TworzymyGłos Regionu

Agregaty od Powiatu Wschowskiego już u Ukraińców! (FOTO)

Czwartek, 29 grudnia 2022 o 21:48, aktualizacja Czwartek, 29 grudnia 2022 o 21:57, autor: 17 2126
Agregaty od Powiatu Wschowskiego już u Ukraińców! (FOTO)

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski dotarł do Ukrainy i przekazał 15 agregatów prądotwórczych dla mieszkańców Starego Sambora o łącznej wartości 59.985,01 zł. Sprzęt został zakupiony ze środków pomocy finansowej udzielonej Powiatowi Wschowskiemu przez Województwo Lubuskie w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na dofinansowanie zadań w zakresie zarządzania kryzysowego. Oprócz agregatów, do mieszkańców Ukrainy trafiły powerbanki zakupione przez Starostwo Powiatowe we Wschowie, które sfinansowało transport.

Agregaty zostaną rozdysponowane po różnych miejscowościach w rejonie Stary Sambor. Zostaną wykorzystane do doraźnej pomocy ukraińskim mieszkańcom.

W załadunek sprzętu zaangażowali się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie oraz pracownicy Starostwa Powiatowego. Transport wyruszył na wschód 28 grudnia w godzinach wieczornych.- Atak putinowskiej Rosji na infrastrukturę krytyczną spowodował braki w dostawie prądu - mówił podczas załadunku agregatów Starosta Wschowski Andrzej Bielawski - (...) burmistrz (Starego Sambora - przyp. red.) miał ostatnio problem z wysłaniem maila z powodu braku energii elektrycznej. Sytuacja jest naprawdę krytyczna.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

avatar

avatar
~Lechwoj
28.12.2022 21:34

Kto zapłacił za te agregaty?

avatar
~Gekon
28.12.2022 21:35

Wspaniała inicjatywa... A jak zabezpieczenie powiatu wschowskiego?

avatar
~do powyżej
29.12.2022 10:46

Przed czym ? Choć w razie zagrożenia chciałbym chociażby wiedzieć w jakim kierunku uciekać ?

avatar
~Gekon
08.01.2023 18:34

Przed wojną?

avatar
~Paradoksy z życia starosty+
29.12.2022 06:26

Po pierwsze nie powiat, nie starosta TYLKO SPOŁECZEŃSTWO POWIATU WSCHOWSKIEGO !!!!! Trochę więcej skromności w tym ciągłym "JA" , bowiem to nie z kieszeni starosty tylko Naszej - Społeczeństwa Powiatu Wschowskiego są te pieniądze na ten agregat !. Czas już zakończyć tą partyjną kampanie wyborczą !.

avatar
~Do radnych***
29.12.2022 16:27

Co w tym przypadku robi Rada Powiatowa i Radni?. Czego oni pozwalają na takie samowolki staroście ?. Przypominam, ze starostą się bywa, a wyborcy ciągle są i odpowiadają za tych, którym dali swój głos !!!!. Obyście się nie zdziwili w kolejnych wyborach - co was może spotkań przy urnach !. Cztery lata tej szopki już się nam przejadło - ci emeryci, te ustawki i pikniki dla swoich ....itd. I pomyśleć, że to wszystko jest za Nasze - Suwerena - Mieszkańców Wschowy i Powiatu pieniądze !!!!!!!.

avatar
~Mieszkaniec powiatu
30.12.2022 00:11

Brawo dla Starosty, że zauważa takie potrzeby. Pomocy potrzebują przede wszystkim ci Ukraińcy którzy zostali w swoim kraju. Jeśli ktoś neguje to działanie starosty to proszę sięgnąć w głąb siebie może jeszcze znajdzie tam odrobinę empatii. Pozyskuje dla powiatu takie pieniądze że może pomóc potrzebującym. Tylko przeciwnicy dla zasady tego nie widzą albo nie chcą widzieć. Nigdy takie pieniądze nie trafiły do naszego powiatu. Uważam że zasługuje na pochwałę za te wszystkie pozyskane pieniądze i za to że się odważył pojechać tam i przekazać te agregaty osobiście a nie tylko siedzieć na miejscu jak co niektórzy i krytykować.

avatar
~Urszula Chudak.
30.12.2022 12:01

Prawie absolutnie popieram treść tego wpisu. Pomagać trzeba, bo gdyby nie bohaterska postawa Ukraińców, to dzisiaj my byśmy apelowali o pomoc dla siebie! Tak twierdzą znawcy tematu - a nie ma powodu, by im nie wierzyć. Dlaczego zaczęłam od "prawie"? Bo nie trzeba być wytrawnym politykiem, by wiedzieć dlaczego, całkiem spore kwoty, trafiają do naszego powiatu. Pan Starosta naprawdę w tej kwestii nie musi wyrywać przysłowiowych rękawów. To jak to jest - nagle gminni urzędnicy nie potrafią pisać wniosków, że w większości są one odrzucane? A jak ktoś jeszcze ma wątpliwości, niech poszuka w sieci, jak pod tym względem wypada Chełm [prezydent i wice prezydent kojarzeni z partią rządzącą] na tle kraju. No, ale kto by nie brał jak dają?

avatar
~@>do "mieszkaniec powiatu"
30.12.2022 12:56

Co to znaczy "pozyskał" ?. Czyli z której kieszeni je wziął nie pytając SUWERENA?. Radzę "mieszkańcu powiatu" jak najszybciej zakupić jeszcze w tym roku gumowy młotek i stuknąć się w głowę by pozbyć się tej obłudnej informacji nie przenosząc jej na Nowy 2023 Rok !!!!!. Zapewne może to zaraźliwe w waszym środowisku jak ten RSV ????. "pozyskał" humor mienionego ( za chwile" roku 2022 !!!!. A może to taki SURViVAL czyli chochlikowy taniec w starym roku starostwa ???>

avatar
~do U.Ch.
30.12.2022 22:54

Polacy chcą likwidacji 500+. Polacy chcą podniesienia podatków. Polacy chcą dłużej pracować. Polacy chcą drogich mieszkań. Polacy chcą działania mafii paliwowej. Polacy chcą działania mafii watowskiej. Polacy chcą działania mafii narkotykowej. Polacy chcą sklepów z dopalaczami. Polacy chcą sprzedać narodowy majątek Niemcom, Francuzom i Holendrom. Polacy chcą jeździć na szparagi do Niemiec i do Szwecji na truskawki. Polacy chcą pracować u bauera. Polacy chcą założyć sobie niewolnicze pęta. Polacy kochają „operatywnych” z PO i na tę zbieraninę zawsze zagłosują...

avatar
~Do ~@>
30.12.2022 16:25

Jeśli kupię gumowy młotek to podaruje go przedmówcy. Kiedy tyle i za tyle powiat wschowski wykonał inwestycji.?Zawsze wszystkie inwestycje były z naszych podatków - nic nowego. Raczej wszyscy to wiedzą. Ważne że starosta z pracownikami potrafi te dodatkowe pieniądze ściągnąć do powiatu. Proszę o obiektywność co do inwestycji wykonanych i inwestycji które wiemy że mają być wykonane. Politykę zostawmy za drzwiami. Efekt inwestycyjny powinien być najważniejszy. Życzę wszystkiego dobrego i kolejnych inwestycji w Nowym Roku

avatar
~KLASYKApix!
01.01.2023 09:57

Takie myślenie o tzw. cytat z ( Do-@>) ...."dodatkowe pieniądze ściągnąć do powiatu....!" to klasyczne MYŚLENIE TOTALNEJ WŁADZY - DYKTAORA w RODZINIE !!!!. Człowieku i ty jak widać tego przysłowiowego " młotka" ni w ząb nie kumasz, bowiem tak ci przez te ostatnie siedem lat wyprano mózg jak to czynił podobnie min słusznie mieniony system przed 1990 rokiem . Nie po to ludzie poświęcali swoje zdrowie i życie aby taki system NIESPRAWIEDLIWOŚCI - KASTY PARTYJNEJ obalić aby teraz po prawie 30 latach go ponownie w dziedzinie " RZĄDŹ i DZIEL SUWERENA PIENIĄDZE ..." wprowadzać tylnymi drzwiami do naszych lokalnych samorządów !!!!. To przez takich jak ty mamy tą lokalną niesprawiedliwość CENTRALNEGO ZARZĄDZANIA SUWERANA KASĄ - kto z lokalnych rządzących - wiadomo, wybranych przez lokalnego Suwerena - jest typowym BMW wobec totalnej władzy ten przyjmuje z lekka mówiąc te "ochłapy" i staje na głowie jak je zareklamować na naszym lokalnym rynku !!!!!!. Jest to jednak czynione KOSZTEM innych LOKLALNYCH SAMORZĄDŁÓW w Naszym Kraju, którzy nie są spolegliwi Totalnej Władzy !!!!!. Wcześniej ta totalna władza, aby osiągnąć Totalne - Centralne zarządzanie Kasą Suwerena - Lokalnej Władzy - czyli nami ) ( pozbawiła nas NALEŻNYCH nam pieniędzy z wpływów PIT, CIT, itd. - wcześniej też zrobiła wszystko aby takim jak ty wyprać te wasze mózgi - i tu jest potrzebny ten "młotek" !!!!!!. Kumaj - a następnie przestań nam wciskać ten pix kit !!!!!!.

avatar
~gierkowszczyzna+
01.01.2023 10:26

Paradoksalnie mówiąc to postawa w myśleniu forumowicza "mieszkaniec powiatu) i lokalnej władzy powiatu wpisuje się w wiedzę o ekonomii i zarządzaniu mieniem społecznym o znamionach wiedzy nabytej w socjalizmie - Ekonomia Socjalizmu, bowiem stosowana była przez cały okres upadłej komuny, a do perfekcji opanowana była za czasów Gierka ; - centralne regulowanie subwencji i cen rynkowych , - wzrost danin państwowych dla samorządów , a następnie ich kontrolowanie przez tzw. WIZYTY GOSPODARCZE - najczęściej przy organizowaniu LOKALNEJ POMPY przy udziale przecinania szarf, orkiestry ludowej i zespołów ludowych wspartych ochoczo udziałem Koła Gospodyń Wiejskich , itd. Przykład Gierka, a obecnie Orbana na Węgrzech najwyraźniej odpowiada forumowiczowi " mieszkaniec powiatu) i totalnej władzy naszego kraju !!!!. Biorąc pod uwagę, że obecnie prawie 50% naszych dochodów zabiera nam Totalna inflacja czy to chodzi o gospodarstwa domowe, czy też lokalnych samorządów ----- a te tzw. " ochłapy" na te drobne inwestycje maja tylko przyćmić nasze umysły i jak widać po tym pożal się Boże forumowiczu " mieszkaniec powiatu" w jakimś stopniu skutkuje !!!!. A Prawdziwych dotacji Należnych Nam z UE w postaci KPO jak nie ma tak nie ma - bo rządzi nami 0,7 % !!!!!.

avatar
~do- "do U.Ch."
01.01.2023 13:41

Polacy z pewnością wolą - wybory kopertowe ze stratą 30mln, maseczki i niedziałające respiratory za 70mln, komin Ostrołęka strata 1mld, elektrownia Turów kara dzienna 0,5ml, CPK niemożliwe do wykonania, kanał "kajakowy"za fortunę, tak oczekiwaną reformę oświaty, nie mniej, sądownictwa, toruńską "beczka" bez dna, kościelną działalność gospodarczą bez podatku, sprzedaż LOTUSU za bezcen itd. Z pewnością Polacy są też pod wrażeniem zaradności w zatrudnieniu z programu "rodzina na swoim" w sp. skar. państwa - dolna granica wynagrodzenia 3xśredna krajowa do..... wspaniale, nie ma końca. A jak nie, to i tak wiedzą wszystko (rządzący ), PEGASUS podpowie co naród boli, czy inflacja jest problemem, komu KPO robi w głowie "szampana". Polacy lubią stabilność PiS, pewność w cenach i pracy, benzyna i chleb prawie po 10 ale na te tłuste koty zawsze zagłosują.... ?

avatar
~ktoś
02.01.2023 19:00

Szanowne ratuszowe trole szczekacie szczekacie Jak zykle nic wam nie pasuje Stara szkoła komuny obżucić błotem opluć poniżyć Ciekaweile wam płacą za te bluzgi A tak apropo wruciła cenzura

avatar
~Kris
11.03.2023 05:23

Poprostu czeba pomagać. Piekny gest

avatar
~juz
05.04.2023 08:18

spisać miejscowe łby partyjne ktore do tego doprowadzily i potem przed wyborami zrobic odpowiednie ulotki

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl