TworzymyGłos Regionu

Znakowanie rowerów przez policję w Sławie i Wschowie – zbliża się kolejna akcja

Poniedziałek, 08 maja 2023 o 12:22, aktualizacja Poniedziałek, 08 maja 2023 o 12:27, autor: 0
Znakowanie rowerów przez policję w Sławie i Wschowie – zbliża się kolejna akcja

Wschowscy policjanci zapraszają na kolejną w tym roku akcję znakowania rowerów. Ograniczenie zjawiska kradzieży jednośladów to główne założenie policyjnego przedsięwzięcia, które cieszyło się dużym zainteresowaniem i bardzo pozytywnym odbiorem. 

Policja działa na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów

Kradzieże rowerów to zjawiska, z którymi policja ma do czynienia niemalże każdego dnia. Bardzo dobrym sposobem na uniknięcie kradzieży jest oznakowanie roweru. Pierwsza akcja grawerowania i rejestrowania jednośladów odbyła się 26 kwietnia w Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie. Policjanci zarejestrowali kilkanaście rowerów oraz hulajnogę elektryczną na prośbę jednego z mieszkańców.

Czy znakowanie roweru rzeczywiście działa?

Bezpłatna akcja znakowania rowerów skierowana jest do osób, które chcą dodatkowo zabezpieczyć swoją własność. Takie działanie może skutecznie odstraszyć złodzieja lub pomóc w identyfikacji skradzionego roweru.

Znakowanie roweru z pewnością zmniejsza ryzyko kradzieży, ale przede wszystkim znacząco zwiększa szanse na znalezienie go w przypadku jego kradzieży. Głównym założeniem i celem znakowania rowerów jest ograniczenie ich kradzieży, jak również ograniczenie handlu kradzionymi rowerami lub ich częściami. Policyjna baza rowerowa umożliwia z kolei dotarcie do właściciela skradzionego roweru w sytuacji jego odzyskania.

Policja odnotowała zainteresowanie mieszkańców

W trakcie ostatniej akcji udało się zarejestrować kilkanaście rowerów i jedną hulajnogę elektryczną. Akcje wschowskich policjantów będą odbywały się cyklicznie z uwagi na to, że policja dysponuje sprzętem do grawerowania i specjalnymi naklejkami, które zakupione zostały w ubiegłym roku przez Pana Konrada Antkowiaka - Burmistrza Wschowy i Pana Cezarego Sadrakuła – Burmistrza Sławy, za co KPP Wschowa serdecznie dziękuje.

Gdzie i kiedy odbędą się kolejne akcje?

Kolejne akcje odbędą się w godzinach popołudniowych w dniach: 9 maja w Sławie i 19 maja we Wschowie. Z uwagi na duże zainteresowanie i kierując się komfortem mieszkańców, policja prosi o wcześniejsze umówienie się telefoniczne, aby uniknąć długiego oczekiwania. Zapisy obowiązują pod numerem tel. 47 79 43 226.

  • 9 maja (wtorek) od godziny 15.30 do 18.00 w Sławie
  • 19 maja (piątek) od godziny 15.00 do 18.00 we Wschowie
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl