcesów.Źródło/foto: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~lechwoj
02.01.2023 16:05

Ciekawe czy burmistrz funduje stypendium ze swoich prywatnych pieniędzy cze z budżetu miasta i gminy ? Jest w gminie jedna radna która całość diety przekazuje w formie różnych darowizn i nie ogłasza tego na zw.pl. Po prostu działa.

avatar
~Ula
03.01.2023 14:56

A widział to ktoś ? Czy to tylko takie bajkopisarstwo ?

avatar
~123+
02.01.2023 23:10

A ci na zdjęciu to z "Pogoni" czy "Korony"?

avatar
~Do (lechwoj)
03.01.2023 09:34

Już dawno nie słyszałem tak prostackiego komentarza na tej stronie jak tego trolika powyżej !. Co ja zwykły obywatel mogę takiemu trolikowi powiedzieć?, - chyba, że zwrócę jemu i jemu podobnych z pod znaku ( wiadomo jakiego od ostatnich siedmiu lat ....?) CO SIĘ DZIEJE Z NASZYMI PIENIĘDZMI - OBYWATELSKIMI w Spółkach Skarbu Państwa przejętych przez ludzi partii rządzących wprost i przez ich tzw. sympatyków ??? , - jakie to kwoty przelewają na swoich w kampaniach wyborczych !!!!, - ile by można było za te nasze pieniądze zrobić dla ludzi potrzebujących, ludzi chorych., młodzieży uzdolnionej w naszym kraju, z takim przeznaczeniem jak czyni to np. Nasz Pan Burmistrz , itd., itd. ....???. Czy taki troll jest to w stanie zrozumieć ???-!. Ponadto zwracam uwagę Wszystkim Nam Uczciwym z Sercem dla Bliźniego Swego jakie pieniądze są przeznaczane na tzw. LGD - Lokalne Grupy Działania, które w ostatnich latach ( siedmiu) powstają jak grzyby po deszczu z udziałem i z inicjatywy działaczy lokalnej partii pis i ich sympatyków !!!!. Tak zwani Społeczni Politycy Pisu masowo organizują LGD i o dziwo to te grupy dostają w pierwszym rzędzie dotacje - subwencje z Urzędów Wojewodów i i nie tylko !!!!!. Może by tak nasi lokalni dziennikarze sprawdzili to na naszym terenie ?. Dla przykładu pierwszy z brzegu taka Grupa pod wezwaniem p. Jana P. co to działa jako "piłsudczycy" , li i tylko na imprezach organizowanych przez pana posła Marka A. i nie tylko ???? - z jakiej dotacji - puli ona korzysta """????. Wiadomo, ze powstała z inicjatywy działacza pisu i pod jego kierownictwem działa !!!!!/. To jest szmal, który mógłby byc z porzytkiem wykorzystany dla Naszych Uzdolnionych Dzieci na Naszym Terenie !!!!!.

avatar
~do powyżej
03.01.2023 16:42

Po pierwsze :sięgnij po słownik ortograficzny, bo wstyd komentować z błędami! A po drugie: no oczywiście jesteś zwolennikiem burmistrza i w zwykłym zapytaniu od razu widzisz atak na swojego idola!

avatar
~C.d. .... jątrzenia +
03.01.2023 10:43

Co z takimi jak ty ( lechwoj) jest nie tak ?. Czy ty masz dzieci?, a jeśli tak to czy mają własne zainteresowania ?, czy ty ich w tym wspierasz czy tylko dajesz zamiast marchewki przysłowiowy kij ?. Czy ty wiesz, że tym wpisem jesteś wprost obrzydliwy i wpisujesz się w tych co to krytykują na tym forum np. WOŚP, tylko nie widzą ponad siedmiu lat totalnych afer po stronie tych nam rządzących !!!!.

avatar
~" A po drugie..."
03.01.2023 19:46

Czy wiesz człowieku ile nas - Obywateli RPIII przez te ostatnie ponad siedem lat ich rządów kosztowały pomysły tej w postaci , np. niewybudowanej elektrowni, którą teraz rozbierają, tzw. "ŁAWECZEK", które teraz rozbierają , huczne otwarcie budowy promu w Szczecinie, którego teraz zjada korozja, planów tzw. PC w Baranowie ,,,, itd. , itd. i tu jakoś nie widać waszego sprzeciwu i oburzenia ?????.

avatar
~Obserwator
03.01.2023 21:08

Wyczuwam głównie wsparcie dla jednego z klubów sportowych.... Najmniej sportowców, a i w zarzadzie ponoć kolesistwo ... niech ktoś zaprzeczy !

avatar
~xxx do Obserwator
04.01.2023 10:25

Bzdury piszesz. Zawiść przez Ciebie przemawia. Stypendia są za bardzo dobre wyniki sportowe. Nie ważna jest liczba zawodników a wyniki. Brawo Panie Burmistrzu.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl