TworzymyGłos Regionu

reklama

Autobus dla WTZ. Powiat Wschowski otrzymał dofinansowanie

Środa, 12 czerwca 2024 o 09:10, autor: 0
Autobus dla WTZ. Powiat Wschowski otrzymał dofinansowanie

Powiat Wschowski otrzymał znaczące dofinansowanie z PFRON. Kwota 351 500,00 zł wesprze Warsztat Terapii Zajęciowej (WTZ) we Wschowie, działający przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Nasz Ośrodek". Dofinansowanie umożliwi zakup nowego autobusu do przewożenia uczestników WTZ.

Program Wyrównywania Różnic Między Regionami III

PFRON wsparł zakup pojazdu w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III. To kolejny krok w kierunku poprawy mobilności osób niepełnosprawnych w regionie. Umowa na dofinansowanie została zawarta przez Oddział Lubuski PFRON z Powiatem Wschowskim. Dokumenty sygnowali Starosta Wschowski, Waldemar Starosta i dyrektor PFRON Lubuskie, Andrzej Gonia.

Zakup nowego autobusu zapewni uczestnikom WTZ lepszy dostęp do terapii i zajęć. Jest to istotny krok w poprawie jakości życia osób z niepełnosprawnościami w powiecie wschowskim. Warto przypomnieć, że nie tak dawno do SOSW trafił nowy 21-osobowy autobus, również dzięki współpracy Powiatu Wschowskiego i PFRON. 

Zobacz: Uczniowie z SOSW będą jeździć mercedesem! (VIDEO)

Foto: PFRON

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl