TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Znaczenie witamin B1, B2, B3 dla układu nerwowego i zdrowia psychicznego

Wtorek, 23 stycznia 2024 o 12:09, autor: 0
Znaczenie witamin B1, B2, B3 dla układu nerwowego i zdrowia psychicznego

Szybkie tempo życia, duże wymagania otoczenia i liczne obowiązki to rzeczywistość wielu osób. W takich czasach bez wątpienia warto zadbać o formę układu nerwowego i zdrowie psychiczne. Bardzo pomocna jest dieta zawierająca produkty bogate w witaminę B1, B2 i B3.

Witaminy B1, B2, B3 – dlaczego są tak ważne?

Witaminy z grupy B powinny znaleźć się w Twojej diecie, jeśli chcesz zadbać o swój układ nerwowy i zdrowie psychiczne. Witamina B1 poza wpływem na pracę układu nerwowego wspiera także odporność, wykazuje właściwości antyoksydacyjne i wspomaga układ sercowo-naczyniowy. Także witamina B2 jest bardzo ważna. Ryboflawina ma duże znaczenie w procesach przemiany materii, dba o gospodarkę hormonalną, reguluje ciśnienie krwi i pracę serca. W Twojej codziennej diecie nie powinno zabraknąć także odpowiedniej dawki witaminy B3. Wpływa pozytywnie na stan skóry, układ nerwowy i pokarmowy. Warto wiedzieć, że zwiększone zapotrzebowanie na witaminę B3 mają kobiety ciężarne i karmiące piersią, a także osoby aktywne fizycznie.

Witaminy z grupy B możesz dostarczyć organizmowi za pomocą suplementów diety: https://biodly.pl/witamina-b. Pamiętaj jednak, że jest to dobre wsparcie, ale najważniejsze jest zdrowe żywienie, dbanie o ruch i nawodnienie, a także odpoczynek.

Produkty bogate w witaminę B1, B2, B3

Witaminę B1, B2 i B3 można znaleźć w wielu produktach, dzięki czemu każdy bez problemu zadba o zdrową dietę. Źródła witaminy B1 to na przykład podroby, ryby, mleko, jogurty. Witamina B2 zaś znajduje się w jajach, fasoli, czy też wędlinach wieprzowych. Aby zadbać o witaminę B3 w diecie, sięgnij po pełnoziarniste produkty zbożowe, otręby, orzechy, rośliny strączkowe.

Potrzebujesz solidnego wsparcia diety, a szczególnie ważna jest dla Ciebie witamina B3? Jeśli tak, warto postawić na suplementy od sprawdzonych producentów: https://biodly.pl/witamina-b3. Kliknij interesujący Cię produkt, a dowiesz się, jak pomoże Ci zadbać o zdrowie i samopoczucie.

Główne objawy niedoboru witamin z grupy B

Kiedy warto wzbogacić dietę w produkty zawierające witaminy z grupy B? Oczywiście w przypadku wystąpienia objawów, które mogą być spowodowane niedoborami. Mowa tutaj o takich jak zaburzenia pamięci, afty i pleśniawki, czy też zmiany zapalne skóry. 

Warto wiedzieć, że niedobór witamin z grupy B może objawiać się też depresją. W sklepie https://biodly.pl/ znajdziesz produkty, które okażą się doskonałym wsparciem codziennej diety. Jeśli pomimo wprowadzenia w życie pozytywnych zmian objawy nie ustąpią, koniecznie wybierz się do lekarza, aby ustalić ich przyczynę.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl