Awansowali do III ligi

Poniedziałek, 11 maja 2015 o 08:55, autor: 0

UKS Lgiń-Umikop-Firlej-Brenewia Wijewo awansowali do III ligi tenisa stołowego. W sobotnim finale spotkali się z UKS Daniszyn. Wynik meczu zakończył się remisem 5:5, w setach również był remis 18:18 i dopiero w piłkach UKS Lgiń-Wijewo minimalnie wygrało 326:322.

9 maja późnym popołudniem otrzymaliśmy informację od kapitana drużyny Pawła Żarskiego, że mecz finałowy UKS Lgiń-Wijewo przegrało w setach. 18:19 i tak też zaprotokołował sędzia. Jednak po północy otrzymaliśmy informację, że nastąpił błąd w protokole, ponieważ sędzia błędnie zapisał wynik jednego z pojedynków, który UKS Lgiń-Wijewo w deblu wygrał 3:0, a sędzia zapisał przez pomyłkę 3:1. Po korekcie okazało się, że o zwycięstwie zadecydowały cztery piłki. Zwycięstwo minimalne, ale dało drużynie awans do III ligi. Spółdzielcy I Koziegłowy - UKS Daniszyn 2:6 LZS II Kuźnica Żelichowska - UKS Lgiń-Wijewo 0:6 mecz o III miejsce Spółdzielcy I Koziegłowy - LZS II Kuźnica Żelichowska 6:1 Finał: / bardzo zacięty i interesujący / UKS Daniszyn - UKS Lgiń-Wijewo 5:5 18:18 piłki 322:326 Kolejność: 1. UKS Lgiń-Wijewo - awans do III ligi 2.UKS Daniszyn 3. Spółdzielcy I Koziegłowy 4. LZS II Kuźnica Żelichowska (rak)