TworzymyGłos Regionu
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zostań masażystą - wystarczy wybrać odpowiednią szkołę policealną!

Piątek, 28 lipca 2023 o 14:26, autor: 0
Zostań masażystą - wystarczy wybrać odpowiednią szkołę policealną!

Zawody medyczne, w tym tytułowy technik masażysta uważa się obecnie za najbardziej deficytowe. Nie dziwi więc zainteresowanie tym kierunkiem przez osoby w różnym wieku i z różnym doświadczeniem zawodowym. Zobaczmy zatem, jak w karierze masażysty może pomóc nauka w szkole policealnej!

Jak wygląda program nauczania w szkole policealnej GoWork?

Wszyscy, którzy wybiorą kierunek technik masażysta w szkole policealnej GoWork (https://policealna.gowork.pl/masaz-z-rehabilitacja), mogą mieć gwarancję uzyskania specjalistycznej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. 

Słuchacze uczyć się będą między innymi podstaw fizjoterapii, wykonywania masaży klasycznych oraz masażu prozdrowotnego, masażu sportowego i masażu medycznego. Co bardzo istotne, uczniowie już w trakcie zajęć będą wykonywać podstawowe ćwiczenia lecznicze, dokładnie takie, jakie są stosowana w profesjonalnych gabinetach. Zajęcia te odbywają się w nowoczesnych i dobrze wyposażonych pracowniach, które odwzorowują realne warunki pracy. Uczniowie mogą więc korzystać ze stołów do masażu, fantomów, drabinek rehabilitacyjnych, wałków, półwałków, klinów, materacy i wielu innych akcesoriów.

Program nauczania obejmuje takie przedmioty jak:

 • anatomia i fizjologia,
 • teoria masażu,
 • podstawy fizjoterapii,
 • zawodowy język obcy,
 • pracownia fizjoterapii,
 • pracownia masażu,
 • podstawy przedsiębiorczości.

Szkolenie praktyczne

Duży nacisk kładzie się również na nabywanie umiejętności w trakcie staży lub praktyk. To właśnie tutaj słuchacze mogą podszkolić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych praktyków zawodu. To pierwsze doświadczenie zawodowe może też ułatwić znalezienie pracy i stworzenie tzw. sieci kontaktów zawodowych, które mogą zaowocować w przyszłości

Dlaczego akurat GoWork?

Szkoła GoWork wyróżnia się spośród wielu podobnych placówek. Dlaczego możemy tak powiedzieć? 

Jednym z argumentów jest fakt, że jej absolwenci znają i stosują wszystkie metody masażu i zabiegi, które usprawniają leczenie i rehabilitację chorych, a także relaksują i odmładzają. Z takimi kwalifikacjami mogą dosyć płynnie wejść na rynek pracy, nie obawiając się konkurencji.

Po drugie, słuchacze mają do wyboru dwie opcje nauki: płatną i bezpłatną. Czesne w przypadku tej płatnej wynosi zaledwie 59 złotych miesięcznie, a uczniowie mają zapewnione niezbędne w zajęciach kosmetyki i przybory. Pojawia się również możliwość wybrania dodatkowego kursu w każdym semestrze, po którym uzyskują certyfikat. W przypadku nauki bezpłatnej to słuchacze są zobowiązani kupić podkłady, ręczniki, kosmetyki i inne niezbędne materiały. 

Szkołę policealną GoWork można też łatwo pogodzić z innymi zajęciami. Mamy tutaj bowiem do wyboru 3 tryby nauki: dzienny, weekendowy i wieczorowy. Nie musimy więc rezygnować z dotychczasowej pracy czy innych obowiązków, by rozpocząć karierę w zawodzie masażysty!

Kwalifikacje po uzyskaniu dyplomu

Po uzyskaniu dyplomu technika masażysty absolwent posiada kwalifikacje i umiejętności, pozwalające mu na wykonywanie zawodu w sposób profesjonalny i odpowiedzialny. Będzie on mógł pochwalić się:

 • znajomością anatomii i fizjologii ciała,
 • zrozumieniem różnych technik masażu,
 • zdolnościami praktycznymi,
 • umiejętnością diagnozowania i planowania terapii masażu,
 • znajomością zasad bezpieczeństwa i higieny,
 • umiejętnością komunikowania i budowania relacji z klientem.

Warto tu również podkreślić, że absolwenci szkoły policealnej mają możliwość rozwijania swoich umiejętności na szkoleniach, kursach i warsztatach, co rozszerzy ich perspektywy zawodowe. 

Perspektywy zawodowe dla technika masażysty

Ze względu na rosnący popyt na usługi masażu i zwiększone zainteresowanie zdrowym stylem życia, perspektywy zawodowe dla technika masażysty są obiecujące.

Oto niektóre możliwości:

 • praca w gabinecie masażu lub SPA,
 • praca w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych,
 • praca w klinikach medycyny naturalnej i fizjoterapii,
 • samozatrudnienie i praca jako freelancer,
 • specjalizacja np. w masażu sportowym, limfatycznym czy relaksacyjnym.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl