Avia odbiła się od dna

Wtorek, 17 września 2013 o 15:10, autor: 2

Marcin Jurczak, Grzegorz Sierpowski 2 i Jakub Kurosz

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach odniósł beniaminek klasy A Avia Siedlnica, który pokonał na własnym boisku Cargovię Kargowe 4:2. Gole piłkarze z Siedlnicy zdobyli w ciągu ostatnich 15 minut pierwszej połowy Do bramki pierwsza trafiła Cargovia. Goście starali się grać wysokim pressingiem, co utrudniało Avii  rozgrywanie piłki. Sił na taką grę starczyło jednak tylko na 30 minut. Później  na boisku zrobiło się luźniej. Gospodarze przeprowadzili 4 składne akcje, a każda z nich zakończyła się golem. Piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 4:1 dla miejscowych. W drugiej odsłonie przeważała Avia. I gdy wydawało się, że mecz jest pod kontrolą, Grzegorz Sierpowski sfaulował w polu karnym. Sędzia wskazał na jedenastkę i ukarał zawodnika gospodarzy czerwoną kartką. Goście wykorzystali rzut karny i było 4:2. W końcówce zrobiło się nerwowo, ale mecz zakończył się zwycięstwem Avii. - W końcu dopisało nam szczęście - mówi trener Bogdan Korczak. - We wcześniejszych meczach stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji, ale nie potrafiliśmy ich zakończyć golem. Teraz w ciągu 15 minut mieliśmy 100% skuteczność. Potrzebowaliśmy tego, żeby uwierzyć w swoje umiejętności. W niedzielę jedziemy do Sławy i myślę, że stać nas na zdobycie choćby jednego punktu. Gole dla zespołu z Siedlnicy strzeli: . Avia dzięki zwycięstwu odbiła sie od dna tabeli i awansowała na 14 pozycję.  (mij)