TworzymyGłos Regionu

reklama

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

w Szkole Podstawowa nr 1 we Wschowie (VIDEO)

Czwartek, 10 listopada 2022 o 14:57, aktualizacja Czwartek, 10 listopada 2022 o 17:11, autor: 2
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr. 1 im. Polskich Olimpijczyków we Wschowie odbyła się uroczysta akademia.

O odzyskaniu niepodległości przez Polskę opowiedzieli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. W programie artystycznym znalazły się m.in. pieśni patriotyczne, układy taneczne z biało-czerwonymi flagami, recytacja fragmentu „Dziadów” Adama Mickiewicza przez Miszę, ucznia pochodzącego z Ukrainy oraz odczytanie przemówienia marszałka Józefa Piłsudskiego przez przedstawiciela Związku Piłsudczyków RP Oddział Królewska Wschowa.

Apel przygotowały, wraz ze swoimi klasami, panie Agnieszka Mała, Anna Gadkowska, Maria Wojciechowska oraz Anna Ziemek, która wcieliła się w jedną z głównych ról podczas przedstawienia. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał szkolny chór pod przewodnictwem pana Łukasza Kotowskiego.

Świętowanie w „Jedynce” zakończyło się happeningiem patriotycznym na ulicach miasta. Więcej w osobnym artykule.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~operetka
10.11.2022 21:18

Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy...

avatar
~operetka
11.11.2022 18:54

Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl